חיפוש

dsdsdsd
איך הבעיות שלו משפיעות על החשק שלך?

איך הבעיות שלו משפיעות על החשק שלך?

בני זוג נוטים לחלוק ולשתף הרבה מאוד דברים. מחקר חדש מגלה שבהרבה מקרים הם חולקים גם את הבעיות שלהם בתפקוד המיני. איך בעיות הזקפה שלו משפיעות עלייך, איך בעיות החשק שלך משפיעות עליו, ומה עושים כשזה קורה?

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

​יחסי המין הם אקט שנעשה על ידי שני בני אדם נפרדים, אבל הוא דורש שילוב ביניהם. לכן התפקוד המשותף בחדר המיטות תלוי בתפקוד ובראייה המינית של כל אחד מבני הזוג בנפרד ושל שניהם ביחד. אז מה עושים כאשר לאחד מהצדדים יש בעיות בתפקוד המיני?

בהרבה מקרים, גם אם על פני השטח נראה שקיימת בעיה בתפקוד המיני רק אצל אחד מבני הזוג, מתברר לאחר בירור שהבעיות קיימות אצל שניהם. לפעמים תלונה ראשונית על תפקוד הגבר מביאה לאחר בירור למסקנה שהבעיה היא בעצם אצל האשה, ולהיפך.

האם בעיות בתפקוד המיני של האישה קשורות לכך שבן זוגה סובל מבעיות זקפה? המידע על כך אינו רב. מחקר שנערך בטייוואן ופורסם באחרונה במגזין The Journal of Sexual Medicine ניסה לבדוק זאת.

המחקר נערך בקרב 2,159 נשים שעובדות בבתי חולים ובקרב בני זוגן. הזוגות מילאו שני שאלונים מקובלים לחקר התפקוד המיני. האחד מיועד לגברים (International Index of Erectile - IIEF) והאחר לנשים (Female Sexual Function Index - FSFI).

מתוך השאלונים שהתקבלו אושרו באופן מלא למחקר 632 זוגות שהיו פעילים מינית, ובהם ענו שני בני הזוג על כל השאלונים. הגיל הממוצע של הנשים היה 36.9 שנים ושל הגברים - 39.5 שנים (טווח הגילאים הכללי היה בין 18 ל־80).

לה אין חשק, לו אין זקפה

על סמך השאלונים נמצא ש־43% מהנשים דיווחו על הפרעות כלשהן בתפקוד המיני שלהן. בקרב הגברים נמצאו 15% שדיווחו על הפרעה קלה עד בינונית בזקפה. גם לאחר שקלול גילאי הנשים והבעיות בתפקוד המיני, נמצא שבני הזוג שלהן סבלו באופן מובהק יותר מבעיות בזקפה. בוצע גם נטרול של גורמי סיכון שונים, ועדיין נמצא שבעיית זקפה של בן הזוג הייתה גורם סיכון משמעותי לבעיות מיניות אצל בת זוגו.

מאילו בעיות מיניות סבלו הנשים?

חוסר עוררות המינית, אי הגעה לאורגזמה, חוסר סיפוק מיני וכאבים בעת קיום יחסי מין.

מה היתה מסקנת החוקרים?

שיש קשר ברור בין בעיות בתפקוד המיני באישה לבין בעיית הזקפה שממנה סובל בן זוגה.

מה זה אומר?

שבעיות בתפקוד המיני בצד אחד בזוגיות משפיעות בהכרח על הצד האחר בשל היות הסקס אקט המשותף לשניים. מסקנת המחקר מחזקת את המלצת המטפלים המיניים להעדיף טיפול מיני משותף לשני בני הזוג.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש