חיפוש

dsdsdsd
מיניות האישה

אז את שואלת "מה כבר אפשר ללמוד מספר שנכתב ב-75"? על מיניות האישה

התשובה היא המון! והספר של לוני גרפילד-ברבך "לעצמך - מיניות האישה" הוא מקום מצוין להתחיל. כי אם את בחורינה קולית בת המאה ה-21, לא חבל שתתחבטי בקשיים בסקס, שגם אמא שלך התחבטה בהם ולא פתרה? לא הגיע הזמן ליהנות באמת? אז יאללה (ואחרי שתגמרי, תני לאמא)

דנה דין

דנה דין

"לעצמך – מיניות האישה"

מאת לוני גרפילד-ברבך
הוצאת "זמורה ביתן", 164 עמודים 

האם את מרוצה מהמצב?

"את מרגישה לפעמים שהיית מאושרת יותר, אילו חייך האינטימיים לא היו כוללים יחסי-מין כלל?" שואלת ד"ר לוני גרפילד-ברבך את הקוראת במבוא לספרה, "לעצמך – מיניות האשה". אם המשפט הזה גורם לך להנהן, הספר הזה עשוי ללמד אותך משהו.

גרפילד-ברבך, חלוצה בתחום התרפיה המינית, עבדה עם קבוצות נשים שאותן כינתה "טרום-אורגזמיות", כלומר: כאלה שעדיין לא חוו אורגזמה, או חוו אורגזמות חלשות ולא מספקות בתדירות שאינה מספקת אותן. קבוצות הנשים שעליהן מבוסס הספר חלקו זו עם זו קשיים ותרגלו (לחוד, כל אחת בבית) תרגילים שמטרתם להביא אותן אל האורגזמה, אותה התקשו למצוא לבד.

מה כבר אפשר ללמוד מספר שנכתב ב-1975?

התשובה היא (לצערי הרב) המון. מחקר קצר שעשיתי בקרב חברותי העלה שרובן לא השתחררו ממוסכמות מיניות שנוטות לעכב אותנו בגדילה המינית שלנו.

החברות שלי, בנות המאה העשרים ואחת, אלה שנולדו אחרי (!) שהספר של גרפילד-ברבך יצא לאור, אמנם כבר מאוננות, אך עדיין חשות רגשות אשמה על כך. הן אמנם מפנטזות על האח של החברה, אבל עדיין חושבות שמדובר בסוג של בגידה בבן הזוג שלהן. הן אמנם "יודעות" שמין זה לא דבר מלוכלך, אבל מעולם לא התבוננו באיבר המין שלהן לעומק. אז נכון, הספר של גרפילד-ברבך כתוב לעתים בשפה ארכאית משהו, אבל המידע בו הוא פשוט בונבון.

כל הספר על רגל אחת:

פרק א'. מין ואורגזמה
היכרות עם הנשים בקבוצת ה"טרום-אורגזמיות" של גרפילד-ברבך ועם הצרות שלהן. זה מה שיוביל אותך לתחושה ברורה שאת לא לבד בעולם ושיש עוד נשים עם בעיות דומות לשלך. בפרק זה תוכלי לנפץ כמה מיתוסים על סקס ונשים ("גברים רוצים 'את זה' יותר"), ללמוד על אובדן שליטה בזמן אורגזמה ולהבין אחת ולתמיד שאין מה לעשות אחותי... אם תתרגלי, גם את תוכלי לגמור.

פרק ב'. שורשי המבוכה המינית
יופי, קשה לך לגמור. קורה לטובות ביותר. אבל למה? התשובה היא (לשמחתנו) כי הם אשמים! הם, הדתות השונות, ההורים שלנו, הגברים, החינוך הדפוק שקיבלנו. תבחרי מה מתאים לך. לרוב מדובר בכמה גורמים גם יחד. או בכולם. בפרק הזה מסבירה גרפילד-ברבך הכל על "כמה הם דפוקים וכמה אנחנו בחורות טובות ולעניין שרק הפנמנו יפה מסרים דפוקים על מין!" מעודד. עוד בפרק זה, שורשי הכניעות למין הגברי ואיך להיפטר ממנה.

פרק ג'. היכן את נמצאת עכשיו
בפרק הזה תוכלי לבחון ולבדוק מהו המקום שאת נמצאת בו היום מבחינת היחס שלך למין. חתולה לוהטת? נזירה מוחלטת? (סביר להניח שמשהו באמצע). מה את מרגישה כלפי מין ולמה? מדוע את בוחרת לזייף אורגזמה והאם זה נחוץ...

פרק ד'. צעדים ראשונים לקראת השינוי
כמו בכל תוכנית הדרכה אמריקאית גם כאן, גרפילד-ברבך מבקשת ממך להקצות זמן לעניין הסקס בחייך. מכאן ואילך תקבלי תרגילים שאת צריכה לבצע במשך שעה ביום. התרגיל האהוב עלינו בפרק ד' הוא "תרגיל הכן והלא" שדווקא לא מדבר על סקס: "נסי לסרב לשלושה דברים לפחות במרוצת הימים הקרובים. את יכולה לומר 'לא' לעצמך או לאדם אחר". ואיך זה קשור לסקס? שכבת פעם עם בן הזוג שלך למרות שלא רצית? בבקשה... זה לא עוזר לך לגמור אחות שלי... תחשבי על זה.

פרק ה'. אנטומיה ופיזיולוגיה של מיניות האשה (מומלץ בחום!)
אישית זה הפרק האהוב עלי בספר, כיון שהוא מתאר די בפרוטרוט מהי אורגזמה, איך בנוי איבר המין נשי על כל חלקיו ותפקידיו (כולל איור מפורט), מה קורה שם בנרתיק? איך מוצאים את הדגדגן? ומקצה שני עמודים (עמודים 54-55 ליתר דיוק) לתרגילי "שיטת קגל", שחביבתי, מניסיון, משפרים יפה את עוצמת האורגזמה. עוד כולל הפרק הזה הסבר דתי: "למה אלוהים רוצה שתגמרי" (עמוד 56 ליתר דיוק).

פרק ו'. היבטים פסיכולוגיים של האורגזמה
לא יכולה לעשות סקס חושני עם בן-זוג שאת כועסת עליו? גרפילד-ברבך מספרת בפרק הזה על נשים שמענישות את בן הזוג שלהן בכך שהן לא גומרות, מביעות תסכול באמצעות אי-גמירה וכיוצא בזה. בעצם, הן מענישות את עצמן כמובן.

הפרק הזה גם מדבר על פנטזיות ומזכיר לנו (ואני מצטרפת), שהעובדה שאת גומרת תוך כדי שאת חושבת על איך צחי הבן-הדוד שלך מתמזמז עם ירון, הבחור שהיית דלוקה עליו בצבא, וששניהם לובשים באותו זמן חצאיות טוטו ורודות ומלקקים לך את כפות הרגליים, לא הופך אותך לסוטה! להיפך. זה מעיד שאת אשה חושנית ומלאת דמיון שמסוגלת לעורר את עצמה בלי להרגיש רע עם עצמה.

פרק ז'. לבד – למה?
מה שמזכיר לי את הבדיחה על הכלב. למה כלבים מלקקים את עצמם בין הרגליים? כי הם יכולים. גם אנחנו יכולות לאונן. גם אם לא עשית את זה עד עכשיו, את יכולה להתחיל ממש עכשיו. גם את מאוננת כל יום, הספר הזה יכול להצביע על כמה נקודות חשובות בתחום שאולי לא ידעת עליהן. גרפילד-ברבך מציגה מחקרים מדעיים (חוזרת שנית: מחקרים מדעיים), המעידים על חשיבות האוננות בהתפתחות המיניות של כל אשה. היא מלמדת אותנו הכל על הדגדגן, שהוא הוא מקור העונג של האשה (ולא הנרתיק! ושלא יבלבלו לכן במוח!) ודנה גם בקושי וגם באיסורים החברתיים המוטלים על אוננות נשית.

פרק ח'. תרגילים
כשמו כן הוא, אז הנה כמה מהם על קצה המזלג (התרגילים מוסברים בפירוט ובאריכות בספר).

1. בחני את עצמך שעה מול המראה. בעירום מלא. בכריעה. בעמידה. בישיבה. בשכיבה. ברגליים פתוחות או סגורות.

2. הפעילי לחצים שונים על הדגדגן במהלך אוננות.

3. גרי חלקים נוספים בגוף בעת האוננות.

4. בצעי תרגילים מ"שיטת קגל" (לעצלניות: עמודים 54-55 בספר).

5. למרות שגופך רוצה להתכווץ לקראת האורגזמה, הרפי אותו (תרגיל מעניין מאוד!)

פרק ט'. הרחבה על בסיס לימוד
למדת משהו? (אני, דנה דין, למדתי משהו, ואני רואה בעצמי "מיישמת מקצועית" גם של הספר הזה וגם של הספר "עינוגי אשה" שבשביל לקרוא עליו לחצי כאן, כי אנחנו באינטרנט...). הפרק דן בהרחבת החוויה המינית והאורגזמית על בסיס התרגילים שביצעת בפרק הקודם. אני אוהבת שני תרגילים שמוצעים בפרק הזה, כיוון שהם באמת מרחיבים את הדעת. קבלו אותם באהבה.

תרגיל הארכת החוויה האורגזמית: (לעצלניות: עמוד 100)

"התחילי לפתח מתח מיני באיזור איבר המין, ושמרי זאת ברמה סבירה, מבלי שתגיעי עדין לאורגזמה... התקרבי עד כמה שאפשר אל נקודת השיא ואז שני את המיקום לאיזור פחות רגיש" (!) הללויה.

תרגיל ההפרזה: (לעצלניות: עמוד 100)

"אצל נשים רבות נשאר הגוף כולו במצב פסיבי למרות הגירוי המתרחש באיבר-המין... רצוי לגרות אזורים אחרים בנוסף לאיברי המין". גרפילד-ברבך מספר איך אפשר להניע את הגוף, להשמיע קולות רמים, לגנוח ולטלטל איברים כדי להעצים את האורגזמה.

פרק י"א. בן הזוג
אחרי שנשים לומדות לגמור לבד, מגיע פרק י"א, המלמד איך מחברים את הזכרים בחזרה לתוך התהליך. ברוכים הבאים...

אז איך משתפים את בן הזוג בעניין ומה להגיד לו כדי שלא יחטוף התקף לב? גרפילד-ברבך מדריכה אותנו לקראת "השיחה" עם בן הזוג, כדי שלא תגידי משהו כמו... "חמודי, אתה יודע שמאז שהכרתי אותך לא גמרתי אפילו פעם אחת?" מובן כמעט לכל אשה, ולא צריך להסביר למה.

פרק י"ב. תרגיליו של בן הזוג
אז בבקשה, הנה טעימה (שוב, קיצרתי, לכי לקרוא הכל באופן מסודר בספר עצמו, יא עצלנית. אי אפשר לחיות מתקצירים כל החיים!) וחכו רגע עם הסקס. למדו להתמזמז מחדש. קשה, הא?

התרגיל הסקסולוגי (לעצלניות באמת: בעמוד 125): התבונני ארוכות, בחני, חקרי, למדי את איבר המין של בן הזוג שלך. עכשיו התחלפו בתפקידים.

הנחו אחד את השני איך אתם אוהבים שמלטפים אתכם. שימו את היד שלכם על היד של בן או בת הזוג והנחו אותו. פיזית. בנוסף, אמרו לו מילולית מה נעים לכם ולמה.

קיימו יחסי מין ובקשי מבן הזוג שלך שיאונן לך בזמן קיום יחסי המין. (תרגיל למתקדמים!)

ויש עוד
פרקים אחרים בספר עוסקים בהרחבת האופקים המיניים, במין והריון, בבלות וזקנה ובגידול ילדים למין בריא.

בשני משפטים:

למרות השפה הקצת ארכאית, למרות העובדה שייתכן ותחשבי על אמא שלך במהלך הקריאה (ואגב, גמרת לקרוא? תני לה גם), מדובר בספר חשוב ביותר - כזה שידריך אותך להעצמה אישית בתחום המיני. יאללה, לכי להשיג את האורגזמה שלך, וספרי לנו איך היה.

דנה דין כותבת על סקס ב "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש