חיפוש

dsdsdsd
איך לתחזק זוגיות בחופש הגדול

החופש הגדול והחופש לאהוב

החופש הגדול (שלהם!) הגיע, אבל מה קורה עם החופש שלכם להמשיך וליהנות מחיי זוגיות? האם בכלל אפשר לקיים שגרה אינטימית כאשר הילדים מתרוצצים בין הרגליים? מדריך סקסולוגי להישרדות בחופש הגדול

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

​החופש הגדול החל השבוע, ותלמידי חטיבות הביניים ובתי הספר התיכוניים כבר חופשיים ללכת לים. בעוד זמן קצר תחל חופשתם של התלמידים בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים ואז החגיגה הגדולה תחל.

חגיגה??? מי בכלל חוגג???

הורים רבים מוטרדים כבר עכשיו בשאלה איך יצליחו לעבור את החודשים החמים והקשים הבאים עלינו. יוותר מכך: כיצד יצליחו לשעשע את ילדיהם ועדיין להישאר שפויים. שאלה גדולה נוספת, גם אם היא עדיין לא מטרידה את ההורים, היא מה יעשה החופש הגדול לזוגיות ולמיניות שלהם עצמם.

איך באמת החופש הגדול נכנס לנו לסדינים?

השבועות הקרובים מיועדים בין השאר לחופשות משפחתיות בבתי מלון, צימרים או אוהלים. במקרים רבים, ההורים והילדים נמצאים בחדר אחד, וכתוצאה ישירה מכך המושג פרטיות ואינטימיות יורד מסדר היום הזוגי של ההורים.

החופשה היא כמובן זמן טוב להתקרבות ולהתגבשות משפחתית. זה נפלא, זה מצויין, אך השהייה המשותפת יכולה גם לגרום למתחים ולמריבות בין ההורים לילדיהם ובין ההורים לבין עצמם.

מה ניתן לעשות כדי לפרוק את המתחים הזוגיים והמיניים?הפתרון הוא ביצירת רגעי הנאה ורגיעה קצרים, תוך מגע גופני הדדי בין בני הזוג. המגע החושני בין בני הזוג יכול להרגיע ולהנות, אף אם אין תנאים פיזיים מתאימים למגע מלא, הכולל חדירה.

אפשר להסתפק ב"כאילו יחסים"?

ארגון הבריאות הבינלאומי מגדיר את המיניות בין השאר במשפטים הבאים: "המיניות היא האנרגיה הדוחפת אותנו למצוא אהבה, קשר, חום ואינטימיות. היא מתבטאת בדרך שבה אנו חשים, נעים, נוגעים ובדרך שבה נוגעים בנו. להיות מיני זה בעצם להיות חושני”.

הגדרה זו מתאימה להשקפה המקובלת על ידי רוב הסקסולוגים, לפיה יחסי מין כוללים גם את מה שקרוי בפי העם "משחק מקדים" וגם את המגע הכולל חדירה.

המשחק מקדים הוא בעצם חלק חשוב ובלתי נפרד מיחסי המין.
בזמנים שונים, כמו בחופש הגדול ניתן להגביר את החלק  הראשון של יחסי המין על חשבון החלק השני, אך בשום אופן לא לוותר על מגע כלל.

מגע של חיבוק, עיסוי הדדי ועוד ועוד ככל העולה על רוח הדמיון שלכם, יעזור לכם בהרפיה כללית של הגוף בתוספת הנאה מינית מסוג אחר.

אין ספק שרגיעה כזאת אצלכם תורגש גם אצל בני המשפחה האחרים, בעיקר הצעירים שבהם.

איך שומרים על ספונטניות באהבה, כשהילדים כל הזמן מתרוצצים בין הרגליים?

פסיכולוגים וסקסולוגים חלוקים בדעתם בשאלה: האם הספונטניות עדיפה או שיש יתרון לתכנון חיי האהבה? מצד אחד, אין ספק שחלק יפה ומהנה מהרומנטיקה צופן בחובו ספונטניות. לגורם ההפתעה יש כמעט תמיד השפעה חיובית. מצד שני, התכנון המקדים יכול לגרום לריגוש ורצון לקראת המפגש העתידי ואם האפשרויות הן מין מתוכנן או חוסר יחסי מין, האפשרות הראשונה כמובן עדיפה.

התשובה לשאלה הזאת מורכבת והיא קודם כל תלויה באופי האישי של בני הזוג, במצב ובזמן. תמיד רצוי להיעזר באילתורים, בהומור ובעיקר בחוש השישי. ניתן גם לשלב ברוח הדמיון בין תכנון לספונטניות. לדוגמה, גם במהלך חופשה משפחתית אפשר ורצוי למצוא זמן למפגש זוגי קצר ללא הילדים. ברוב בתי ההארחה יש תוכניות לילדים או שירותי שמרטפות. המפגש יכול להיות מתוכנן לשעת ערב בה הילדים במיטות או לחילופין מגע ספונטני. אפשר בהחלט לחמוק לחדר לשעה קלה וליהנות, בזמן שהילדים עסוקים בפעילות כלשהי. חשוב להפנים כי ההנאה הגופנית היא מתנה הניתנת לנו בחינם ומותר לנו לנצל אותה גם ואולי בעיקר בימים חמים וקשים.

האם נכון לצאת לחופשה ללא הילדים במהלך החופש?

עונת הקיץ היא תקופה בה יש חופשה גם במקומות עבודה רבים. רצוי וחשוב להערך גם לחופשה זוגית. חופשה כזאת חשובה להורים גם כדי ליהנות מהזוגיות, וגם כדי לאגור כוחות בעבור הילדים המקסימים.

עם זאת, אם ניתן לדחות את החופש הזוגי לימים שלאחר החופשה, ההנאה תהיה מרובה יותר כי ברוב מקומות הבילוי יהיה שקט, נוח וזול יותר. אך גם במצב כזה כדאי לקבוע חופש קטן, אפילו יציאה של לילה אחד, ללא הילדים.

איך אפשר לעזוב את הילדים ולצאת לחופשה?

חשוב שהילדים ידעו זאת ויהיו מודעים לכך שלהורים יש זכות וצורך לפרטיות וזמן איכות זוגי משלהם. המודעות הזאת היא
חלק מהחינוך המיני הניתן לילדים. ילד או ילדה הרגילים שלהוריהם יש זמן איכות פרטי, יהיו בעתיד פרטנרים זוגיים טובים יותר בעבור בני זוגם.

האם אנו בחופשה או בשעור לחינוך מיני???

החופש נותן זמן רב יותר למגע גופני של בני הזוג והילדים רואים זאת. השהות המרובה והקרובה עם הילדים, מביאים גם לזמני אינטימיות עם הילד או הילדה, ואז הם אולי יתחילו לשאול.

כדאי להיות מוכנים לשיחה על מין כדי לא להרגיש מבוכה. כמובן שהתשובות צריכות להיות מותאמות לגיל הילד. הסבירו להם על השינויים החלים בגוף ועל הצרכים הגופניים והרגשיים הנלווים לכך. בעידן האינטרנט הילדים חשופים למידע, שבחלקו הגדול אינו מידע על מין תקין, אלא על חריגים. בני הנוער הצעירים אינם מודעים לכך ולכן חשוב להדגיש את רגשות האהבה הטבעיים והמגע העדין והפשוט של ליטוף, חיבוק ונשיקה לפני שרצים למיטה.

יש להדגיש שכל אירוע בחיים הוא נפלא ונעים, כאשר הוא מגיע בזמן, וכך גם לגבי המגע הגופני עם החבר/ה. יש להדגיש שכל דבר יהיה נעים ומרגש כאשר יופיע בזמן הרצוי לשני בני הזוג.
חשוב לא להיות שיפוטי ולתת תשובות ענייניות לשאלות שהילדים ישאלו אתכם.

האם יש טיפים לשפור המיניות בחופשה?

קל מאוד לתת רשימת מכולת של טיפים. הנסיון מראה שבדרך כלל קוראים את הרשימה וממשיכים הלאה. הטיפ היחיד שאותו אני רוצה להציע הוא: לצאת לבית קפה עם שלושה דפים וכלי כתיבה. כל אחד מבני הזוג ירשום מה הוא היה רוצה לקבל ומה היה רוצה לתת לבן/בת זוגו מבחינה מינית, במהלך החופש. על הדף השלישי ניתן לרכז את המשימות לפי סדר החשיבות או לחלק אותן במשך ימי החופש הגדול. אז קדימה לעבודהו להנאה.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסלוג בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש