חיפוש

dsdsdsd
הרומן הווירטואלי

האם אתם בוגדים בראש? (כל האמת!)

יום אחד מגיע מייל ממישהי או מישהו. אתם עושים קצת סמול טוק ובלי להרגיש נסחפים לשיחה שלא רוצים שתיפסק לעולם. וככה, מצ'אט לצ'אט - ומבלי להתכוון - מתחיל רומן וירטואלי. אתם לא מרגישים אשמים, כי לא עשיתם שום דבר, רק מדברים. אבל מה זו בעצם בגידה?

דנה מוקד-אשל

דנה מוקד-אשל

כאילו שעד עכשיו לא היו לנו מספיק צרות, נוספה לנו צרה חדשה.

גם ככה נורא קשה למצוא מישהו. אני לא מדברת על סתם סטוץ, אני מדברת על מישהו באמת. מישהו שכשמשעינים עליו את הראש, מרגישים כאילו הגענו הביתה.

מישהו שאנחנו מכורים לריח שלו, לקול שלו, מישהו שאנחנו אוהבים את השיער שלו, את הצחוק שלו, את הלב שלו. אתם יודעים למה אני מתכוונת, אהבת אמת!

מי שלבד יכול ליהנות מהחיפוש ויכול גם לא. אבל בסופו של דבר, כשמוצאים את האדם הנכון ומרגישים סוף-סוף מה זאת אהבה, מרגישים איך זה לרחף מעל עננים.

ועד שמתרגלים לרעיון ומבינים שזה לא חלום, שזה אמיתי ושכן מגיע לנו כל האושר הזה, דווקא אז נכנסים לתוקף חוקי הגרביטציה ואחרי כמה חודשי ריחוף, אנחנו מתחילים ליפול, ולרוב ישר על הפנים!

אבל למה אני מספרת לכם את כל זה? או. אל"ף כי אני אוהבת לדבר, ובי"ת, כי עד שלומדים לחיות בשלום זה עם המניירות של זו, ולומדים לא להרוג אחד את השני כשמישהו מתעקש להשאיר כלים מלוכלכים בכיור במשך שבועיים, או שמישהו שוכח שקבענו ארוחת ערב עם ההורים והולך למשחק כדורסל במקום (שלא נדבר על כמה שקשה לתת אמון במישהו ולסמוך עליו במאה אחוז, שלא יפזול לצדדים, ושלא ישבור את כל מה שבנינו ביחד באיזה רגע חרמני חולף); בקיצקוץ - עד שלומדים להתגבר על כל אלה, עכשיו נולדה לנו צרה חדשה.

מאז שהתחלנו לחיות בתוך האינטרנט, לעשות קניות באינטרנט, למצוא מקומות חדשים, להכיר אנשים חדשים וליצור קשרים וירטואליים, בלתי מחייבים, הופר הסדר הטוב הישן בזוגיות שאנחנו מנהלים עם יושבי ביתנו, והגבולות התחילו להיטשטש.

דמיינו לעצמכם לרגע שאתם גרים ביחד עם בן או בת הזוג שלכם. שכרתם דירה חמודה בתל-אביב (נו, טוב – עפולה סנטר אם את כל-כך לוקל פטריוטית), איזור מגניב במרכז העניינים.

אתם עובדים, לומדים, מבלים, מדי פעם נוסעים לטייל, בקיצור עושים חיים ביחד. ואז פתאום, משום מקום, מטפסת ועולה לה מפלצת ארורה. השגרה.

שום דבר לא קרה, אבל בכל זאת משהו השתנה. עדיין הכל סבבה, אבל שום דבר כבר לא נראה לכם מרגש כמו שהיה קודם. סבבה אבל סתמי.

אתם מתחילים לקחת זה את זו כמובן מעליו, מתחילים להרגיש יותר מדי נוח, מתחילים גם קצת לריב. ואז יום אחד, יום אפור אחד, מגיע מייל ממישהי או מישהו מהלימודים או מהעבודה - או מאלף ואחת האפשרויות האחרות שקיימות.

אתם עושים קצת סמול טוק ובלי להרגיש נסחפים לתוך שיחה שלא רוצים שתיפסק לעולם.

וככה מאי מייל לאי מייל, מצ'אט לצ'אט וממש בלי להתכוון, מתחיל להיווצר לו רומן וירטואלי עם הבן אדם שבצד השני. לאט לאט אתם גולשים גם לנושאים קצת יותר אינטימיים, מקטרים קצת על בני הזוג, מרגישים שהאי מייל באדי החדש מבין אתכם הרבה יותר, שיותר קל לכם "לדבר" איתו/איתה מאשר עם בן/בת הזוג שלכם, שאגב, עדיין כועסים שלא הייתם רגישים לצרכים שלהם אתמול בלילה.

בקיצור, מצאתם לעצמכם מפלט מהניג'וסים והשגרה. אתם לא מרגישים אשמים ולא מרגישים רע, כי לא עשיתם שום דבר, אתם רק מדברים. זה לא שבגדתם או משהו כזה.

אבל מה זו בעצם בגידה?

מה, להתנשק זו לא בגידה? להתאהב זו לא בגידה? לפנטז על מישהו אחר כל הזמן, כולל בזמן שאתם עם בני הזוג שלכם זו לא בגידה? מי אמר שרק סקס הוא בגידה?

ומה עם ההתרחקות מבן הזוג וההתקרבות למישהו אחר? ומה עם כל האינטימיות שחולקים עם אדם חדש? ומה עם החברות המתפתחת? גם ההתנהגות הזאת מביאה בסופו של דבר לשבירת אמון ולהתפרקות החבילה. העניין הוא שבאותו רגע אתם לא רואים את זה ככה, אתם יותר מדי מפוקסים על הקסם החדש שנכנס לחייכם ואין מצב שתסכימו לוותר עליו, פשוט לא.

נדמה לך שהמצאת משהו?

ממש לא!

בארצות-הברית (מכורתי האהובה) זו מכה. ומסתבר שלתופעה הזו קוראים בגדול
Head Sex. כיוון שאין לה ממש שם טרנדי בעברית, תמציאו משהו ותזרקו לי בטוקבקים. אל תהיו כאלה קמצנים.

ירחון הלייפסטייל האמריקני Marie Claire הקדיש לנושא הזה לא מעט אינצ'ים לא מזמן תחת הכותרת: יחסינו הוירטואליים, לאן.

האמריקנים, בהיותם אמריקנים, מייד המציאו לזה שאלון "בחן את עצמך", המובא להלן. עליכם לענות על 10 השאלות המוצגות ב"כן" או ב"לא" – ובכנות בבקשה. האם אתם בוגדים בראש?

דנה אשל כותבת ב"20 פלוס" על נושאי גוף, נפש וזוגיות

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש