חיפוש

dsdsdsd
סקס ובריאות

דוקטור, אני חולה. תרשום לי סקס

סקס לא באמת מהווה תחליף לספורט, אז אל תבנו על שריפת קלוריות ותמריץ ללב. ובכל זאת, יש כמה פלוסים בריאותיים לאקט (בנוסף לצאצאים ולתענוג, כמובן). מהם? לגזור ולשמור, למקרה של "כאב ראש" פתאומי

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

לסקס יש גם יתרונות בריאותיים רבים למדיי.

02

למשל, הוא מפיג מתחים ותורם לאיכות השינה.

03

הוא גם מסייע לפיתוח שרירי רצפת האגן.

​​​אילו הכתבה הזאת הייתה משאל אישי (ההשתתפות בכנות מוחלטת בלבד!) המציב בפניכם את השאלה הפשוטה, למה אתם מקיימים יחסי מין - מה הייתם עונים?

סביר שהתשובות הנפוצות היו "כי זה כיף", "כי כך מביאים ילדים לעולם", "כי הזוגיות דורשת" ו"כי ממילא אין שום דבר מעניין בטלוויזיה". סביר פחות שההנמקה לעשיית סקס הייתה שאיפה לשיפור מצבכם הבריאותי.

אמנם נדירים האנשים שנכנסים למיטה כי הדבר עשוי לתרום לחיזוק שרירי רצפת האגן שלהם, אבל עובדה היא שליחסי מין יש יתרונות בריאותיים - גופניים ונפשיים.

לא כל המומחים תמימי דעים לגבי כל היתרונות, אבל לכולנו כדאי להיות מודעים לפלוסים האפשריים של הסקס לבריאות שלנו. גם אם לא נשכב עם אף אחד בשבילם, מעניין ונחמד לראות בהם בונוס.

אז מה אומרים אנשי מקצוע על הצדדים הבריאים של האקשן החביב עלינו?

1. שחרור ממתחים

הערת הרופא: מסכים!
איזו עסקה משתלמת: בעוד אנחנו חוגגים בין הסדינים, והעסק - איך לומר, מתרומם - יורדת רמת הסטרס.

ביחסי המין קיימת הפרשת אנדורפינים, הוא מסביר, והדבר משפיע על הגוף בתחושת "היי", ברוגע ובשיפור מצב הרוח. התהליך מתרחש במהלך האקט וגובר בעת האורגזמה. נא לא לזלזל: התרומה יכולה להיות משמעותית (מה עוד משחרר אנדורפינים? ספורט, שוקולד ואפילו צחוק).

2. תמיכה במערכת החיסונית

הערת הרופא: לא בהכרח.
קיימת סברה שקיום יחסים בתדירות של פעמיים בשבוע עשוי להפחית את הסיכון ללקות בהצטננויות חורף, למשל. המומחה שלנו טוען שזה לא בהכרח כך, לפחות לא באופן ישיר.

איך בכל זאת עשוי הדבר לבוא לידי ביטוי? אנשים שאין להם חיי מין חשים ירודים יותר, רגשית ונפשית - ובמסגרת הקשר הבלתי נפרד גוף־נפש, העניין עשוי להשפיע לרעה על בריאותם הפיזית.

3. שיפור בריאות הלב

הערת הרופא: לא מסכים!
רופא הנשים שלנו אינו שותף לדעה האומרת שקיום יחסי מין עשוי להפחית את הסיכון להופעתם של אירועי לב. סקס לא נחשב לפעילות גופנית המשפרת את בריאות הלב​, הוא מסביר.

עם כל הכבוד, לא מדובר כאן במרתון. ועדיין, אין בסיס לחששות שקיום יחסי מין עלול להזיק ללבם של אנשים שאינם סובלים מבעיות בתחום (לקחתם ללב? מצוין: הכנו לכם ערוץ לב שלם).

4. שריפת קלוריות

דבר הרופא: לא לבנות על זה...
חישוב ממוצע אומר שב־30 דקות של סקס נשרפות 85 קלוריות. זה לא הרבה, זה בטח לא ספינינג, אבל האינטנסיביים שביניכם מוזמנים להביא זאת בחשבון (ותוך כדי, לעשות חשבון).

רופא הנשים שלנו לא מתרשם במיוחד: לא הייתי בונה על זה להרזיה, הוא מוריד ציפיות.

5. שיפור הדימוי העצמי

דבר הרופא: כן, אבל לא בסטוצים...
קיום יחסי מין עשוי לתרום להעלאת הדימוי העצמי - ואנשים רבים אכן מודעים לכך ואף מודים שהם עושים סקס, בין השאר, כדי לחוש טוב יותר עם עצמם.

כשגבר או אשה חשים נאהבים, נחשקים ומושכים, זה בהחלט משפר את הביטחון העצמי, ההערכה העצמית והדימוי העצמי שלהם, מסביר הדוקטור.

עם זאת, הוא מדגיש, הכוונה היא ליחסים המתקיימים בתוך מערכת קבועה ובריאה - ולא בסטוצים מקריים ומתחלפים. השיפור בדימוי העצמי מתקיים בדרך שבה האדם רואה את עצמו וגם בדרך שבה הוא משתקף בעיני בן זוגו.

6. הגברת האינטימיות

דבר הרופא: כן, ולאו דווקא "עד הסוף".
קיום יחסי מין והגעה לאורגזמה מעלים את רמות האוקסיטוצין, המכונה "הורמון האהבה" (קריאה חובה: הכימיה של האהבה).

יחסי מין הם עניין אינטימי מאוד, אלא אם מתקיימת זילות של האינטימיות ביחסים מזדמנים, פיק־אפ־בריים. ברוב המקרים, במערכת זוגית תקינה, הסקס הוא אינטימי - וקיומו משמר את האינטימיות הזו ואף מגביר אותה. מבחינתי, מעיר המומחה, "יחסי מין" הם לאו דווקא חדירה, אלא גם חיבוקים, נישוקים וכל מה שמסביב. נסו פעם.

7. הפחתת כאבים

דבר הרופא: כן, אבל לא לטווח ארוך...
כשהאוקסיטוצין פורץ והאנדורפינים עולים, כאבים בגוף מצטמצמים. זהו לא טיפול לטווח ארוך, אבל הוא בהחלט מקל את תחושות הכאב סביב זמן האקט. וזה הולך יד ביד עם תחושת הרוממות, ה"היי", שמציפה אותנו ברגעים אלה. נו, מה הפלא.

8. הפחתת הסיכון לסרטן הערמונית

דבר הרופא: לא לסמוך על זה.
ישנם אנשי מקצוע הסבורים כי קיים קשר בין שפיכה המתקיימת בתדירות גבוהה, בעיקר אצל גברים צעירים, לבין שיעורים נמוכים של מקרי סרטן הערמונית אצל אותם גברים בגילים מתקדמים.

הרופא שלנו אינו סומך ידיו על דעה זו. הסקס, חברים, הוא כנראה לא תעודת הביטוח של הפרוסטטה שלכם.

9. חיזוק שרירי רצפת האגן

דבר הרופא: מסכים!
חשבתם שאני צוחק, הא? לנשים, תרגול מתאים של שרירי רצפת האגן במהלך קיום יחסי מין יתרום להגברת ההנאה מהאקט, ומעבר לזה, יחזק את שרירי האזור ויתרום למניעה של דליפת שתן בגיל מתקדם.

הרופא שלנו מסכים בהחלט, ומוסיף כי הדבר עשוי להועיל גם למניעה של צניחת שלפוחית, צניחת רחם והתרופפות הנרתיק. חוץ מזה, הוא מעיר, הפעילות טובה לא רק לנשים: גם גברים ירוויחו ממנה הודות לשליטה טובה יותר בשרירים ולשיפור בזרימת הדם לאזור האגן.

10. תורמת לאיכות השינה

דבר הרופא: מסכים!
ידידנו האוקסיטוצין, המשתחרר במהלך האקט ובעיקר בשיאו, תורם גם לאיכות השינה. אחרי רעש הורמונלי, קיימת תחושת כבדות. אחרי שהאנדורפינים מגיעים לרמה גבוהה מאוד - מתרחש אנטי קליימקס.

הגוף נעשה רפוי. התופעה הקסומה הזו קורית בעיקר לגברים, אבל גם לנשים. כדאי לזכור זאת בפעם הבאה שמוגשת תלונה רשמית נגד מי ש"גומר ונרדם". לילה טוב.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש