חיפוש

dsdsdsd
למה אנחנו יותר חרמנים באביב

המדבקה שעושה לך חשק

להשיג בבריטניה: מדבקה המשחררת לתוך גוף האישה את ההורמון הגברי טסטסטרון, שגורם לנשים לחשוב על יחסי מין לעתים קרובות יותר

מדבקה להגברת החשק המיני בקרב נשים עלתה באחרונה על המדפים בבתי המרקחת בבריטניה. המדבקה החדשה, אינטרינסה, אמורה להגביר את החשק המיני בנשים שסובלות מתסמונת HSDD -הפרעה של חשק מיני ירוד.

איך בוצע הניסוי ומה היו התוצאות?

יותר מ-500 נשים השתתפו בניסוי בתרופה שנערך במשך חצי שנה. מחצית מהנשים קיבלו במקום המדבקה המעוררת מדבקה רגילה וחסרת השפעה. 

המדבקה המעוררת לא רק שיפרה את איכות יחסי המין אצל הנשים, אלא גם את תדירותם. הנשים שקיבלו את החומר מהמדבקה לדם, קיימו יחסי מין בשני לילות יותר בחודש בממוצע ביחס לנשים שהשתמשו במדבקה חסרת השפעה.

איך המדבקה עובדת?

המדבקה משחררת לתוך הגוף האישה את ההורמון הגברי טסטסטרון. במחקרים שנעשו, התגלה כי טסטוסטרון גורם לנשים לחשוב על יחסי מין לעתים קרובות יותר. ההורומון הזה גם מגביר את החשק המיני.

כל אחת יכולה להשתמש במדבקה?

ניתן לקנות את המדבקה רק בהצגת מרשם מרופא והיא מיועדת רק לנשים שעברו כריתת שחלות או כריתת רחם. 

מחקרים הוכיחו שלאחר כריתת שחלות דו-צדדית, יורדת רמת הטסטוסטרון בכ-50 אחוזים. במקרים כאלה, ניתן גם ליטול אסטרוגן דרך הפה, אשר מונע את התופעות של גלי חום ויובש בנרתיק, אבל לא מסייע להחזרת החשק המיני.

יש סיכוי שהמדבקה תינתן לכל המעוניינת?

בעתיד, סביר להניח, ניתן יהיה לקנות את המדבקה ללא מרשם. אז צפויות נשים רבות וצעירות יותר להשתמש במדבקה, רק כדי להגביר את החשק המיני. 

כפי שקרה עם הוויאגרה?

גברים רבים שלא סובלים מבעיות של ממש בתפקוד מיני משתמשיםבויאגרה. אינטרינסה קיבלה את כל האישורים מרשויות הבריאות באירופה ולכן היא עשויה להיות ויאגרה נשית.

עם זאת, כי בניגוד לוויאגרה​, שפותרת את הבעיה הפיזית של הגבר ברגע אחד, לגרסה הנשית לוקח מספר שבועות עד שהיא מתחילה לתת תוצאות.

יש תופעות לוואי?

הטסטוסטרון אמנם מסייע להגברת החשק המיני, אבל כמויות גדולות מההורמון הזה יכולות לגרום לגדילה בלתי רצויה של שיער על הגוף, או במקרים קשים לבעיות בכבד. 

ד"ר אריה גולדשמיד הוא לשעבר מנהל מחלקת פרמוקולוגיה בכללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש