חיפוש

dsdsdsd
זוגיות מהטיול תחזיק בארץ?

האם הזוגיות מהודו תחזיק מעמד בארץ?

נסעת לטיול ופגשת את אהבת חייך. אבל מה הסיכויים של זוגיות שנבנית אי שם לשרוד את החזרה לארץ ולשגרה? ומה אם החצי השני שלך גר בחצי השני של העולם?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

טיול ארוך בחו"ל מביא איתו לא פעם זוגיות שנרקמת אי שם. כשהכול זורם ופשוט וקל, קל גם להתאהב ולטייל יחד.

02

האתגר האמיתי מתחיל כשחוזרים מהחופשה לשגרה. הרבה זוגות לא יעמדו בכך, כי השינוי הוא גדול וקורה בבת אחת.

03

זה קשה פי כמה כשאתם לא חיים באותה מדינה. אז תתאהבו בטיול, בכיף, אבל קחו בחשבון את הקשיים שיחכו כשהוא ייגמר.

בחור או בחורה נוסעים לטיול הגדול בחו"ל, פוגשים מישהו או מישהי ומתאהבים. איך לא, טיול ארוך הוא זמן שבו הקשיים של הבית נשארים מאחור, הזמן עובר בנעימים והאווירה מקלה להכיר ולהפוך לזוג של ממש.

ואולי לא בדיוק ממש? עד כמה יחסים שנוצרים בנסיבות כאלה דומים לזוגיות בשגרה ועד כמה קשר כזה מסוגל לשרוד בהמשך, בתנאי היום יום? 

המטפלת הזוגית והמינית מירי קרייזמן מסבירה שהמציאות במהלך טיול ממושך בחו"ל שונה במובנים רבים מהמציאות השגרתית, והלך הרוח שונה בהתאם. הוא מאופיין בפחות מחויבות, פחות מחשבה על העתיד, פחות תשומת לב ל"מה יגידו".

הכול נכנס לחבילה של ארעיות, לכאן ולעכשיו. הזוגיות שנוצרת שם מתאימה לרוב לאותם עקרונות: לא יודעים מה יהיה עוד חודש, עכשיו אנחנו ביחד, כיף לנו וזהו.

בגדול זו אמורה להיות זוגיות בלי קשיים, בלי בעיות ובלי מחויבות מרחיקת לכת. פאן נטו. המטייל נמצא כולו בסיטואציה של הנאה ואליה הוא מכוון. הזוגיות, אם נוצרת, היא חלק מהעניין.

זוגיות נטולת מכשולים

מתוקף הנסיבות, בטיול לוקחים את הקשר הזוגי שמתהווה בקלילות, ופחות כבולים לנורמות, לדרישות הסביבה וכו'. קשר שנוצר בטיול מתחיל בדרך כלל בסטוץ (הזדמנות טובה להזכיר ולהתריע: תיהנו, רק הקפידו על סקס מוגן. הסיכויים להידבקות במחלות מין בסיטואציות כאלה גבוהים יותר).

גם בארץ, בחיים הרגילים, זוגיות מתחילה לפעמים בהרפתקה מינית. אלא שכאן העניין מתגלגל מהר מאוד לאיפה את בסוף השבוע? ואני בא איתך להורים? וכאלה, ואילו שם, בדרום אמריקה או במזרח הרחוק, הכול פשוט זורם.

זוגיות אמיתית נאלצת לעמוד במבחנים ולדלג מעל מכשולים שונים. בשגרה, זו ריצת מרתון שכוללת משוכות, חלקן גבוהות. בטיול, לעומת זאת, המשוכות נמוכות מאוד. רוב ההתמודדויות הן בנוסח לאן נטייל מחר, או האם נצא בערב.

אמנם, אם הסטוץ מתארך ליחסים של שבועות ויותר, מתחילים גם בטיול לצוץ צדדיו הפחות נעימים של בן הזוג, ומתעוררות בעיות. אבל הכול שוכן עדיין תחת מטריית ההנאה. הקסם מצוי אפילו בכך שמחר העניין כולו עשוי להסתיים, ובני הזוג ילכו איש איש לדרכו, כאילו כלום.

מלאכת החיים

ומה יקרה כשתחזרו לארץ? המטפלת מעריכה שסיכויה של זוגיות מתוצרת טיול בחו"ל להחזיק מעמד בחיים שאחריו נמוכים מאוד. אלו יחסים שמתחילים על רקע של ארעיות. בחיים האמיתיים בני הזוג ירצו לדעת לאן פניהם מועדות.

בשגרה לכל אחד יש מטלות חיים משלו, ועליהן להשתלב כדי שהעסק יעבוד. חיים שכוללים עבודה, לימודים, סידורים, חובות משפחתיים, אינם כיפיים וספונטניים כפי שהיו בטיול. פתאום צריך לקום מוקדם, לעבוד שעות ארוכות, להתחשב בדעת ההורים ועוד. באסה.

זה לא בלתי אפשרי להמשיך את הזוגיות והאהבה גם כששבים הביתה, אבל במצב כזה נדרשת התאמה זוגית גבוהה כדי לשמר את הקשר. סגנונות החיים של בני הזוג צריכים להשתלב זה בזה כדי שהזוגיות תשרוד את המעבר.

רק אם הקשר חזק מיסודו, אפשר לנסות להילחם עליו ולבנות אותו - בתנאים החדשים, ולקחת בחשבון שהוא יעבור שינויים מייד עם החזרה מחופשה לשגרה.

זוגיות בשלט רחוק תרבותי

אם זוגיות רגילה מאותגרת כשהיא עוברת מתנאי לוקסוס של חופש לחזרה לעבודה, זוגיות של שני אנשים מתרבויות שונות מאותגרת פי כמה. התאהבות בבני זוג ממדינות אחרות קלה יותר כשהמדינה לא עומדת באמצע.

אבל כשכל אחד אמור לחזור לביתו שלו, עולות הסוגיות כבדות המשקל של בחירת המדינה בה יחיו השניים, וההתמודדות עם השלכות העובדה שמדובר לפעמים באנשים מדתות שונות, עם פערים תרבותיים, שבמהלך הטיול אינם מהווים מגבלה משמעותית ובחיים האמיתיים הם בעייתיים. ההצלחה כרוכה בוויתורים רבים ונדרש רצון אדיש של שני הצדדים להצליח.

קחו בחשבון שסביר להניח שלפחות בהתחלה תנהלו את הקשר מעכשיו בשלט רחוק, כשאלפי קילומטרים מפרידים ביניכם. גם אם זה יעבוד לזמן מה, זה לא אמור להספיק, ומתישהו תצטרכו להחליט איך ממשיכים מכאן: מי יעבור לגור אצל מי, ומה זה אומר על השינוי הענק בחיים שלו או שלה.

לטייל, לא להדחיק!

עם כל הקושי, זה בכלל כדאי? קרייזמן אומרת שזה חסר תועלת לנסות להימנע מראש מהיקשרות מינית ורומנטית בטיול. כשנדלקים, נדלקים.

עם זאת היא ממליצה, ככל שזמן הזוגיות נוקף, לא להדחיק את העובדה שזו הולכת להיות הרפתקה לא פשוטה. תיהנו עכשיו, אבל זכרו שאם אתם שוקלים להמשיך את הזוגיות החדשה לטווח הארוך צפויים אתגרים ומכשולים.

ייעוץ מקצועי: מירי קרייזמן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש