חיפוש

dsdsdsd
נישקתי בחורה

נשים נשים: מה אנחנו יכולות ללמוד מקטי פרי?

כמה דברים, ובראשם שאנחנו, הנשים, מבינות מיניות הרבה יותר מהגברים. ומה אתה יכול ללמוד כאן? לשנות פאזה בראש – ולהפוך לגבר שנשים באמת אוהבות. ולחשוב שהכל התחיל משמיעת שיר בגלגל"צ...

קטי קמחי

קטי קמחי

עדי אשכנזי עשתה את זה, מדונה עשתה את זה, בריטני ספירס הנודניקית עשתה את זה, לירז צ'רכי עשתה את זה, ועכשיו "נישקתי בחורה - ואהבתי את זה", שרה לנו קטי פרי בהתלהבות גדולה.

בעבר, נשים שמנשקות בחורות הוגדרו הרבה פעמים "חד־משמעית" כלסביות, אבל כיום, כשאשה הטרוסקסואלית מנשקת בחורה, זה לא עניין גדול.

למה?

כי אשה שמנשקת אשה היא היום, במיינסטרים, אשה עם הרבה הגדרות אחרות: למשל נועזת, פתוחה, מסעירה. החושניות והאסתטיקה שבנשיקה גורמים לרבות ולרבים מאיתנו לחוש אפילו התרגשות קלה בזמן התבוננות במחזה; וכמו שפרי מזמזמת "לא אכפת לי איך קראו לאותה אחת, כי מדובר פשוט בטבע האנושי..."

על אותו גל מנסים לתפוס גם לא מעט גברברים שמחפשים "עניין וגיוון בחיי הזוגיות". הרי, כך יסבירו וינסו לשכנע זכרים טיפוסיים רבים, שתי נשים יחד הן דבר טבעי יותר מאשר שני גברים יחד, "אז רק נצרף צלע שלישית למיטה... ויאללה" – והפנטזיה ממריאה וממריאה.

טוב. הם כמובן טועים. בכמה רמות. ובזאת בדיוק עוסקת הכתבה הזו.

לא משנה כמה ספרי "גברים ממאדים ונשים מנגה" שלא ייכתבו, עדיין לרבים מאיתנו קשה לנו לקלוט את הפער שבין המיניות הגברית למיניות הנשית. הרי כולנו אוהבים סקס, וכולנו עושים את זה זו עם זה וזה עם זו. אז מה לעזאזל קורה שם?

שמעו סיפור: בתעשיית הפורנו האמריקנית, המגלגלת מיליארדי דולרים בשנה, לפני שנים אחדות מחקר שוק, שמטרתו לפצח את התעלומה "אילו סרטי פורנו מעוררים נשים". במסגרת המחקר ניסו תעשייני הפורנו האמריקניים "להפוך את הקערה על פיה" ולהראות לנשים גברים מסוקסים רץ עירום על חוף הים בקלוז־אפים מרטיטים.

התוצאה: נאדה.

כלום.

"בעיני נשים הטרוסקסואליות, להביט בגבר עירום הצועד על החוף זה מרגש מינית בערך כמו להביט בנוף", אומרת חוקרת המיניות ד"ר מרדית צ'יוורס (Meredith Chivers, Ph.D., C.Psych.), מהמרכז להתמכרויות ובריאות נפשית בטורונטו, קנדה בסרט התיעודי החדש Bi the Way.

ד"ר צ'יוורס, עמיתת מחקר במרכז להתמכרויות ולבריאות נפשית באוניברסיטת טורונטו, הובילה מחקר שבו הציגה בפני בני־אדם – גברים ונשים כאחד - סרטוני וידאו של גברים ונשים עירומים במגוון מצבים מיניים ולא־מיניים כאחד - ומדדה את מידת הגירוי המיני של הצופים.

תוצאות המחקר העלו כי נשים הטרוסקסואליות לא התגרו מינית מצפייה בגבר אתלטי עירום העושה יוגה או מטייל להנאתו על חוף היום, יותר משהתגרו מצפייה בשוֹט ארוך של הרי ההימלאיה המכוסים שלג.

כשנשים סטרייטיות צפו בסרטון של אשה עירומה מתעמלת, לעומת זאת, זרימת הדם שלהן גברה באופן משמעותי.

רגע, מה אמרתם?...

כן, זה מה שאמרנו. שכאשר נשים הטרוסקסואליות צפו באשה עירומה מתעמלת, הן היו מגורות יותר מאשר כאשר צפו בגבר עירום על חוף הים. לא – זה לא אומר שכל הנשים לסביות (אתה מוזמן לסלק את החיוך מהשפתיים) - הנקודה היא שמה שבאמת עושה לנו, הנשים, "את זה" הוא לא מינו של השחקן המופיע מולנו, אלא מידת החושניות שבמצב המתואר.

וכך נמצא שהנשים שנבדקו הגיבו יותר לצפייה בגירוי עצמי מאשר לצפייה במתעמלות עירומות. ועוד יותר הגיבו לצפייה בסרטים מפורטים של זוגות המצויים בעיצומה של פעילות אינטימית חושנית (ולא משנה ההרכב – נשים עם גברים, נשים עם נשים, גברים עם גברים). מה ששינה בעבור הנשים שהשתתפו במחקר לא המין אלא החושניות.

"נראה שמבחינה פיזיולוגית נשים לא מבחינות במגדר בתגובתן המינית, לפחות לא נשים הטרוסקסואליות", אומרת בסרט ד"ר צ'יוורס; "בעיני נשים הטרוסקסואליות, המגדר אינו ממלא תפקיד".

אז מה כן ממלא תפקיד? האווירה, הסגנון הקסם הכללי.

אז מה זה אומר עלי? תוהה עכשיו בטח הקוראת המבולבלת קלות.

השורה התחתונה היא שזה אומר "עלינו הנשים", שאנחנו מבינות מיניות הרבה יותר מהגברים.

לא פלא שסודות הטנטרה במזרח היו עד לאחרונה כלי ששימש מורות טנטרה בלבד. גברים, כך נאמר בתרבויות המזרח, אינם מסוגלים להבין את העניין לעומקו.

המיניות של המין האנושי היא אוסף של תחושות, שרובן דווקא אינן תחושות פיזיות. עניינה של המיניות ביטחון, אינטימיות, אסתטיקה, הישרדות, חיבור, שחרור וכן, גם, עונג פיזי.

נשים מחוברות לצד הזה בתוכן הרבה יותר מאשר גברים, ומבחינתן מיניות היא עולם שלם של רגשות ותחושות. לכן לרבות מאיתנו קשה לנו יותר להגיע לאורגזמה; לכן משחק מקדים אצלנו מתחיל שלושה ימים לפני המפגש שהתרחש אמש במיטה, כי האווירה, התחושה וטיב־הקשר הם הגורמים ש"עושים לנו את זה".

נשים, מתאהבות במהות של מי שנמצא מולן. הן נמשכות ביתר־קלות לצדדים חבויים יותר מאשר לאלה שעל פני השטח ומגיבות לתקשורת ולאנרגיה יותר מאשר לבטן שטוחה ולשרירים שזופים.

ככה זה.

גם אם רובנו המכריע אוהבות גברים, נמשכות אליהם ורואות את העתיד שלנו בעולם סטרייטי, עדיין במחקרים כמו אלה שערכה ד"ר צ'יוורס, הנשים, כל הנשים, נטו לדרג גבוה יותר את הסרטים שהציגו נשים.

כיוון שאף אחת, וכנראה גם אף אחד, לא אוהב הצהרות בומבסטיות, ד"ר צ'יוורס נמנעת מהצהרות חד־משמעיות. "המסקנה שנשים הן דו-מיניות, המתבססת על תגובותיהן המיניות, מתעלמת מהמורכבות והרב־ממדיות של המיניות הנשית", היא אומרת בצורה ברורה.

נשים כנראה פשוט מורכבות יותר. ומעניינות יותר.

דבר הסקסולוגית: בראש, נשים גם הרבה יותר גמישות

בין אם מדובר ב"הרשאה חברתית" או ב"גמישות רגשית נשית" (קראו לכך איך שתרצו), נשים מרשות לעצמן לגעת יותר בבנות מינן, לחבק ולנשק את חברותיהן

מאת: שרי לביא

הממצאים המועלים בכתבה נתמכים גם בממצאי מחקרים נוספים, המראים שהמיניות הנשית הרבה יותר גמישה מזו הגברית.

אם נבקש גברים למקם את עצמם על הרצף של הטרוסקסואליות-הומוסקסואליות, הרוב המכריע ימקם את עצמו בקצוות, דהיינו: סטרייטים לגמרי או הומואים לגמרי. אצל נשים הסיפור שונה. נשים מציגות מיניות הרבה יותר גמישה וימקמו את עצמן לאורך הרצף באופן הרבה יותר מפוזר מאשר גברים.

בין אם מדובר ב"הרשאה חברתית" או ב"גמישות רגשית נשית, (קראו לכך איך שתרצו), נשים מרשות לעצמן לגעת יותר בבנות מינן, לחבק ולנשק את חברותיהן, גם אם הן מגדירות את עצמן סטרייטיות גמורות.

מעבר לכך, חשוב להדגיש כי החשק המיני של אשה והעוררות המינית שלה מתעוררים פעמים רבות מהרצון שלה להתקשר לבן זוגה.

אשה תרצה לחבק, לנשק ואולי גם להמשיך משם לאקט מיני עם מי שהיא מרגישה נוח במחיצתו, עם מי שבמחיצתו היא מרגישה אהובה ומוערכת, עם מי שהיא מרגישה שמסתכל עליה בעיניים אוהבות ורוצה אותה, בקיצור – עם מי שעושה לה טוב בלב.

אתה הבנת את זה, ברוּך?

זו הסיבה שנשים מגיבות יותר כאשר הן צופות בסרטים שבהם מוצג קשר רגשי כלשהו בין הדמויות - ולא כשרואים אותן מקיימות אקט מיני שמנותק מכל מערכת יחסים.

ייעוץ מקצועי: שרי אופיר לביא, סקסולוגית ומטפלת זוגית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש