חיפוש

dsdsdsd
קינקי סקס

איך "קינקי סקס" ישפר לך את הזוגיות?

האם יש לך פנטזיות מיניות שאת שומרת לעצמך ולא מעיזה לספר לבן או בת הזוג? האם אתה רוצה לעשות דברים, או שיעשו לך, ומתבייש? יכול להיות שאם תפתחו את הפה, הסקס והקשר יעלו רמה

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

שום דבר שלא חשבת עליו לבד. הרבה פעמים מומלץ לדבר על הפנטזיות במקום לשמור אותן בבטן. בזוגיות מקבלת וטובה אפשר וחשוב לפתוח את הנושא.

02

אם אתם חולקים את אותו טעם, או פתוחים לטעמים חדשים הגשמת פנטזיה תשפר לא רק את הסקס, אלא גם את התקשורת ואת האינטימיות ביניכם.

03

חשוב מאוד שהדבר שאתם מנסים יהיה מקובל על שניכם. אם אין לכם את אותו הטעם והרעיון מייצר רתיעה אצל אחד מכם - לא עושים אותו.

​​כשרובנו שומעים את המושג "סקס קינקי", עולים בדמיוננו אזיקים, שוטים ובגדי עור צמודים. אנשים שמעדיפים יחסי מין "מיוחדים" נתפסים במקרים רבים כטיפוסים לא יציבים, מוזרים לא רק בטעמם המיני.

דימויים אלה, הרווחים בתפיסה החברתית, מושרשים במידה רבה באמצעות הצגה מסוימת של הדברים בכלי התקשורת. בדרך כלל, מתוארים שם סקס קינקי והעוסקים בו בדרך מציצנית, מסתייגת, לעגנית.

המציאות, כדאי להבהיר, עשויה להיות שונה. עקרונית ומעשית, אין שום פסול בביטוי המיניות בצורות שונות, כל עוד זה הדבר נעשה בצורה בטוחה ובהסכמה הדדית של בני זוג בוגרים. מעבר לזה, יש אפילו עדויות לכך שאנשים הנהנים מגיוון מיוחד בחדר המיטות הם לעיתים בריאים, שמחים ובטוחים בעצמם יותר מאחרים.​

מה זה קינקי בכלל?

המטפלת הזוגית והמינית מירי קרייזמן מסבירה שקשה לנסח מה בדיוק מסתתר תחת ההגדרה סקס קינקי. יש אנשים שבעיניהם גם יחסי מין על השיש במטבח, או יחסים שאליהם מגיע הגבר כשהוא מחופש לחתול, הם כאלה. 

בגדול, אפשר לומר שקינקי הוא סקס לא שמרני, לא קונבנציונלי, לא כזה שנכנס בקלות למסגרות. יחסי BDSM (קשירה, משמעת, שליטה וכניעה, סאדיזם ומאזוכיזם, או בקיצור העממי - סאדו-מאזו) נכללים גם הם בקטגוריה רחבה זו.

קרייזמן אומרת שאין בעיה במשחקים קלים שמכניסים עניין, גיוון וצבע לחיי המין, אבל יחסי מין קיצוניים, אלימים או משפילים, שמבטאים אי-שוויון מוחלט, עלולים להיות בעייתיים.

למרות שלעיתים קיים גבול עדין מאוד בין כאב לבין עונג, היא סבורה שבעמדת הנהנה מהסבל, כמו בעמדת הנהנה מגרימת הסבל, קיים לפעמים משהו לא פתור מבחינה פסיכולוגית. חשוב לוודא שמדובר במשהו ששני המשתתפים (או יותר) רוצים, ולשמור על מילת ביטחון, למשל, שכאשר היא נאמרת - מפסיקים מייד.

המטפלת מודעת לכך שיש אנשים שמתנהלים כך מרצונם ביחסי המין שלהם - ונהנים. כל עוד לא מדובר בסיכון בריאותי, היא אומרת, זה בסדר גמור.​

אז המציאו גלולה לשיפור החשק המיני לנשים​

זה לא אומר שאת צריכה לקחת אותה

אז לספר, זה טוב? 

במצב שבו בני הזוג יכולים לדבר בפתיחות על הפנטזיות​ שלהם, ואפילו להגשים אותן אם הטעמים המיניים משתלבים, מערכת היחסים יכולה לצאת נשכרת. יש בכך כדי לפתוח ערוצי תקשורת ואינטימיות נוספים, שעשויים להגביר את ההנאה מיחסי המין וגם את הקרבה הזוגית.​

איך זה עובד?

הפתיחות הקיימת בחדר המיטות תתקיים גם בשאר חדרי הבית, כלומר, בשאר תחומי החיים הזוגיים. כשנבנית מערכת יחסים יציבה, בטוחה, אנחנו מרשים לעצמנו ומסוגלים להביע - לא רק בנושאי מין ולא רק דעות חיובית, גם ביקורת. האינטימיות המינית, מסכמת קרייזמן, אינה מנותקת מהאינטימיות הזוגית בתחומיה האחרים. 

יש היגיון בעדויות המצביעות על כך שאנשים המקיימים סקס שונה, לא קונבנציונלי, נוטים להיות פתוחים ומשוחררים יותר מאנשים אחרים. כשאנרגיות של הסתרה נעלמות מהזוגיות שלנו, היא מסבירה, כשאנחנו מגשימים פנטזיות - כיף לנו.​​

​באיזה סרט סקס אתה חי?

ברצינות, חשוב שהטעם שלך ושל בן או בת הזוג יהיו דומים

הכול הולך? 

לא תמיד קל, ואף לא תמיד נכון, לחשוף את הפנטזיות המיניות בפני בן הזוג. קרייזמן טוענת שלא כל פנטזיה יכולה וצריכה להיות מדוברת. במצב בו יש אי-הלימה בין הטעמים המיניים של בני הזוג, וצד אחד חושש שגילוי צפונותיו עלול להתקבל לא טוב על ידי הצד השני, אין למהר ולחשוף.

עצם הגילוי יכול להיות בעייתי. לפני חשיפה כזו, צריך החושף הפוטנציאלי לחשוב היטב ולשאול עצמו האם ועד כמה יכול בן זוגו להכיל את הבשורה - לקבל את המידע החדש ולחיות איתו.

בנסיבות אלה, לא מעט אנשים מסתירים את חשקיהם האמיתיים והעמוקים ביותר מחשש שאם יחשפו אותם בפני בני הזוג, ייתקלו בדחייה או בלעג. הסתרה כזו לא מוסיפה, כמובן, לאיכות החיים של היחסים הזוגיים ולאיכותם של חיי המין. 

אי-הלימה בטעמים המיניים, ומצב בו אחד מבני הזוג נמנע מלחשוף את הפנטזיות הבוערות שלו בפני האחר, עשויות להוביל את השניים לטיפול זוגי. טיפול כזה, מסבירה המטפלת, אינו יכול לשנות את טעמו המיני של איש, אבל יש בכוחו לנסות ולפתוח אפיקים אחרים לפעילות המינית. אולי לא רק בדרך מסוימת - ובלתי ממומשת - יכול בן הזוג המפנטז ליהנות מהסקס שלו.​

להרחיב את ההשכלה המינית

זוגות רבים - בין אם הם בעניין של סקס קינקי ובין אם הם קונבנציונליים לגמרי בטעם המיני שלהם - יכולים ללמוד משהו מהתנהלותם של זוגות חובבי הסקס האחר. היכולת להשתחרר, להביע את רצונותיך ואם אפשר, גם לממש אותם, היא יכולת זוגית חשובה, מפרה, ולא פחות חשוב, מענגת. ​

ייעוץ מקצועי: מירי קרייזמן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש