חיפוש

dsdsdsd
שינויים בהרגלי הצריחה

שינויים בהרגלי הצריחה

אנחות, גניחות ואנקות, הן פס הקול של סקס טוב, או לפחות כך הרגילו אותנו לחשוב. מי שמרבים להשמיע קולות בזמן האקט נחשבים למיניים ולמשוחררים, או לפחות משחקים אותה כאלה. אבל האם הביטוי לגירוי תמיד מחרמן את הפרטנר או שהוא עלול בכלל להפריע לו?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

נבדקים שצפו בסרטים מגרים שפס הקול שלהם הושתק - נהנו פחות. הקולות עשויים לבטא את הגירוי שלנו, וגם להגביר אותו. בקיצור, זה מחרמן.

02

נשים קולניות יותר מגברים במיטה - אם בגלל קולן הגבוה, או יכולתן למולטי אורגזמה, אם בגלל שגברים מאופקים יותר ולא מפגינים רגשות בקלות.

03

לא כולם נהנים מהצלילים הללו. לחלק מהאנשים הקולות במיטה מפריעים - אם בגלל אי־נוחות אישית או מבוכה סביבתית בסגנון מה יגידו השכנים?

לפעמים זה נשמע מבעד לחלון, מאחד הבתים הסמוכים. לפעמים, דרמטי עוד יותר, זה בוקע מחדר השינה שלכם, או מכל מקום שאתם מקיימים בו יחסים. צעקות, צרחות, גניחות קולניות. מישהו, לרוב מישהי, נהנה מאוד מהסקס שלו. או לפחות מחצין את זה.

צועקים או צועקות?

המטפלת הזוגית והמינית שרי אופיר־לביא טוענת שזה לא "לרוב מישהי", ושמדובר בתופעה הקיימת אצל שני המינים. המחשבה שהצורחים הם צורחות ניזונה לדבריה מהמיתוס השוביניסטי לפיו אישה אמורה להיות כנועה ושקטה ולא להפגין את מיניותה. לכן, כל פעם ששומעים אישה נהנית מסקס בקול רם, היא מעוררת הרבה יותר רעש ועניין, תרתי משמע.

עם זאת, המטפלת אומרת שגברים אכן "מתוכנתים" חברתית להיות קולניים פחות, מאופקים יותר בהבעת תחושות. הנשים, לעומתם, מפגינות ביטויים רגשיים בקלות רבה יותר והדבר נכון כנראה גם לגבי השמעת קולות משוחררים במהלך הסקס.

ויש עוד הבדלים בין הגברים לנשים: האורגזמה של הגברים קצרה משמעותית מזו של הנשים, וגם חד־פעמית. לחלק מהנשים, כידוע, יש יכולת להיות מולטי־אורגזמיות ולפיכך יש להן יותר הזדמנויות להביע את הנאתן בקול.

ובנוסף, מה לעשות, נשים התברכו בקולות גבוהים יותר – ולכן הן נשמעות יותר. אז אולי בכל זאת, בסופו של דבר, רוב הצורחים הן צורחות.

יותר כיף בקול

השמעת הקולות בעת קיום יחסי המין מתרחשת ברגע האורגזמה, אבל גם מוקדם יותר, כשהגירוי גבוה. בחוויה המינית משתתפים כל החושים, וההנאה בעת המגע מורגשת בריח, בטעם וגם בקול – זה ששומעים וזה שמשמיעים.

אופיר־לביא מספרת על מחקרים שבדקו השפעה של תכנים מגרים והראו כי בעת צפייה בסרטים שפס הקול שלהם הושתק, ההנאה המינית של הנבדקים ירדה פלאים. הקולות, אם כך, עשויים לבטא את הגירוי שלנו – וגם להגביר אותו. בשתי מילים? זה מחרמן.

כשאדם, אישה, לצורך הדוגמה, קשובה לגופה במהלך יחסי המין, היא משמיעה קולות. הוויסות, המינון והעוצמה של הקולות האלה תלויים בגורמים שונים.

מעבר להנאה הספונטנית שמקבלת ביטוי בזכות היכולת להיות משוחררת, השמעת הקולות מספקת פידבק, אישור לבן או בת הזוג שהם פועלים בכיוון הנכון. והפידבק הזה גם תורם לגירויו של הפרטנר.

לא תמיד הפעילות כה אותנטית. לפעמים האישה עושה זאת כי היא חושבת שבן הזוג ייהנה מאוד מהצלילים ולפעמים היא נוהגת כך כדי לקצר את התהליך ולזרז את האורגזמה שלו. שיגמור כבר. יש מקרים שבהם מתבצעת הצגה לשומע, שתכליתה להפגין "אני משוחררת, עושה מה שבראש שלי".

במילים אחרות, נשים, ואנשים בכלל, שמרבים להשמיע קולות בזמן האקט, הם מיניים ומשוחררים, או כאלה שמשחקים אותה כאלה.

מותק, קצת שקט בבקשה

יש פרטנרים שמתענגים על קולות רמים שמשמיע הצד השני ומתגרים מכך מאוד. אבל יש גם כאלה שלא, ואפילו להיפך: לחלק מהאנשים התנהגות קולנית במיטה מפריעה מאוד. לעיתים מדובר באי־נוחות אישית ולעיתים במבוכה סביבתית - הלו, כל הרחוב שומע!

במקרים כאלה המשך ההתנהגות הקולנית עלול להעיד על אגוצנטריות ואגואיזם, על כך שהאדם שקוע בעצמו ובהנאותיו ומתעלם ממצוקתו של בן הזוג בשל אותן הנאות. זוהי פלישה למרחב הפרטי של אדם אחר, אדם קרוב, בצורה לא נעימה וזו התנהלות לא מתחשבת ולא בוגרת.

כשמדובר בהפרעה סביבתית, הפעילות הזו מביכה בכך שהיא מכניסה את השכנים – אנשים זרים – אל מקום אינטימי שלא שייך להם.

גם אם היא ספונטנית, הקולניות ביחסי המין נשלטת. אפשר לגנוח - ואפשר לצרוח.

מצד שני, אישה ש"מושתקת" על ידי בן זוגה עלולה להתאכזב ואף להיפגע: מה, הוא לא מקבל אותי כמו שאני? אני מביכה אותו? אני לא יכולה להיות בטוחה ומשוחררת במיניות שלי?

אבל הטענות יכולות להיות מופנות באותה מידה גם כלפיה וכלפי התנהלותה. אופיר־לביא מסבירה שבטיפול הייתה מבררת עם האישה הזו, האם גם מחוץ למיטה היא אינה קשובה לצרכי בן הזוג ומתמקדת רק בצרכיה שלה.

מבליעים את הרעשים

הקולות הסקסיים במהלך הסקס רצויים ומבורכים, מרגיעה המטפלת. כך אדם מביע את הנאתו וכך הוא מעורר את עצמו – ואת הפרטנר שלו. אבל כמו כל דבר בחיים, גם זה לא צריך להיות מופרז, מוקצן ובעיקר מעיק.

קיימות דרכים שונות למסך את הקולות הרמים: סגירת חלון, "רעש לבן" של מאוורר, מוזיקה שבולעת רעשים. ועדיין, יש להוריד ווליום. בצרחות נוראות, חלון סגור, מאוורר פתוח ומוזיקת רקע לא יועילו.

אז תרגיעו, אה?

לידיעתך – במקרים רבים טיפולים​ בכללית רפואה משלימה עשויים לסייע ולעזור. לפרטים לחץ/י​ כאן

ייעוץ מקצועי: שרי אופיר-לביא

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש