חיפוש

dsdsdsd
אהבה וירטואלית

אהבה מאחורי המסך

כאשר בן הזוג שקוע בשינה, אפשר להיכנס לפורומים או לצ`אטים ולמצוא אהבה וירטואלית. המאהב האידיאלי של המאה ה - 21 הוא אדם שנון, פיקח, בעל חוש הומור ויודע להקליד מהר ביד אחת

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

​האינטרנט הוא לא רק מקור למידע ובידור. הוא גם זירה לאהבות וירטואליות, שעשויות לפרוח לסקסנט של ממש. התקדמות הטכנולוגיה בשנים האחרונות, בעיקר בשטח המחשבים, הביאה שינויים רבים באורח החיים בעולם המערבי.

חלק מהשינויים הם חיוביים ומקלים על חיי היומיום בנושאים כמו בריאות וכלכלה. חלקם מנוצלים לפשעים חדשים כמו פריצה לאתרים שונים והדבקת מערכות בווירוסים ואחרים שייכים  לקבוצה, שהשפעותיה העתידיות עדיין לא ברוררות. לקבוצה אחרונה זו משתייך גם סוג הקשר החדש שנוצר בין בני אדם בצ`אטים ובפורומים השונים באינטרנט.

הקשר הראשוני יכול להיות בפורום על נושא כלשהו, אך לעיתים נוצר בעקבות כך קשר אישי בין שני גולשים. באופן זה נוצרים קשרים אינטימיים המביאים לאהבות וגם אכזבות מסוג חדש.

כמובן שחלק מהעובדות שכותבים הגולשים אינן נכונות ויש התחזויות היכולות להיות מסוכנות. בסקירה זו - המבוססת על הרצאתו של פרופ` בן זאב בכינוס הדו שנתי של האגודה הישראלית לטיפול מיני שנערך בהרצליה - ננסה להתייחס בעיקר לגולשים המתכתבים ביניהם על בסיס עובדות אמיתיות ורגשות אמיתיים.  

מהו הייחוד של הקשר הוירטואלי?

מה מושך כה רבים להתמיד בקשר בו אינם רואים את בן או בת הזוג? איך מתגברים על החשש שמי שנמצא בצד השני של המחשב אולי מוסר עובדות מזויפות? ישנם מספר מרכיבים יחודיים (חיוביים ושליליים) בסוג זה של זוגיות המושכים אנשים ליטול בה חלק:  

דמיון - בקשר רגיל הדמיון הולך לכיוון של הפנטזיות המיניות ובהן יש לגיטימציה לכל סוג של מחשבה. הקשר בסקסנט מאפשר הפעלת הדמיון להתמודדות עם הפער בין הרצון ליכולת האמיתית. הדמיון עובד טוב כיון שמדובר באדם אמיתי מהצד השני של המקלדת. ישנם גברים או נשים להם יש קושי ביצירת קשרים בינאישיים והקשר הזה יכול להיות מעין ``שלב טיפולי`` ראשון לקראת יצירת הקשר האמיתי. 

אנונימיות - המסיכה (בצורת מסך המחשב) מגינה עלינו ולכן מאפשרת לנו להסיר כל מיני עכבות שלא ניתן להסתיר בקשר הרגיל בו יושב מולנו אדם חי. 

הנאה  - ההנאה מסקסנט רבה ומהירה כי מדובר בסיפוק מהיר במחיר נמוך יחסית. האדם מקבל שכר רגשי ללא השקעת מאמץ כספי, אך לעתים נדרשת גם השקעה רגשית. כנראה שיש מעין גרוי של מרכז ההנאה הנפשי במוח.  

תחרות - לרבים מהגולשים המנהלים מערכת זוגית במחשב יש בן-זוג אמיתי. התחרות של בן הזוג האמיתי עם בן הזוג בסקסנט היא קשה. הקשר באינטרנט הוא בעיקרו קשר מילולי, ולכן צריך להיות שנון ואינטליגנטי כדי למשוך את מי שבצד השני. הזמן בדקות או שעות המוקדש לאהבה ברשת הוא רב הרבה יותר לעומת הזמן שמקדישים לבן הזוג האמיתי, ולכן התחרות אינה הוגנת. ההגדרה של המאהב האידיאלי של המאה העשרים ואחת היא ``פיקח, בעל חוש הומור ויודע להדפיס מהר ביד אחת``.  

סיכונים - פרט לסיכון של העברת מידע שקרי, תתכן התמכרות לקשר על חשבון חיי היומיום. בנוסף, לאחר זמן מסוים של קשר באינטרנט ישנה הרגשת רוויון של הקשר. קירבה מרוחקת - היתרונות של הקשר הם שמדובר בקשר מיידי, מתח (מתי אקבל תשובה) ולמרות המרחק, מדובר ביחסים מאד עמוקים למי שמתייחס לקשר ברצינות, כיוון שמדובר ביחסים מאד עמוקים עם חשיפה גדולה בין בני הזוג.  

התאהבות - בקשר רגיל בדרך כלל יש התאהבות ממראה בן הזוג ורק אחר כך באה הכרות מעמיקה. בסקסנט, ההתאהבות באה לאחר הכרות מעמיקה ולכן תאורטית יש לה סכוי טוב יותר לעתיד.  

המפגש האישי - כאשר בני הזוג מחליטים להיפגש, ברוב המקרים המפגש הוא קטלני, כיוון שהוא מביא לאיבוד היחוד של הקשר. לעתים יש אכזבה מהמראה החיצוני המקשה על המשך הקשר, אך אם עוברים שלב זה בשלום, יש סיכוי טוב יותר לעתיד כי בסקסנט ההתאהבות באה לאחר הכרות מעמיקה.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים בכללית 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש