פורסם בראשונה: 18.07.2006
עדכון אחרון: 26.04.2010
  • דוקטור ירון בוקר ד"ר ירון בוקר

עשו אהבה, זה טוב למלחמה!

לקריאה נוחה
בניגוד למה שחלק מאיתנו חושבים, בזמן מלחמה ההורמונים לא לוקחים פסק זמן. וזה בסדר? זה בסדר גמור! ליטופים, חיבוקים, נשיקות, מזמוזים, עיסויים וכל השאר (כן, גם חדירה) הם דרך מצוינת להירגע ולהגיע ל"מצב מיוחד (מאוד) בעורף"...

זקנו השעיר של נסראללה מבליח ומעצבן ממסך הטלוויזיה? נמאס לך כבר לראות את יונית מקמטת מצח? משתגעים מלחץ וממתח?

תעשו סקס.

זו דרך מצוינת להשתחרר ממועקות, לחצים ומתחים. ליטופים, חיבוקים, נשיקות, מזמוזים, עיסויים וכל מה שאפשר לעשות במשחק המקדים הם כדור הרגעה טבעי. ותחושת הרוגע שתעטוף אתכם תקרין גם על הסביבה.

אז מה הבעיה, נעשה סקס...

אז זהו, שבגלל "המצב", כמו שאנחנו אוהבים לכנות אותו, שגורם למתח ולדאגה בקרב כולנו (ובעיקר בין תושבי האזורים שנפגעו) הרבה פעמים לא מרגישים צורך ורצון לקיים יחסי מין.

מה הסיבה לכך?

בזמנים כאלה, אצל חלק מאיתנו, הדחף המיני נפגע. אצל אחרים, יש לפעמים בעיות טכניות: אתם רוצים פרטיות, אבל לא תמיד אפשר... חברים ומכרים באים, מתקשרים – גם בשעות הלילה המאוחרות. ולעתים יש גם כאלה שחשים שבזמן כזה "לא מגיע לנו סקס", או ש"זה לא ראוי ליהנות ממין עכשיו".

וזה לא ראוי?

נהפוך הוא. ראוי מאוד.

אבל במצב כזה הרי גם ההורמונים לוקחים פסק זמן... לא?

ממש לא. החיים נמשכים ובקרב חלק מאיתנו ההורמונים לפעול ללא שינוי (ולעתים – אפילו בטורים הרבה יותר גבוהים... J).

למה סקס בעצם כל-כך טוב בימים כאלה?

כי הוא משחרר לחצים כמובן, אבל גם הרבה יותר מכך. מגע גופני הדדי בין בני הזוג גורם לשחרור כימיקלים מרגיעים במוח שלנו ותורם להנאה ורגיעה (קראו על זה עוד בכתבה הכימיה של האהבה), גם אם לא מגיעים למגע מלא הכולל חדירה.

אז מה, משחק מקדים - וזהו?

על-פי הגדרת הגדרת ארגון הבריאות הבינלאומי המיניות הבריאה מוגדרת כ"אנרגיה הדוחפת אותנו למצוא אהבה, קשר, חום ואינטימיות". ההגדרה זו מתאימה להשקפה המקובלת על ידי רוב הסקסולוגים, שלפיה המשחק המקדים הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מיחסי המין.

גם שלך, גרשון...

בזמן מתח ומלחמה, אפשר להגביר את חלק אחד של יחסי המין על חשבון החלק האחר, אך ממש לא מומלץ לוותר לגמרי על מגע הכולל חדירה. כל מה שעושה לכם טוב.

מגע של חיבוק, עיסוי הדדי (ככל העולה על דמיונכם הפרוע) יעזור לכם בהרפיה כללית של הגוף, שלא לדבר על ההנאה המינית, שהיא הערך המוסף. (רוצה לדעת איך עושים מסז' יעיל וסקסי לבן או בת הזוג? לחץ/י כאן).

במילים אחרות: חיבוקים, ליטופים מזמוזים?

כן. הרבה. ובהזדמנות הראשונה שיש לכם

ונהיה רגועים?

הרבה יותר רגועים.

יש לך עוד שאלה? שווה לנסות את הפורום שלנו.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסולוג בקבוצת שירותי בריאות כללית

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל