חיפוש

dsdsdsd
אוננות בריאה

איך אוננות תשפר את חיי המין שלך?

גם היום רבים עדיין חושבים שהשתיקה יפה לנושא הזה, גם אצל גברים ובמיוחד אצל נשים. ולכן, הכנו לך מדריך על אוננות שיסביר שגם אם הרוב לא מדברים, הם בהחלט עושים, ואיך העיסוק העצמי תורם למצבך הנפשי

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

אוננות נחשבת לטאבו בהרבה מקרים גם היום, מטעמי דת ותרבות. מטרת המדריך הזה היא לספר עליה למי שכן עושים את זה.

02

מי מאונן? רוב בני האדם, נשים וגברים – כשהאחרונים נוטים לעשות את זה יותר, בעיקר בגלל החינוך והתרבות שבה גדלנו.

03

בסך הכול מדובר בפעילות מומלצת, שמסייעת לך להכיר את הגוף שלך ואת ההעדפות המיניות. אוננות גם מסייעת להגביר את החשק המיני, מרגיעה ויכולה לשפר את מצב הרוח.

איסורים מטעמי דת, סנקציות חינוכיות ומנגנוני בושה לא יכלו לה במהלך ההיסטוריה. האוננות שומרת על פופולריות רבה, גם אם דיסקרטית, במשפחת האדם.

אם מישהו זקוק עדיין לחיזוק מעמדה ולשיפור ביחסי הציבור שלה, נשמח לספר לו שהאוננות אינה רק עונג עצמי, אלא מעשה בעל יתרונות נפשיים ותפקודיים. אבל תחילה, כמה מילים על המבצעים.

מי נוגע בעצמו יותר?

רוב בני האדם מאוננים. לבנים וגם לבנות יש יד בדבר, כשגברים עושים זאת יותר מנשים. הסיבות להבדל הן בראש ובראשונה תרבותיות-חינוכיות: אפילו היום יש חברות שמרניות שנוטות לקבל בהבנה רבה יותר אוננות, כמו פעילות מינית בכלל, אצל גברים, וחבל. גם לנשים יש הרבה מה לעשות וללמוד על עצמן בדרך זו.

קיימות סיבות נוספות לכן שנשים מאוננות פחות: אנטומית, המגע העצמי של נשים מורכב יותר, ונפשית, אצל נשים שמחוברות יותר מגברים לרגש, הצורך פחות אינסטרומנטלי.

צעירים מאוננים יותר ממבוגרים, בין היתר כי רמת ההורמונים שלהם גבוהה יותר והצורך חזק יותר. עם הגיל יורדת התדירות של יחסי המין ואיתה יורדת תדירות האוננות. מה לעשות - יש לא רק פחות הורמונים ופחות אנרגיה, גם פחות פנאי ויותר מחויבויות משפחתיות, מקצועיות ואחרות.

ועכשיו, קבלו חמש דרכים שבהן האוננות תשפר את איכות החיים שלכם:

1. נעים מאוד להכיר, הגוף שלי

בעזרת האוננות אנחנו מכירים טוב יותר את גופנו ואת טעמנו המיני. רופא הנשים שלנו מציין שהדבר משמעותי יותר אצל נשים, בעיקר אם הן מתקשות להגיע לאורגזמה.

אצל חלק מהנשים שלא מנסות לאונן, לרוב מסיבה תרבותית-חינוכית התפיסה תהיה שזה תפקידו של בן הזוג לדאוג לכך שיגיעו לאורגזמה, וכשזה לא קורה, זו אשמתו הבלעדית.

כדי לשנות את המצב הן יכולות לפנות לטיפול מיני (או לנסות לבד), שם הן יערכו "סיור היכרות" עם הגוף שלהן, ואחר כך יישלחו לבצע אימון עצמי. אישה שתלמד להכיר את גופה ואת מה שנעים לה לבד, תשפר את איכות חיי המין שלה ואת הסיכויים להגיע לאורגזמה גם כשהיא עם הפרטנר.

2. אוננות לבד, סקס טוב יותר ביחד

האוננות עשויה לתרום גם לתשוקה המינית - זו שבעצם מניעה אותה. המנגנון הוא זה שעומד גם בבסיס האמירה הנועזת של חז"ל על איבר המין הזכרי: "משביעו רעב מרעיבו שבע", או בלשון פשוטה יותר: עם האוכל בא התיאבון.

ככל שאנחנו עושים פעילות מינית, ובכללה אוננות, אנחנו חשים יותר בצורך. בתקופות שבהן אנחנו לא עושים זאת כלל, הגוף "מתרגל" לחיות בלי סקס.

3. זה מרגיע

בזמן האורגזמה מופרשים הורמונים שגורמים לנו לרגיעה - וגם לתחושת התעלות נעימה (היי). לצורך העניין, אין הבדל בין אורגזמה שמושגת ביחסי מין לבין זו שמושגת באוננות. וכך, הפורקן המיני באוננות עשוי בהחלט לתרום לרגיעה נפשית. ובלי שום חומרים מלאכותיים.

4. אם אין אני לי

יש תקופות בחיים שבהן, מסיבות שונות, אין לנו סקס. לעזרתנו נחלצת במצב כזה אמנות האהבה העצמית ומשמשת תחליף לאקט החסר. המומחה מסביר שהאוננות לא תוכל למלא את מקומם של יחסי המין בחלק הרגשי והאינטימי, אבל בהחלט תוכל לעשות זאת בצד הפיזי. כי אורגזמה היא אורגזמה.

אדרבה, לפעמים האורגזמה באוננות חזקה יותר מזו שקיימת באקט המיני מפני שאנשים יודעים טוב מכל אחד אחר מה עושה להם את זה - והם יעשו את זה לעצמם בצורה המהנה והמספקת ביותר. נשים רבות מצליחות להגיע לאורגזמה רק באמצעות אוננות, ולא באדיבותו של בן הזוג.

5. תוספת מבורכת לסקס

הד"ר מרגיע: אין כל בעיה או סכנה באוננות, כל עוד היא מתקיימת בתדירות סבירה ואינה משבשת את אורח החיים התקין של האדם. כשיש פער בצרכים המיניים בין בני זוג, ואחד מהם רוצה סקס יותר מהאחר - האוננות להשלמת החסר היא פיתרון הגיוני ומוצלח.

כשמדובר בנשים שמתקשות להגיע לאורגזמה זה אפילו פיתרון מומלץ. הן יכולות לשלב את האוננות בתוך האקט המיני עצמו, מה שאפילו יכול לתרום להנאה לא רק שלהן, אלא גם של בן או בת הזוג.

מתי יש חשש שאני מאונן יותר מדי? נספר לכם בכתבה הבאה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש