חיפוש

dsdsdsd
איפה מסתתרת נקודת הג'י?

רק אני והאורגזמה שלי

איפה מסתתרת נקודת הג'י והאם היא בכלל קיימת? למה ואיך הנשים צריכות ללמוד להגיע לאורגזמה? כמה אחוז מהנשים כובשות את הפסגה באוננות? כתבה נוספת בסדרת "כל מה שרציתם לדעת"

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

​אורגזמה היא אחת התחושות הגופניות הנעימות והמדוברות ביותר, אך בד בבד קשה לתאר אותה ומי שלא חשה בה מעולם, לא ממש יודעת על מה מדובר. היכולת הבסיסית להגיע  לאורגזמה קיימת אצל כל הנשים, אך לא כולן מגיעות לכך בקלות.

האישה האולטימטיבית - על פי העיתונות, התקשורת ובעיקר הסרטים - היא אישה חמה  שדורשת (ומקבלת) מה שמגיע לה -  ותמיד מגיעה לאורגזמה. המציאות בשטח שונה. עד לפני כמה עשרות שנים, רבים חשבו שהאישה אינה מסוגלת להגיע לאורגזמה. זה נבע  בעיקר מחוסר ידע על אודות המיניות, אך בגלל רופאים נבוכים שלא היה להם נוח לדבר על  נושאים מיניים עם הנשים. האורגזמה  לא עלתה על סדר היום הרפואי, כיוון שאין בה  צורך כדי להיכנס להריון.

אז מה זה בעצם אורגזמה?

האורגזמה היא תחושת שיא ההנאה המינית, היא נמשכת מספר שניות ובמהלכן משתחרר המתח  המיני, המצטבר במהלך המשחק המקדים או ביחסי המין. האורגזמה משלבת שלושה תהליכים:  פיזיולוגיים, תחושתיים ורגשיים.

מה ההבדל בין אורגזמה נשית לאורגזמה גברית?

אצל רוב הגברים, האורגזמה היא תהליך כמעט אוטומטי. אצל הנשים היא קשורה בדרך כלל  לתחושה רגשית כלפי הגבר. יש נשים שכמעט תמיד פתוחות למין ולהנאה, כולל לאורגזמה,  אבל הן עדיין מיעוט. בניגוד לגברים, רוב הנשים צריכות ללמוד איך להגיע לאורגזמה. 

איך ומתי מרגישה האישה את האורגזמה הראשונה?

 47 אחוזים מגיעות לכך באוננות, 32 אחוזים במהלך יחסי מין,  20 אחוזים במהלך משחק  מיני ואחוז אחד במהלך שינה.  בדרך כלל האורגזמה הראשונה היא בסביבות גיל 18, אבל  יש כאלה שחוות אותה לראשונה בגיל 40.

מה לעשות כאשר לא מצליחים להגיע לאורגזמה?

כשיש בעיה להגיע לאורגזמה, כדאי לנסות לחוות את האורגזמה לבד ורק בהמשך לעשות זאת  עם בן הזוג. למרות שזה נראה טבעי והגיוני למי שכן מגיע או מגיעה לאורגזמה, לחלק  מאותן נשים יש בעיה בדימוי העצמי שלהן וביכולת ל``אהבה עצמית``. אוננות מלמדת את  האישה איך להגיע לאורגזמה באופן פיזי, על ידי מגע בדגדגן, ובהמשך  יהיה לה קל  לעשות זאת עם בן הזוג שלה.

או.קיי, אז מה הסקסולוגים מציעים?

כשאת לבד, הם מציעים לך לנסות להגיע לאורגזמה, כשאת רגועה אך  מרוגשת מינית. זה  הזמן ללמוד לאט להכיר את צפונות גופך - ולאהוב אותו. אפשר להיעזר בתמונות או סרטים  אירוטיים, כדי לנסות להגביר את העוררות המינית. בתחילה זה יהיה מוזר וייתכן  שתרגישי נבוכה, אך  חשוב שתלמדי מה מגרה אותך רגשית וגופנית.

וכשאני לא לבד?

תוכלי לבקש מבן זוגך לעשות לך מה שמהנה אותך. אפשר גם להיעזר בוויברטור.  אני ממליץ על ויברטורים קטנים, אסתטיים ולא מאיימים, שיכולים להקל עלייך את העבודה. אם יש לך בן זוג אוהב ואת כבר אחרי גיל 30, יהיה לך אולי קל יותר להיעזר  בו ולהגיע לאורגזמה ראשונה בעזרתו.

מה ההבדל בין אורגזמת נרתיק לאורגזמת דגדגן?

בעבר הרחוק חשבו שהאורגזמה הנרתיקית מופיעה רק אצל נשים בשלות מבחינה מינית, בעוד  שהאורגזמה הדגדגנית מופיעה בנשים פחות בשלות. העובדות הן שכ - 80  אחוז מהנשים  מגיעות לאורגזמה מגירוי הדגדגן ורק  כ - 20  אחוזים מגירוי הנרתיק. חלק מהנשים  הבטוחות שהאורגזמה שלהן היא נרתיקית ללא גירוי הדגדגן, אינן יודעות שחיכוך הגבר  בגופו בדגדגן במהלך יחסי המין הוא הגורם לעתים לאורגזמה.

מה ידוע לנו על נקודת ה-G?

כולם מדברים עליה, אבל יודעים עליה מעט מאוד נקודה זו, אם היא אכן קיימת, נמצאת בחלקו הקדמי של הנרתיק. מדובר בצבר של קצות  עצבים, שאינו נראה לעין וגירוי שלו גורם הנאה מינית רבה, שבסיומה אורגזמה.   האמת  היא שאין זה משנה אם נקודה זו קיימת או לא, העיקר הוא להגיע לאורגזמה - ולא חשוב  איך והיכן.

מה עושים כדי להגיע לאורגזמה בו בזמן עם בן הזוג?

זוגות רבים רוצים לגמור יחד, אבל רובם לא מגשימים את השאיפה, שאחד הגורמים לה הוא   ה``חינוך המיני שלנו מהסרטים``. כמובן שזה נעים כשזה קורה, אך הדבר תלוי  קודם כל ביכולת השליטה של הגבר באורגזמה שלו. מעבר לכך, ממש לא מומלץ להתמקד  בשאיפות כאלה, כיוון שתוך כדי החיפוש אחר האורגזמה המשותפת, אנחנו עלולים לאבד את  ההנאה המינית. 

אפשר להגיע לסדרה של אורגזמות, אחת אחרי השנייה?

רוב הנשים מסוגלות לכך, והיכולת הזאת עולה עם הגיל, בעיקר לקראת גיל 40 או 50.

ואם אחרי כל העצות, זה עדיין לא עובד?

אורגזמה היא תהליך מופלא שכל אישה מסוגלת להגיע אליו וזכאית ליהנות ממנו. קשה  להגיע אליה כשאת עייפה, מתוחה או לא מאושרת ביחסי הזוגיות שלך, ואם לא הגעת לכך  לבד  -  פני לסקסולוג מומחה לעזרה. זה מגיע לך. 

ולסיום עשרה טיפים לגבר כדי שיעזור לבת זוגו להגיע לאורגזמה:

1 אהבה, רומנטיקה ואווירה מתאימה הם הבסיס לאורגזמה.
2 רוב הנשים זקוקות לגירוי בדגדגן (האזור המקביל לראש הפין).
3 אל תמהר, קח את הזמן שלך ותן לה את הזמן שהיא זקוקה לו.
4 גירוי פטמות יכול לגרום לאורגזמה אך לא כולן אוהבות את זה.
5 רוב הנשים אוהבות מין אוראלי, נסה ותווכח.
6 אל תתבייש לשאול מה מהנה אותה ותן לה להדריך אותך.
7 לעתים, נסה לתת לה ליזום ולהוביל את יחסי המין.
8 אם גמרת לפניה, המשך לענג אותה עד שגם היא תגמור.
9 אמור לה כמה היא מדהימה, סקסית ויפה.
10 אם תעזור לה להגיע לאורגזמה, גם הנאתך תגדל.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש