חיפוש

dsdsdsd
שפיכה מהירה או מוקדמת

מהיר ועצבני: חמש סיבות לשפיכה מוקדמת

גומר מהר ולא יודע למה? סקסולוג מסביר את הבעיה ומציע פתרונות מעשיים שיכולים לעזור לך. גלה מה אתה יכול לעשות כדי לשנות את הרגלי הפעולה והחשיבה כדי שתהיה יותר רגוע במהלך הסקס

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

היום מדברים על שפיכה מהירה, לא על שפיכה מוקדמת, והיא נחשבת לכזו כאשר מדובר בשפיכה לפני החדירה, או עד דקה אחריה, וכשהמצב מפריע לאחד מבני הזוג, או לשניהם.

02

הסיבות לכך יכולות להיות שונות ומגוונות, החל מגנטיקה, דרך לחץ נפשי וסיבות פסיכולוגיות שונות או יחסים מתוחים עם בן או בת הזוג שלכם.

03

יש פתרונות. יש מי שמרשם רופא יסייע לו, יש מי שטיפול מיני, ויש מי שילמד את עצמו בטכניקות שונות לחיות עם השפיכה המהירה. עם הזמן וההירגעות היא תהפוך לאיטית ונעימה יותר.

​​​קצב הוא עניין אישי. גם ביחסי מין, תחום אישי בפני עצמו, זה המצב. כל כך אישי, עד שיש כאלה שגומרים עניין צ'יק צ'אק. עכשיו תגידו, "תגדיר צ'יק צ'אק". אבל למה שאני אגדיר? יתמודד עם זה ד"ר משה מוק, מנהל המרפאה לטיפול מיני וזוגי בבית החולים מאיר.

ד"ר מוק מציין שהיום כבר לא קוראים למצב "שפיכה מוקדמת", אלא "שפיכה מהירה". הכוונה לכך שאדם מגיע לסיפוק בסקס עוד לפני החדירה, או תוך דקה מתחילת החדירה. ויש קריטריון נוסף: הדבר גורם לאדם, או לבת או בן הזוג שלו, מצוקה. המומחה מסביר שאין סטנדרט "נורמלי" למשך המשגל. 

ובכל זאת, כמה מהר זה מהר מדי?

הממוצע הסטטיסטי הבינלאומי, אם אתם מתעקשים, עומד על חמש עד שבע דקות. תופעת השפיכה המהירה די נפוצה ונוגעת ל20%-30% מאוכלוסיית הגברים. היא מופיעה בכל הגילים, ושכיחה מעט יותר בקרב צעירים שנמצאים בתחילת הקריירה המינית שלהם. ההתרגשות, אתם מבינים.אין סיבה ברורה וודאית לתופעת השפיכה המהירה. עם זאת, קיימות כמה תיאוריות שמנסות להסביר אותה:

1. כוחו של הרגל 

גבר שלימד את עצמו והתרגל לאונן ולגמור מהר ישחזר את הדפוס הזריז ביחסי המין שלו.

2. גורמים פסיכולוגיים לשפיכה מהירה

תחושת עוינות כלפי האישה שנמצאת איתו או תחושות אשם כלפיה יכולות לגרום לגבר לפלוט בחופזה. עם זאת, רוב הממהרים לגמור עושים זאת עם כל הנשים או הגברים שהם שוכבים איתם, ולא רק עם מי שיש איתה יחסים טעונים.

3. רגישות יתר באיבר המין

יש גברים שאיבר המין שלהם רגיש יותר למגע גופני מזה של אחרים, לכן הוא גם מגיב בקצב אחר.

4. תורשה 

ייתכן שמדובר פשוט בעניין גנטי.

5. מחסור בסרוטונין 

אצל חלק מהגברים קיים חוסר במוליך העצבי הזה במוח. ניתן לטפל בעניין באמצעות כדורים.

מעבר לתיאוריות השונות, זכרו ששפיכה מהירה היא עניין סלקטיבי. היא יכולה להופיע בתקופות מסוימות, במצבים מסוימים, על רקע חרדת ביצוע, לדוגמה, עם בנות זוג מסוימות. יש גם אנשים שמחזיקים זמן רב באוננות, אבל לא בסקס, ויש כאלה שמחזיקים זמן רב באקט מיני אחד, אוראלי, למשל, אבל לא באקט אחר, כמו חדירה, למשל.  

להתמודדות עם שפיכה מהירה יש מגוון טיפולים 

הטיפול הראשון, אומר המומחה, הוא הפעם השנייה. האורגזמה הגברית השנייה מגיעה לאט יותר מהראשונה, ולכן מומלץ פשוט לעשות "סיבוב נוסף" ולראות אם המצב משתפר. לחילופין, הגבר יכול גם לאונן ולהגיע לפורקן לפני המשגל, ואז לבוא לדבר האמיתי רגוע ואיטי יותר.

טיפול פסיכולוגי התנהגותי: מטפל מיני יכול ללמד את הגבר תרגילים להשהיית השפיכה. את התרגול הזה, לשינוי ההתנהגות במהלך האקט, מבצע הגבר עם בת הזוג.

שימוש בקונדום: אצל חלק מהגברים הדבר מפחית את הרגישות בפין.

שימוש במשחת אלחוש: גם כאן, ההשפעה היא הפחתת הרגישות. המשחה "מרדימה" קצת את האזור והאיבר מגיב לאט יותר. קבלת משחה כזאת דורשת מרשם רופא.

טיפול תרופתי: אחת מתופעות הלוואי של חלק מהתרופות נוגדות הדיכאון היא דחיית השפיכה. כדורים כאלה יינתנו כמובן רק בידי רופא. הגבר יוכל ליטול כדור לפני המגע המיני בלבד, או כדור מדי יום. באירופה נמצא בשימוש כדור (דאפוקסיטין) מסוג זה, שייעודו דחיית השפיכה בלבד, אבל בישראל הוא לא אושר לשימוש.​

האורגזמה היא לא הכול 

ד"ר מוק טוען שעלינו להגדיר לעצמנו את מטרת השהייה שלנו במיטה. אם המטרה היא רק המרוץ לאורגזמה, זה לא טוב. בני הזוג, או הפרטנרים לאקט המיני, צריכים ליהנות מכל התהליך. לשם כך, עליהם להרחיב את התפריט המיני שלהם ולא להתמקד רק בחדירה.

התפיסה המודרנית, שרווחת בעיקר בקרב צעירים, מזניחה את המשחק המקדים, את ההתעלסות ואת ההשקעה בכל האלמנטים שמסביב לחדירה. העיקר הוא הפמפום, בהתאם למודל הסרטים הכחולים. וזה חבל מאוד, אנחנו מפספסים הרבה.

המומחה מבהיר חד משמעית: אפשר לחיות עם שפיכה מהירה. יותר מזה, בחור שסובל משפיכה מהירה יכול להיות מאהב מצוין. בנוסף להנאה המתמשכת במהלך משחק האהבה בו יתמחה, הוא עשוי להירגע עם הזמן והשפיכה שלו עשויה להתמהמה בהתאם, שהרי החיפזון מהשטן.​

ייעוץ מקצועי: ד"ר משה מוק

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש