חיפוש

dsdsdsd
סודות הסקס של גברים

סודות הסקס שהגבר שלך מסתיר ממך

תפנימי: את לא יודעת הכל על הגבר שלך. לא משנה אם רק התחלתם לצאת, אם אתם גרים ביחד או אם כבר התחתנתם – יש דברים שהוא מסתיר. את בשוק? קודם כל תירגעי! אנחנו פה לעזור לך להבין מהם הסודות שלו ואיך תוכלי להתמודד איתם וגם להפוך כל סוד לתבלין שיפלפל את הזוגיות.

קטי קמחי, שרי אופיר־לביא

כשאתם רק מתחילים לצאת, אך טבעי שהגבר שלך יסתיר ממך פרטים שונים ומשונים מחייו האישיים: הדירה המבורדקת שלו, השיחה היומית עם אמא, הביקור החודשי אצל הפדיקוריסטית.... אבל כשאתם הופכים לזוג רשמי, ואולי אפילו כבר חיים יחד, את מניחה שאת כבר יודעת על כל מגרעותיו והרגליו המשונים.

יודעת? אל תהיי כל־כך בטוחה.

לפי מחקר שפורסם בירחון הנחשב The Journal of Sex and Marital Therapy, אחד מתוך עשרה גברים ממשיך להסתיר מזוגתו עניינים הקשורים במיניות. לעיתים מדובר במשהו קונבנציונלי בו הגבר שלך פשוט מתבייש ולפעמים, טוב לפעמים מדובר במשהו קצת יותר קיצוני שמצריך שיחת עומק או אפילו פנייה לייעוץ. נשמע מלחיץ? רק כשלא באמת יודעים עם מה מתמודדים.

בנות, הגיע הזמן להסיר את הלוט ולגלות מה נוטים הגברים להסתיר מאיתנו, בשלושת השלבים העיקריים של מערכת היחסים.

1. כשהוא מתחיל לחזר אחרייך

• הוא מפריז במספר הנשים איתן שכב

רוב הגברים ינסו להאדיר את עצמם ולטעון שהם שכבו עם נשים רבות על־מנת שניתן להם קרדיט ואולי גם נדע שהם לא ממהרים להתחייב. "גברים יודעים שאם יספרו שהיו עם מספר גדול של נשים, האשה שאיתם לא תמהר לכבול אותם", מסביר דיוויד באס, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת טקסס באוסטין, ומחבר הספר "האבולוציה של התשוקה". למה? "ריבוי נשים משדר את המסר של קושי להתחייב לאשה אחת", הוא מסביר.

מה את יכולה לעשות בעניין?
קבלי את המילה שלו ולטפי לו את האגו (אבל גם אל תסכימי לקיים יחסי מין לא מוגנים עד שלא עשיתם שניכם בדיקת איידס). ישנם גברים שמאדירים את הניסיון המיני שלהם ממבוכה או מחוסר ביטחון. דברי איתו על זה בהומור ותני לו הזדמנות לתקן את המספר בהמשך, כאקט של אינטימיות מחודשת.

• הוא אוהב פורנו

רוב הגברים אוהבים פורנו בווריאציה זו או אחרת. מה לעשות, גברים נהנים להתבונן בנשים עירומות, אבל מה שעצוב בעניין הזה זה שקל מאוד להתמכר אליו. קוקטייל מעניין של אנדורפינים ואנפיפרין (הורמונים המקושרים עם עירנות ועוררות מינית) משתחרר במוח בזמן הצפייה בפורנו ומאוד קל להתמכר לתחושה הזו.

מה את יכולה לעשות בעניין?
צפייה בפורנו מדי פעם היא לא עניין שכדאי להתרגש ממנו. כי באותה מידה אותך מעוררים מסעי קניות שאותו לא היו מזיזים מהספה. מצד שני, פורנו עלול לחדור גם לאינטימיות הזוגית והשאלה החשובה פה היא: האם זה מפריע לקשר? אם לא, תני לו ליהנות. אבל במידה והצפייה בפורנו גורמת לו להימנע מסקס איתך, או שהוא מנסה לשכנע אותך לדברים שאינם מקובלים עלייך – זה הזמן להיות מודאגת.

הפתרון לרוב הוא לצפות בחלק מהסרטים יחד. כך כל עניין ההסתרה יוצא ממשוואת הזוגיות וחוץ מזה, לכי תדעי, את עוד עלולה ליהנות מזה...

• הוא משווה בינך ובין האקסית שלו

כן, תודי שגם את חוטאת באותו חטא בדיוק. זה טבעו של האדם: ההשוואה לקשר המשמעותי שהיה שם קודם. אם הוא חכם, הוא לעולם לא יודה בזה בפנייך, כשם שאת לא תעזי לספר לו שהאקס שלך הופיע בחלומותייך האירוטים. אבל אם הוא פחות חכם, הוא יציף אותך בפרטי אינפורמציה שהיית מעדיפה לא לשמוע לעולם.

מה את יכולה לעשות בעניין?
שום דבר. פשוט לחכות מתוך ידיעה ברורה שככל שתהיו יחד, כל אשה שהיתה לפנייך תימחק ותיעלם בתהום הנשייה. ואם הוא טורח ומזכיר באוזנייך את הטיול שהיה להם יחד, או שוגה בחזיונות מהעבר, זה בסדר גמור לומר לו שאת פשוט לא מעוניינת לשמוע פרטים אינטימיים מהזוגיות הקודמת שלו, ושבשביל זה יש חברים.

2. כשאתם כבר זוג רשמי ואולי גם גרים ביחד

 • הוא עדיין מאונן (ורוב הסיכויים שהרבה יותר ממה שנדמה לך)

כן, הצורך של הגבר להיות בקשר אינטימי עם איבר המין שלו חזק, בלי שום קשר לשגרת המין שלכם. רבים מהגברים מאוננים מספר פעמים בשבוע (רובם, אגב, במקלחת).

מה את יכולה לעשות בעניין?
תלוי עד כמה ההרגל האינטימי הזה נוגע בך. אוננות, כמו שאת בוודאי יודעת לבד, היא הרגל בריא ונורמלי לחלוטין, גם אם בני הזוג נמצאים בקשר מחייב. מדובר בצורך טבעי שהוא לעיתים מיני נטו ולעיתים פורקן נפשי או רגשי. אבל, אם האוננות מביאה להימנעות מסקס או קושי לתפקד בשניים – יש סיכוי שהעניינים יצאו קצת משליטה.

אם את חושדת שבזה העניין, יש דרך נעימה להחזיר אותו אלייך. בשום אופן אל תהיי שיפוטית ביחס להרגל הזה, אבל נסי להתחכם: הציעי מקלחת משותפת, אוננות משותפת, שתפי אותו בחלום זימה שהיה לך - בקיצור, היי יצירתית בהסטת האנרגיה המינית שלו חזרה אל המיטה הזוגית.

• הוא מדבר לפעמים עם אהובות לשעבר

הטכנולוגיה הפכה את זה קל מאי־פעם וקשה להימנע מפלרטוט אינטרנטי עם מאהבת לשעבר. רשתות חברתיות כמו פייסבוק ממהרות ליצור קשר מחודש בין אלה שהתנתקו וקשה שלא לברר מה העניינים. לפעמים זה לא מודע, אבל משהו בתוכנו זקוק לגיבוי, לידיעה שלמרות שהתחברנו לאדם אחד, עדיין השוק יחכה לנו אם נחזור.

מה את יכולה לעשות בעניין?
לרוב החששות מיותרים, אבל אם את חושדת שהקשר עם הבנות בפייסבוק הוא קצת יותר מצחקוק אינטרנטי – שווה לדבר על העניין ולהסביר לו שאת נפגעת מהעניין, בעיקר אם בכל פעם שאתם רבים הוא ממהר להתחבר לרשת כדי לזכות בנחמה.

• הוא פוחד שלא יוכל להישאר נאמן לכל חייו

נאמנות ובגידות הם נושא שעולה וחוזר בכל מערכת יחסים, לא חשוב מהו אורכה ועומקה. אנליזה של נתונים שהוזנו ל-General Social Survey בבריטניה העלתה כי 20% מהגברים שמתחת לגיל 30 בגדו באשה שאיתם.

בקיצור, אם הגבר שאיתך מדבר עם חברים, קורא עיתונים ומודע למיניות של עצמו, אך טבעי הוא שהחשש מפני אי נאמנות יעלה.

מה את יכולה לעשות בעניין?
קודם כל לשמוח - לפחות הוא חושש מהאפשרות של בגידה ולא ממהר לבגוד. שנית, נסי להזכיר לו שיש סיכוי שדווקא אתם תוכלו לנצח את הסטטיסטיקה ולגלות שסקס הוא עניין מתפתח ושזוגיות אמיתית יכולה להכיל קשיים מגוונים. נכון, לפעמים עולים קשיים אבל הזכירי לעצמך שלפחדים יש תמיד מקום בקשר ונסי להקשיב לקושי הלגיטימי שלו שנובע בעיקר מתחושת המחויבות שלו אלייך.

 מעבר לזה – לא יזיק לו לזכור שאת היא לא אופציה מובנת מאליה... ספרי לו כבדרך־אגב על מחמאות שאת מקבלת בעבודה מהגברים במשרד, תני לו לזכור שאת עדיין שווה ואטרקטיבית ושכדאי להשקיע בך!

3. כשאתם כבר אחרי החתונה

• הוא רוצה סקס פי שניים ממה שאתם עושים

כן, החששות של שניכם מדעיכת הסקס אחרי הנישואים עלולים להתגשם מהר מכפי שחשבתם, ורוב הסיכויים שכמעט כל גבר שנמצא במערכת יחסים מחייבת יודה באוזניכם שהוא זוכה לפחות סקס ממה שהיה רוצה לקבל. רוב הגברים בולעים את המנה הניתנת להם ושותקים בעבור שלום־בית, אבל קחי את זה בחשבון. לרוב הגבר שאיתך מאמין שהעובדה שאתם שוכבים פחות ממה שהיה רוצה קשורה בתפקוד שלו במיטה וברמת המשיכה שלך אליו. לך זה אולי נשמע מופרך, אבל בהתבוננות אובייקטיבית: מי יכול להאשים אותו?

מה את יכולה לעשות בעניין?
אם הוא זה שיוזם תמיד נסי ליזום גם את סקס לשם שינוי. נכון שפעמים רבות גברים רוצים יותר סקס מנשים אבל שימי לב, אולי יש ימים בחודש שיותר בא לך (באזור הביוץ), ואולי לפעמים את יכולה להפתיע ביוזמה מקורית ומפנקת.

ועוד משהו קטן – נסי לגלות נדיבות כלפיו בעניין הזה. כן. נדיבות! לעיתים, כאשר הוא מתחיל איתך כי נורא בא לו ולך בא פחות – את דוחה אותו בעדינות ואומרת שאת עייפה או מוטרדת או שסתם לא בא לך... אבל את בהחלט יכולה לתת לו לפנק אותך, לגעת בך וללטף אותך. מי יודע, אולי תתחממי בעצמך ויבוא לך גם.

• הוא מפלרטט עם נשים בעבודה

מאוד קשה לשמוע אבל אלה העובדות. 75% מהגברים האמריקאים מודים שהם מפלרטטים עם נשים בסביבת העבודה, מבהירה ג'אנט לוור, פרופסור לסוציולוגיה מאוניברסיטת קליפורניה בלוס־אנג'לס. "העמיתים בעבודה הם מטרות נוחות לפלירטוט בגלל משך הזמן העצום בו אנחנו מבלים בעבודה".

למה את מתפלאת. תודי שגם את לפעמים זוכה במבטים מחמיאים ולפעמים מחזירה הערה דו־משמעית כלפי חברים לעבודה, אז למה לא הוא?

מה את יכולה לעשות בעניין?
"פלירטוטים במקום העבודה הם לרוב משחק תמים שנועד לשבור את השעמום ולעיתים רחוקות נגמר באקט פיזי", מסבירה לוור. 9% בלבד מהפלירטוטים מובילים למשבר בזוגיות. עם זאת, כדאי לשים לב אם הוא מתחיל לדקדק בהופעתו החיצונית, אם חיי המין שלכם נפגעים, אם הוא מזכיר יותר ויותר שם של עמיתה ספציפית ואם הוא מתחיל לעבוד בשעות מאוחרות. אם כל הנורות האדומות הללו לא הופיעו, אפשר להניח שהאיום על הזוגיות שלכם הוא מינימלי.

• הוא מפנטז על סקס עם גבר אחר

מדובר בתופעה שכיחה יותר ממה שנדמה לך. מתברר שבדירוג הפנטזיות הגבריות במקום הרביעי והמכובד נמצאת פנטזיה בה ממוקם בתפקיד הראשי גבר אחר, אבל רוב הגברים חוששים ממימוש הפנטזיה או שאין להם כל צורך להמשיך מעבר לה.

מה את יכולה לעשות בעניין?
הישארי רגועה ואל תסיקי שהתחתנת עם הומו. מדובר בפנטזיה נורמלית לחלוטין, וגם אם גילית שהוא היה בעבר עם גבר, זה לא אומר דבר על המיניות שלו בהווה. קבלי את זה בדיוק באותו אופן שהיית רוצה שהוא יגיב לפנטזיה שלך על נשים. מצד שני, אם את מוצאת ערימות של פורנו גברי או שהוא דוחק בך לצרף גבר שני למיטה - קחי אותו לשיחה ובררי לעומק את עניין ההעדפות המיניות שלו.

דבר הסקסולוגית (לסיום):

הסודות כפלפל לזוגיות
"בסופו של דבר, לכולנו יש סודות", אומרת שרי לביא, "דברים אישיים שמעסיקים אותנו, מתבלים את חיינו ומוסיפים להם עניין. כל עוד יודעים לשמור עליהם כתבלין והם אינם באים על חשבון הזוגיות, כלומר: אינם פוגעים בכבודה של בת הזוג, במידת הזמן שמבלים איתה וכמובן במידת האהבה כלפיה והרצון להיות בקרבתה – אין רע בהם. להיפך!".

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

שרי לביא היא סקסולוגית ומטפלת זוגית ונמנית עם מנהלי פורום הסקס הגדול של מגזין "20 פלוס" באתר הכללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש