חיפוש

dsdsdsd
שיפור הזוגיות

בבקשה, קצת פלפל לזוגיות

השגרה היא בת זוגו הנאמנה של השעמום ושניהם יחד יכולים להחריב מערכות יחסים זוגיות. מה אפשר לעשות כדי להרגיש נחשקת כמו בת 20 ואיך מחזירים תשוקה אל בין הסדינים?

קטי קמחי, שרי לביא

​אז נכון שאתם כבר לא זוג טרי, כזה שמתנשק ומתגפף בכל שנייה שאתם ביחד, ואת לא מתרגשת בכל פעם שהוא אוחז לך את היד או מגניב נשיקה לצווארך. כן, האהבה שביניכם כבר לא לוהטת, את לא רואה כוכבים ואת גם לא משתוקקת לראות אותו שוב חמש דקות אחרי שנפרדתם, אבל יש ביניכם חברות, אינטימיות, שותפות וזוגיות יציבה.

וזה מספיק? זה מה שמחכה לי עד חתונת הכסף?

לא, זה לא מספיק. עדיין מגיע לך להרגיש כמו האישה הכי נחשקת בעולם אחרי ליל אהבה מושקע במיוחד. לכן, אם את עדיין אוהבת אותו ואת עצמך, שנסי מותניים ונסי להזכיר לעצמך למה בחרת בגבר הזה מכל הגברים לזוגיות.הטיפים הבאים יעזרו לך לגלות את החתולה הפנימית שבך, להגיע לזוגיות טובה ולרענון הסקס שלך ושלו.

תאמיני לו שהוא אוהב אותך

הוא אוהב את הגוף שלך והוא נמשך אלייך כמו בהתחלה. זו את שחושבת שהבטן הזאת דוחה או ששערות ברגליים הן סיבה לא לקיים יחסי־מין.

אף אחת לא מאמינה שהיא מושלמת. גם לא המדהימה שבכוכבות הוליווד. לכל אחת מאיתנו איברים יפים יותר או פחות, אבל הם לא מה שעושה אותנו מושכות יותר. את הרי בטח זוכרת את מקרה יו גרנט שהחזיק בבית אישה מהממת כמו אליזבת הארלי אבל את התשוקה מצא דווקא בזרועות פועל/ת מין שאסף ברחובות לוס־אנג'לס.

כשמדובר בזוגיות טובה ובמערכת יחסים אמיתית וארוכה, מה שקובע בסופו של כמה אקשן יש במיטה אלה גורמים כמו אינטימיות, תקשורת ופתיחות. כמו שאת כבר לא רואה את השערות על הכתפיים שלו (שבגיל 20 עדיין לא נראו שם) הוא מזמן לא סופר לך את הצלוליט. זו רק את שעושה את זה.

הכי חשוב: תני לרגש לעבוד ותתחברי אליו משם, מהמקום של האהבה והתשוקה שהוא מעבר לפיזי. אז תגלי שגם פקיד בנק עם קצת כרס וספרנית שמעולם לא עשתה שפם יכולים להיות האנשים הסקסיים ביותר בעולם.

​דבר הסקסולוגית

הסקסולוגית והמטפלת המינית שרי לביא מציעה: "כשאת איתו במיטה, נסי לראות את עצמך דרך עיניו. הרגישי חתולת־מין סקסית – והתנהגי בהתאם. נשים רבות אינן יודעות שכאשר הן מראות לגבר שלהן עד כמה הוא מענג אותן בלי חשבון - הן מגרות אותו. אם תרגישי סקסית ותתנהגי ככזו - רק תעצימי את המשיכה שלו כלפייך ואת התשוקה ביניכם".

תתפעלי ממנו

כמו שאת אוהבת לשמוע כמה הוא מת על הרגליים שלך (לדוגמה, כמובן) כך הוא אוהב לשמוע כמה האיבר שלו עושה לך את זה. לעולם לא יימאס לו לשמוע כמה שהאיבר שלו מענג אותך, וזוטות נוספות על אודות הגודל, ההרגשה וכמה הוא יפה ועוצמתי.

למעשה, את לא יכולה להיכשל פה. לרוב הגברים, זו המחמאה האולטימטיבית. ואם דיבור ישיר מדי הוא הסגנון שלך, כל מחמאה עדינה ועקיפה בכיוון הנ"ל תעשה את העבודה.

תפתיעי אותו

האויב הנורא ביותר של הסקס בזוגיות טובה הוא השגרה. אותו מקום שבו את יודעת בדיוק איך הוא ייגע בך בהתחלה, מה יהיה השלב הבא ומתי בדיוק הוא יגמור. בשביל להפתיע צריך הרבה מאוד אנרגיות, אבל בדיעבד תגלי שזה ממש כמו שיעור פילאטיס: היה לך קשה לצאת מהבית, אבל ברגע שעלית על המכשירים הכל זורם בקלות ואת אפילו נהנית (שלא לדבר על התחושה שאחרי). לכן, לפני שאת נוגעת בו אוטומטית, נסי משהו אחר. חשבי על דרך אחרת ללטף, לנשק או לזוז. משהו שמרגיש לך נכון ומעולם לא ניסית קודם.

לא, את ממש לא צריכה להתחפש לשוטרת או לקנות אזיקים (עם פרווה), אלא רק לגעת אחרת. להיות יצירתית. ואל תילחצי, לא חייבים שהמקוריות תחייב את האקט כולו. גם אם יהיה מדובר רק ברגע אחד שבו היית שונה ואהבתם את זה – שיחקת אותה.

תזרמי עם הלשון

בואי נגיד את זה ישר ולעניין: אין כמו מין אוראלי איכותי ובשני הכיוונים אגב. את יודעת את זה, והוא יודע על זה, אבל שניכם גם יודעים שאין לך כוח. למה? כי מין אוראלי הוא באמת פרויקט לא פשוט. אולם דווקא בגלל כל אלה, אישה שמפרגנת לבעלה מין אוראלי איכותי - היא מלכה אמיתית.

אל תתני לזה לקרות כי נדמה לך שהוא מצפה לזה או, כי הוא פינק אותך ועכשיו אין ברירה אלא "להחזיר טובה". אם זו הגישה, את לא ממש על אותו דף כמונו. לא. החליטי על העניין בצורה טכנית ומקצועית ולכי על זה. תני לו להרגיש שהוא גבר אמיתי ופרגני לו כל שנייה.

ככל שאת תהני מהעניין, כך גם הוא ייהנה יותר, אבל גם אם את עושה את זה רק בשבילו, עשי את זה באהבה. אל תנסי לגרום לו לגמור מהר מדי כדי שלא ירגיש שאכזב אותך, או שיחשוב שאת רוצה שיגמור מהר כי אין לך כוח וחשק לפנק אותו. האטי כשאת מרגישה שהוא מתקרב לנקודת האל־חזור. כשנמאס לך, אל תתני לו להרגיש שסיימת ואת מצפה לתמורה, להיפך: את יכולה להתיישב עליו ולדהור אל עבר השקיעה.  

קראי ספרים ארוטיים

למרות השגרה, המאהבת המופלאה עדיין חיה בתוכך  ושמירה על הנוכחות שלה תעשה רק טוב לשניכם. כל הטוב והרע בעולם הזה מגיע בגלים, ואולי אתם חווים תקופה של יובש. אבל לעולם הזכירי לעצמך שמדובר בתקופה; שבקרוב יגיע גל הורמונים חדש ומרענן; שהילדים יגדלו; שסקס זה פשוט עסק בריא גם לגוף, גם לזוגיות וגם לנפש; שהטרדות ישתחררו.

בתקופה האחרונה יצאו עשרות ספרים נפלאים שעניינם זוגיות טובה ומיניות: ספרים רוחניים, ספרים פרקטיים, ספרים מצחיקים. ככל שתקראי יותר, תמצאי שהליבידו שלך עדיין מלבלב. עדיין חושק ומצפה לריגושים.

הניחי ליד המיטה ספרים שעושים לך את זה, אפשרי לו לדפדף בהם, ובעיקר הזכירי לו ולעצמך שאת עדיין אוהבת סקס (גם אם זה לפעמים עניין תיאורטי בלבד...) ומחפשת דרכים להלהיט את הלילות המשותפים שלכם.

נסי ספרים כמו: "סקס עכשיו" (הוצאת בבל) - בשביל הצחוקים; "מעשה האהבה" (הוצאת מדף) -בשביל הטנטרה; "עונג" (הוצאת כתר) – בשביל הטכניקה או "דרך גבר" (הוצאת דופן) - בשבילו.  לחצי כאן לערוץ הספרים שלנו

תעשי קולות של נעים

צלילים במיטה זה עניין מורכב, מביך ואינטימי מאוד. אבל לא משנה כמה רעש אתם עושים (או לא עושים) בזמן הסקס, יש משהו שיקפיץ את איכות חיי המין שלכם בשנות אור - והוא דיבור. והכוונה היא לא לדיבור אירוטי, למרות שגם זה נחמד, אלא לדיבור אינטימי ואוהב. דיבור שיכול לחסוך לכם את כל הטיפולים אצל הסקסולוגים והרגשת ההחמצה.

כשאת נוגעת באיבר המין שלו, שברי את השתיקה. נכון, זה מאוד מאוד מביך בהתחלה ובכל זאת, השמיים לא יפלו אם תשאלי אותו "זה נעים?". אמנם, רוב הסיכויים שתזכי בהמהום לא ברור, אבל אל תתני לעניין לעצור בעדך.

זכרי לשאול מה מענג אותו ("יותר חזק?" או "אתה רוצה ש…" או "איך בא לך להתפנק היום?"). ברגע שתפתחי את הפה, תמצאי שהרבה יותר קל לכוון גם אותו. להגיד לו בעדינות מה נעים לך יותר או פחות, מה היית רוצה לקבל ממנו, ואיך את אוהבת שנוגעים בך היום.

כשתמצאי את טון הדיבור הנכון שלך (לא מתפנק, לא תובעני ובטח שלא מתנצל), תעזרי לו למצוא את שלו, ואז, יגיע היום בו תזכי לשמוע אותו שואל אותך באמצע האקט: "זה נעים?", ואת עצמך עונה לו, "תעשה לי קצת חלש יותר עם הלשון". מרגע זה ואילך, יחסי המין שלכם ישתנו לנצח.

​דבר הסקסולוגית

"ולא רק הדיבור", מוסיפה הסקסולוגית והמטפלת המינית שרי לביא, "כי אם קולות בכלל, שמשדרגים את רמת הגירוי של שני בני־הזוג.

"במחקר מעניין שנערך בנושא הזה נתנו לשתי קבוצות מעורבות של גברים ונשים לצפות בסרט פורנו. הקבוצה הראשונה צפתה בסרט כרגיל, ואילו הקבוצה האחרת צפתה בסרט שהפסקול הורד ממנו. כלומר, שתי הקבוצות ראו את אותו הסרט, אך הראשונה שמעה את הקולות והגניחות והאחרת לא.

"בסוף ההקרנה מילאו הנחקרים שאלונים שמדדו את רמת הגירוי שלהם. הקבוצה שצפתה בסרט עם פס הקול דיווחה על רמות גירוי גבוהות באופן מובהק מאשר הקבוצה שצפתה בסרט הפורנו האילם.

"כלומר, בעת מעשה האהבה עובדים כל החושים שלנו וחשוב לנצל אותם. אז אם נעים לך, תעשי קולות של נעים ואם את גומרת – כדאי לך שבן־הזוג ישמע את זה. זה לא אמור להגיע עד לשכנים, אבל זה יעשה לו נורא טוב אם ישמע ממך כמה אנחות וגניחות. מה אכפת לך? זה רק יוסיף לו לאגו".

הגידי כן לחפוז קטן

גברים - וזו כמובן הכללה - מאוד אוהבים סקס חפוז שעניינו 10 אחוזים חיזור ו־90 אחוזים אקשן. נשים רבות, במערכות יחסים ממושכות, מרגישות שרוב המפגשים המיניים שלהן חפוזים, אבל לא במובן החיובי. כי חפוזים אמיתיים נמשכים מספר דקות, והם יכולים להיות מדליקים מאוד אם מגיעים אליהם נטולי ציפיות.

המפתח לחפוזים נמצא אצלנו, הנשים. ברגע שנאפשר להם להיות האקט המדויק שבו חושק בן הזוג (סקס ענייני וקצר), נוכל להגדיר מחדש את הסקס האיכותי והמפגשים האינטימיים האחרים, שיהפכו לכל מה שלא היה בחפוז: סקס מתמשך, אוהב ומפנק.

כשאנחנו מסרבות לתת מקום לחפוזים בחיינו, אנחנו גורמות לערבוביה מתסכלת בינם לבין הסקס האינטימי, מה שהופך אותו ללא־זה ולא־זה. לכן, נסי להתמסר לחפוזים ואפילו ליזום חלק מהם. כך תקבלי גבר מסופק, שישמח (ויוכל) לפנק אותך ממושכות כשיגיע זמן האהבה. 

איתו זה רק בגלל שאת אוהבת

נכון, את לא עושה את זה אבל יש לך בטח איזה חברה שנכנסת למיטה עם בעלה רק כשהיא צריכה ממנו משהו. איך זה הגיע עד לשם? לא לגמרי ברור. זוגיות טובה זה לא. אבל, מה שכן ברור הוא שלפעמים אנחנו הנשים נכנסות למיטה כדי לעשות "טובה" לבן הזוג ולא כי באמת בא לנו. לפעמים פשוט נמאס לנו מהנדנודים שלו, לפעמים זה קל יותר מאשר באמת לדבר על חוסר החשק - ולפעמים זה הזמן הטוב ביותר להזכיר לו את ארונות המטבח המהממים שרצית לקנות.

אם את מרגישה שגם את מתקרבת לשדה המוקשים שכרגע הזכרנו, קחי צעד אחורה ופשוט התבונני בו. לא בשדה המוקשים, אלא בבן זוגך. נסי להתבונן בו באמת, וקלפי מעליו את כל שאר התפקידים שלו כבעל, מפרנס-שותף והורה, והתרכזי באדם המתוק שהוא. הורידי גם מעלייך את שאר התפקידים שאת, וגעי בו ממקום של אינטימיות, מקום של שני אוהבים שבחרו להיות יחד. בחרי בו מחדש ופרגני לו להרגיש נחשק על ידך, ולא בגלל שאת חייבת, אלא בגלל שאת באמת זוכרת כמה את אוהבת אותו. 

שתפי אותו בפנטזיה שלך

לפעמים חלומות מתגשמים, ולפעמים טוב שהפנטזיה תישאר פנטזיה. כל הזוגות שרצים למרחקים ארוכים ומדווחים על חיי מין תוססים, משתמשים בפנטזיות. חלקם יותר יצירתיים וחלקם פחות, אבל אין אפס, פנטזיות משנות כליל את החוויה האינטימית.

אם זה נשמע לך מביך, זה בסדר. השאלה היא, האם את יכולה להקשיב באמת לבן זוגך בכל מה שנוגע למיניות. לא כל הפנטזיות חייבות לבוא בצורה של הצהרה בומבסטית. מספיק לשמוע אותו אומר בהיסח הדעת שנעלי עקב או חולצה לבנה שקופה זה סקסי ולהגשים לו חלום. כן, זה עד כדי כך פשוט...

והכי טוב: ספרי לו איך הוא יכול להגשים פנטזיה אמיתית אחת שלך כי אין גבר שלא ירגיש טרזן אמיתי אחרי מחוות אהבה גברית שכזו.

​דבר הסקסולוגית

"לעיתים, מספיק שבעת מעשה האהבה רק תקשיבי לפנטזיות של בן־הזוג או שתשתפי אותו באלה שלך", אומרת שרי לביא.

"זה לא אומר שישר צריך לרוץ ולהגשים אותן. זה רק אומר שזה עשוי לחרמן אתכם תוך כדי. למשל, יש גברים שיכולים להתגרות מאוד מהפנטזיה שגבר אחר נוגע באשה שלהם, אבל הם ממש לא רוצים ולא מתכוונים לממש את זה. עם זאת, עצם השיתוף בפנטזיה כזו או אחרת, יכול לחרמן אתכם מאוד.

"יש פנטזיות שניתן ואף רצוי לנסות ולהגשים, ואחרות, שמוטב להן להישאר ברמת הפנטזיה. במקרים כאלה, הדיבור עצמו יכול להיות סוג של תחליף והוא עשוי להיות לא פחות מענד".

עקבי אחר המחזור שלך

נכון, זו נשמעת עצה מאוד לא סקסית, אבל על־מנת להיות פתוחה יותר לכל הטיפים הקודמים, כדאי לך להקשיב למחזור ההורמונים הפרטי שלך. מבחינה הורמונלית, לכולנו ימים טובים יותר וימים טובים פחות במהלך החודש, גם אם אנחנו משתמשות בגלולות כאמצעי מניעה.
לרוב, השבועיים שאחרי הדימום ועד הביוץ הם הימים הטובים שלנו. הם הימים הפוריים פיזית אבל גם הפוריים נפשית. אנחנו אופטימיות, סבלניות ואפילו (מחקרים יעידו) סקסיות יותר. אז אם מתחשק לך ליזום סקס, עשי זאת בימים הטובים, רוב הסיכויים שיהיה לך קל יותר ושתהני יותר מהמקום החדש שלקחת לך.

קטי קמחי כותבת על סקס במגזין "20 פלוס" של אתר כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש