חיפוש

dsdsdsd
ואם לא בא לו סקס?

ואם לא בא לו?

בן הזוג שלך נכנס למיטה בעיקר כדי לישון? הוא מחפש תירוצים כדי להימנע מלקיים איתך יחסים? מדריך לנשים שהליבידו של הגבר שלהן כבוי, והן עדיין רוצות שמחת חיים בין הסדינים

קטי קמחי

קטי קמחי

​גברים אוהבים סקס. כך לפחות מקובל להניח. הם חושבים על סקס רוב הזמן ומוכנים למגע מיני בכל מקום, מצב או זמן. לרוב, הנשים הן אלה שמואשמות בכך שמערכת היחסים במיטה אינה מוצלחת. להן כואב הראש, להן יש דימום, הן מיניקות. 

הגברים, כך חונכנו להאמין, תמיד מוכנים ומזומנים, והנשים הן אלה שתמיד מסבכות את העניינים במיטה. אבל יותר ויותר גברים מצהירים על כך שהליבידו שלהם כבוי ושהם זקוקים להרבה יותר מאשר מחשבה אירוטית בשביל להפיק משגל סוער.

ספר שיצא בארצות־הברית והנקרא (בתרגום חופשי) "לא בא לו יותר" (He's Just Not Up for It Anymore) נכתב על־ידי זוג נשוי והוכיח את מה שכולנו חשדנו בו מזמן: זוגות רבים חיים חיי משפחה עם מעט מאוד מגע אינטימי ומעט מאוד סקס.

מה אומרת הסטטיסטיקה?

20 מיליון זוגות נשואים בארצות־הברית חיים ללא תשוקה. כ־15 אחוזים מהזוגות האמריקנים מקיימים יחסי מין רק עשר פעמים בשנה או פחות. רוב המומחים טוענים כי הן הגברים והן הנשים מדווחים על תשוקה ירודה. מחברי הספר אף יזמו סקר, שבאמצעותו ביקשו לברר את הסיבות לירידה בחשק המיני של הגברים. ואלה התוצאות שהתקבלו:

• 68 אחוזים טענו שהסיבה לירידה בחשק המיני שלהם היא התחושה שבת־זוגם לא נהנית מיחסי מין.

• 48 אחוזים טענו שהם מעוניינים לקיים יחסי מין, אבל לא עם האישה שאיתם.

• 44 אחוזים הסבירו שהם כועסים על האשה שאיתם ושהם חשים מנוצלים ונשלטים על־ידיבת הזוג שלהם.

• 38 אחוזים מתלוננים שהאישה שלהם שמנה (להשמנה שלהם עצמם הם בחרו שלא להתייחס).

• 25 אחוזים אמרו שהם מעדיפים פורנו על סקס עם האישה.

• באחוזים נמוכים יותר אוזכרו בעיות כמו: קושי להגיע לזקפה, ריבים, התמכרות לסמים או לאלכוהול, מחלה, טראומה הקשורה למיניות, הימנעות מסקס כעונש, דיכאון ןהשפעת תרופות.

אצל גברים רבים החשק עובד בעוצמה פחותה בהשוואה לבנות הזוגן. לעתים הם גם מתקשים בתפקוד טכני במיטה.

מה את עושה אם הגבר שלך מעדיף לקרוא עיתון או לגלוש באינטרנט מאשר לבוא איתך למיטה?

קודם כל חשוב מאוד לעשות סדר בעניינים ולברר לעצמך: האם הוא היה כך גם בתחילת היחסים? האם מדובר במאורע תקופתי, או במצב מתמשך?

אם יש פערים בצורך המיני כבר בתחילת מערכת היחסים חשוב לשים את הדברים על השולחן ולברר אם מתאים לך לחיות בזוגיות מהסוג הזה. אם בתחילת הקשר הוא לא הצליח להוריד ממך את הידיים ועכשיו הוא כבוי, הנושא מורכב יותר.

אצל כל זוג שנמצא זמן ממושך יחד יש ירידה טבעית בתשוקה. לפי המחקרים, סערת ההורמונים האוחזת בנו בתחילת הקשר מתפוגגת לאיטה אחרי ארבע שנים בממוצע, כשהורמוני המשיכה מפנים מקום לנוירו־הורמונים אופיאטיים (דומים לאופיום מבחינת ההרכב הכימי), שהם סמי ההרגעה הטבעיים של הגוף. זה בסדר וזה נורמלי. לעומת זאת, אם כבר בחודשים הראשונים של הקשר חלה ירידה במשיכתו כלפייך - חשוב מאוד להגדיר האם מדובר בבעיה פיזיולוגית או נפשית.

אז איך מחזירים את שמחת החיים אל בין הסדינים?

בעיה פיזיולוגית, כמו רמת טסטוסטרון נמוכה, שפיכה מוקדמת או בעיות בזקפה ניתן לפתור על־ידי ביקור ענייני אצל מטפל או מטפלת מיניים או אצל סקסולוג או סקסולוגית. במקרה הזה חשוב לתפוס את הבעיה כשהיא עוד קטנה, כדי שלא ייווצר מעגל קסמים של חרדת־ביצוע, שגוררת חוסר־תפקוד, שגורר חרדת־ביצוע.

כשמדובר בבעיה נפשית, הנושא מורכב הרבה יותר. ישנם גברים שככל שהם מתאהבים באישה שאיתם הם פחות מסוגלים לראות בה אוביקט מיני: יש כאלה שהפסיקו להימשך אל בת־הזוג, יש כאלה שסוחבים איתם תפיסות מיושנות בנוגע ללגיטימיות של הצרכים המיניים שלהם - ויש כאלה שמאמינים שהתפקוד שלהם לקוי כי הוא אינו דומה שלמה שהם רואים בסרטי פורנו באינטרנט.

נכון, קל להגיד וקשה מאוד לבצע, אבל כל אישה המוצאת עצמה מוטרדת מתפקודו המיני של בן־זוגה צריכה לדבר איתו. שיחה שתשחרר פראנויות ותסכולים מיותרים ותמקד אותה בבעיה: בין אם היא פיזיולוגית, נפשית או תערובת של שתיהן.

זוגיות ארוכת־שנים היא אחד הדברים המורכבים שאיתם אנחנו מתמודדים במהלך חיינו ובעיות ביחסי־מין הן תמונת ראי לאותה זוגיות. ככל שהבעיות יימשכו ללא טיפול, כך הן עלולות להחמיר וליצור קרע בקשר. ולכן, אם הקשר הזה יקר לך, גם אם זה מאוד מביך - חשוב לדבר.

בתאוריה זה נשמע קל, אבל איך מדברים על כך איתו?
הסבירי לו כמה הוא חשוב לך והעלי את האפשרות של טיפול זוגי. שם, באמצעות איש או אשת מקצוע, תוכלו לאבחן את הבעיה ומשם הדרך לפתרון תהיה קלה יותר. קחי בחשבון שמרגע האבחון ועד פתרון הבעיה עלולים לעבור חודשים ושייתכן שברגע מסוים נוכחותך בחדר הטיפול עלולה להביך או להפריע לו.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש