חיפוש

dsdsdsd
למה כדאי לך לטפל בבעיות הזקפה שלך

אתה מטפל בעצמך, את מרוויחה בענק, שניכם נהנים

מחקר אמריקני חדש מעלה: חיי המין של בנות הזוג של גברים שטיפלו בהפרעות הזקפה שלהם השתפרו פלאים. אורגזמות יותר טובות, סיכוך מוגבר ועוררות מינית גבוהה יותר. למה אתה מחכה?

קטי קמחי

קטי קמחי

אם חיפשתם עוד הוכחה לאקסיומה הרוחנית ש"כולנו אחד", הגיעה עבודת המחקר בענייני זקפה של החוקר האמריקני ד"ר ארווין גולדשטיין והוכיחה, שגם אם אחד מבני הזוג מטפל בעצמו, השני משתדרג מיידית. (לקריאת המאמר המקורי, לחץ/י כאן).

מחקרו של גולדשטיין, המרצה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בוסטון, פורסם בגיליון נובמבר 2005 האחרון של Journal of Sexual Medicine וממנו עולה שטיפול יעיל בבעיות הזקפה בגברים משפר באופן מובהק גם את התפקוד וגם את שביעות הרצון המינית בקרב בנות זוגם.

גולדשטיין בחן 229 גברים הסובלים מבעיות בזקפה (ואת בנות זוגם) לאורך תקופה בת יותר משישה חודשים. הנשים מילאו שאלון בנוגע לתפקודן האישי, שבו פירטו נושאים שונים כמו תשוקה, עוררות, סיכוך, אורגזמה, שביעות רצון מיחסי המין וכאב בעת היחסים. כמו כן מולאו שאלונים בנושא "איכות החיים המינית".

כמו בכל מחקר שמכבד את עצמו, חולקו הזוגות לשתי קבוצות: קבוצה שבה הגברים טופלו באמצעות תרופה (במקרה זה Levitra או בשמה הגנרי Vardenafil) וקבוצה שבה הגברים קיבלו פלצבו (תרופת דמה).

אחרי כ-12 שבועות וכ-20 ניסיונות לקיום יחסי מין דיווחו בנות הזוג של נוטלי הפלצבו על ירידה בדירוג התפקוד המיני ואילו בנות הזוג של הגברים שקיבלו את הטיפול האמיתי דיווחו על עלייה בתפקוד המיני בכל התחומים - בעיקר בכל מה שנוגע לאורגזמה הנשית ושביעות רצון כללית.

מפתיע? לא באמת.

מתברר שהיחסים בתוך הזוגיות מושפעים גם משינויים פיזיולוגיים ולא רק משינויים נפשיים. הגיוני לכן, שאם הזקפה של בן זוגך נוטה לרככת - תתבאסי קלות ותחושי לא מסופקת. אבל מה שמעניין יותר בכל הקשור לתוצאות המחקר החדש הוא העובדה ששיפור בתפקודו המיני של בן זוגך גורם גם לך להגיע לאורגזמות משודרגות, סיכוך מוגבר, ועוררות מינית גבוהה יותר.

אחד החוקרים, ד"ר ויליאם פישר, מציין כי בעיות זקפה מעולם לא נגעו רק לגבר, לגלולה ולאיבר המין וכי לעיתים קרובות התפקוד המיני של בת-הזוג נפגע מהמצב. הוא מסביר, כי המחקר מתעד את העובדה הזו ואת השיפור בתפקודן המיני של נשים שבני זוגן מקבלים טיפול יעיל לבעיות התפקוד המיני שלהם.

החוקר הראשי גולדשטיין, מסביר כי ההיבט המעניין ביותר של המחקר הינו שהנשים לא טופלו בתרופות או תכשירים כלשהן – ובכל נצפה בהן שינוי פיזיולוגי.

מטפלים זוגיים אומרים שבן הזוג שבו אנו בוחרים הוא המראה שלנו. כשהוא עייף ונרגן הוא רק משקף לנו את העייפות שלנו ושצורתו החיצונית (מוזנחת או מטופחת) קשורה ישירות לצורה החיצונית שלנו. כמה לא מפליא, אם כך, שתפקודו המיני הוא ההשתקפות של תפקודנו אנו - ולהיפך.

גבר מסופק מינית, שמתפקד טוב יותר במיטה ונהנה יותר בזמן יחסי המין לא רק מעניק לזוגתו סקס טוב יותר, הוא גם מקרין ביטחון רב ואירוטיקה מוגברת.

זו, אגב, גם הסיבה, שאצל זוגות שאחד מהם בוגד חלה פעמים רבות דווקא עלייה בתדירות ובאיכות הסקס. איך זה מוסבר? בכך שהצד הבוגדני לא רק נהנה מהצד, הוא גם מקבל חיזוקים למיניות שלו, חוגג את החיים ופעמים רבות מביא לידי ביטוי גם בבית את התכונות האלה (החיוביות לכשעצמן).

יש לך איזה שאלה? שווה לנסות את הפורום שלנו.

קטי קמחי היא כתבת הסקס של "20 פלוס"

ייעוץ מקצועי:   ד"ר צחי בן-ציון

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש