חיפוש

dsdsdsd
אורגזמה ופעילות גופנית

הספינינג מרגש אותך? על כושר והנאה מינית

האורגזמה הנשית אומנם חמקמקה ומסתורית, אבל לאחרונה התברר כי נשים רבות חוות אותה גם בלי שום קשר לסקס. מחקר חדש מגלה שניתן לחוות הנאה מינית כתוצאה מפעילות גופנית. רוצות לדעת איזו?

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

בקיצור

01

האם אורגזמה מופיעה רק בסקס או באוננות? לא. אורגזמה יכולה להופיע במהלך פעילות גופנית לא מינית.

02

איזה פעילות גופנית? השגת האורגזמה קשורה להפעלת שרירי הבטן, לטיפוס ולהרמת משקולות.

03

והנאה בלי אורגזמה? הנאה מינית מספורט הופיעה בעיקר ברכיבה על אופניים וספינינג, בהפעלת שרירי הבטן והרמת משקולות.

לכל אשה יש את היכולת להגיע לאורגזמה, אך יש לא מעט נשים שלא חוו זאת מעולם ויש נשים רבות אחרות שחוות אורגזמה לעתים נדירות.

שני מחקרים שפורסמו לאחרונה מנסים להאיר זוויות שונות בנושא האורגזמה הנשית. האחד בדק את הקשר בין אורגזמה לבין תיאוריות אבולוציוניות והשני בדק את הקשר בין אורגזמה לבין פעילות גופנית.

מה ידוע לנו על האורגזמה הנשית? מעט מאוד, מתברר. למרות שנושא זה נחקר יותר ויותר בשנים האחרונות, העדויות לגבי תהליך האורגזמה הן רבות ושונות ולכן אינן מובילות לכיוון שישפוך אור, באופן ברור, על מהות האורגזמה הנשית.

מה שבכל זאת אנחנו יודעים, הוא שתהליך האורגזמה מורכב מאוד ומופעל באמצעות מערכת מסועפת הכוללת עצבים, כלי דם, שרירים וכל זה בשילוב הרגש והחשק המיני שמקורם במוח.

על אורגזמה וגנטיקה

קיימות תיאוריות אבולוציוניות הקושרות בין האורגזמה לבין התנהגות מינית, הגישה למיניות וגישה להתנהגויות אחרות לא מיניות. מחקר שפורסם לאחרונה בעיתון Journal of Sexual Medicine דחה את התיאוריות האבולוציוניות האלה.

המחקר נערך בקרב 2914 תאומות אוסטרליות שדיווחו על אורגזמה בזמן אוננות, בזמן יחסי מין ובזמן פעילות מינית אחרת. לא נמצא קשר גנטי או קשר בין המראה החיצוני והאורגזמה.

במחקר נבדקו שלושת סוגי האורגזמות למול נתונים שכללו: מצב משפחתי, תעסוקה, רמה סוציואקונומית, השכלה, מחלות ילדות, גישה מוגבלת כלפי מין, חשק מיני, מספר הפרטנרים המיניים בחיים, יחס למין חופשי, גיל התחלת קיום יחסי מין, פנטזיות מיניות, ליברליזם, נוירוטיות, פסיכוזה, אימפולסיביות וסטרס של האמא בהריון.

מאחר שלא נמצאה התאמה (קורלציה) גנטית בין האורגזמה לבין נתון כלשהו מהנתונים האלה, מסקנת המחקר היא שהממצאים האלה מטילים ספק בנוגע לתיאוריות האבולוציוניות על הקשר בין האורגזמה למצב הנפשי.

אורגזמה באמצע הספינינג

המחקר השני בדק את הקשר בין אורגזמה לבין פעילות גופנית. האורגזמה קשורה בדרך כלל לאירוע מיני, אך עד כה דווחו מספר מקרים בהם הופיעה אורגזמה במהלך פעילות גופנית לא מינית.

המחקר, שפורסם בעיתון הרפואי Sexual and Relationship Therapy, נערך בקרב 530 נשים נעשה בעזרת שאלון אנונימי דרך האינטרנט וניסה לבדוק את הקשר בין אורגזמה או הנאה מינית לפעילות גופנית ובעיקר לסוג הפעילות הגופנית הספציפי.

הנתונים הראו שאורגזמה כתוצאה מפעילות גופנית הופיעה לראשונה בממוצע בגיל 18.9 והייתה קשורה להפעלת שרירי הבטן, לטיפוס ולהרמת משקולות. הנאה מינית (ללא אורגזמה) מפעילות גופנית הופיעה בעיקר ברכיבה על אופניים ובספינינג וכן בהפעלת שרירי הבטן ובהרמת משקולות.

אצל הרוב המוחלט של הנשים שנשאלו, האורגזמה לא הייתה קשורה לפנטזיות מיניות אלא לפעילות הגופנית עצמה. נתוני המחקר הזה מדגישים את החלק הפיזי הקשור לאורגזמה, אך המנגנון המפעיל את האורגזמה אינו ברור ומצריך מחקרים מעמיקים יותר.

המחקרים האלה מביאים פן אחר היכול לתמוך בתיאוריה שהאורגזמה היא הנאה גופנית היכולה להיות מופעלת בכמה דרכים: הן על ידי הפעלה רגשית בעזרת פנטזיה מינית או מגע גופני מיני והן על ידי הפעלה פיזית של שרירים מסוימים בגוף.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסלוג בכללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש