חיפוש

dsdsdsd
אורגזמה נשית

שלום, אני האורגזמה הנשית, ואני כאן (א')

אם אף פעם לא הגעת אליה, אם את מגיעה אליה רק לעתים רחוקות וגם אם שיחקת אותה ואצלך זה בא באיזי. כל מה ששווה לדעת עליה, ואף יותר (ותראי את זה גם לבן זוג שלך. שילמד, מה יש?). כתבה ראשונה

קטי קמחי

קטי קמחי

בשביל נשים רבות, האורגזמה היא מבוך. רק אחרי ניסיונות ארוכים, חיפוש והיתקלות בקירות הן מגיעות אל הקתרזיס. חלקן לומדות עם הניסיון - והשנים - לסמן רמזים שיקצרו את הדרך; חלקן הולכות בשביל בעיניים עצומות; חלקן תועות בו עד סוף חייהן; וחלקן פשוט בונות אומגה מעל המבוך כולו והן מתגלשות בקלילות פנימה ברגע שמתחשק.

ואיפה את (או יותר נכון – איפה את רוצה להיות)?
שאלה מצוינת.

"כדי להגיע לאורגזמה אין מה לעשות, את צריכה איזושהי מיומנות טכנית וגם בן זוגך, שיחיה, צריך. אבל זה לא מספיק", אומרת הסקסולוגית שרי לביא". "חשוב גם ליצור אווירה מתאימה ומזמינה. למשל, האם ידעת שכדאי לשים לב לטמפרטורה של החדר ולתאורה. כי אם את מוטרדת מכך שבן זוגך מסתכל על גופך העירום באור מלא ואת מתביישת (עניין ששווה דיון בפני עצמו, בינינו), ואם את לא חשה בנוח עם גופך, אין סיכוי שתגיעי לאורגזמה. גם לא אם את רועדת מקור, לצורך העניין".

וזהו?
לא. נקודה נוספת היא העובדה שנשים רבות, גם אחרי שהן נכנסות לאווירה ונמצאות על "המסלול הנכון" בדרך לגמירה, עלולות לאבד את האורגזמה עוד לפני שזו הגיעה.

למה?
לא חסרות סיבות. החל מעכבות שקשורות בחינוך מיני, דרך ענייני דימוי גוף, אי-יכולת לאבד שליטה ועד למחשבות טורדניות שמפריעות להתרכז בעשיית אהבה.

מה יכול לפקס את תשומת הלב? מוזיקה נעימה, העובדה שכיבינו את הסלולרי, נעלנו את הדלת והוצאנו את החתול או הכלב מחדר השינה... יש כאלה שסרט אירוטי שמרצד על המסך ברקע עובד בשבילן. יש כאלה שקריאה של חומר אירוטי לפני מעשה האהבה (מה רע בשירה?) עוזרת לפקס ולמקד את תשומת הלב ולא לברוח למחוזות אחרים. ויש כאלה שפשוט לטבוע בעיניים של בן הזוג היא גם מהלך מנצח. כל זוגיות – והטריק שלה. כל אשה – והדרך שלה.

כמה סוגי אורגזמה שונים יש?
מבחינה מדעית, אורגזמה יש רק אחת, אבל יש לה הרבה סוגים, וכמספר הנשים בעולם, כך מספר סוגי האורגזמות והדרכים להגיע אליהן. אבל בכל זאת, בגלל שהאנטומיה של כולנו זהה, אפשר לתת בה סימנים:
• הדגדגנית

• הנרתיקית

נקודת הג'י

אני מזמינה אותך לקרוא את שתי הכתבות, או לדלג באמצעות לחיצה על הלינקים בין החלקים השונים של הכתבה. איך שבא לך ליהנות... תתחילי להתרגל לזה.

• אורגזמה דגדגנית

מה זה?
הדגדגן, שלא כמו איברי מין אחרים המשמשים לפעולות אחרות (השתנה, הנקה, הולדת ילדים ועשיית צרכים - בהתאמה) נוצר אך ורק למטרה אחת – עינוג האשה. זוהי מהותו. ולכן התעלמות מהווה עלבון חריף לעצם קיומו.

הדגדגן מכיל יותר מ-8,000 קצות-עצבים (אגב, זה יותר מאשר באיבר המין הגברי). וכשהוא מגורה, כלי הדם באיזור מתרחבים, איברי המין מתמלאים בדם ושרירי אגן הירכיים הופכים מתוחים – וזה מיתרגם במוח שלך לאותה תחושה חמימה ומענגת הקרויה "גירוי מיני".

אורגזמה של הדגדגן בנויה בדרך כלל ממספר שיאים, שמזכירים התפרצות אופורית, או פיצוצים קטנים, כשמרווח הזמן בין עווית לעווית משתנה דרמטית מאשה לאשה. ההתפרצויות מתמקדות באיברי המין ומשחררות את אותו מתח שרירי שנבנה באיזור.

איך עושים את זה?
הסטטיסטיקה מספרת ש-70% מהנשים מסוגלות להגיע לאורגזמה של הדגדגן. לאותן 30% שעדיין תוהות ומחפשות מומלץ להיעזר בעצמן, בספר טוב, או במטפלת מינית. זה באמת לא נורא מסובך להגיע לאורגזמה טובה לבד, ואחרי שמצאת את הנוסחה, את יכולה לשתף בעניין את בן זוגך. והשאר – היסטוריה.

את התרגול העצמי את יכולה להתחיל כשאת יושבת על המיטה בברכיים כפופות ובעקבים צמודים. זה את והדגדגן שלך. את יכולה ללטף, לגעת, לסלסל במעגלים איטיים מסביב לקצה, להשתמש בלחץ גובר, וכשאת מרגישה שהגירוי מתעצם, להתקבע על סוג הקצב שאת מרגישה ש"עובד" בשבילך. כשאת מרגישה קרובה לאורגזמה, לחצי את העקבים זה נגד זה כדי להוסיף ללחץ המצטבר על עטרת הדגדגן.

וכמובן – את יכולה להיעזר גם בוויברטור, כמו שממליצים אנשי המקצוע שלנו (ראי בפורום הסקס, אם כי את עלולה לגלות שגירוי ישיר עלול להיות אינטנסיבי מדי.

אפשרות נעימה נוספת (ואני די מופתעת שלא עלית עליה לבד עד כה...) היא להשתמש בזרם המים הפורץ מצינור הטוש שבאמבטיה. את יכולה לשכב, לעמוד, לשחק עם עוצמת הזרם... מי ידע שכל-כך כיף להתקלח?

• אורגזמה של הנרתיק

מה זה?
כשאיבר המין של הגבר חודר אל עומק הנרתיק, נוצר גירוי עצבי הלוחץ את הרחם כלפי מטה וגורם לריגוש ולתחושת מלאות. אבל עם כל הכבוד לנרתיק, רוב הנשים זקוקות גם לגירוי של הדגדגן. השילוב בין החדירה העמוקה והגירוי הדגדגני נחשב "שילוב מנצח" אצל נשים רבות, ופעמים רבות השניים משלימים זה את זה בדרך אל האורגזמה המיוחלת.

איך עושים את זה?
בזמן הסקס, כשאת מגורה, עברי לתנוחה שתאפשר לך את החדירה העמוקה ביותר. שבי עליו והתרכזי בתנועת האגן שלך כך שתשלטי בצורה מלאה בחיכוך בסיס איבר המין בעת החדירה. התמקדי בתחושות הנרתיק: האם הוא רפוי או מכווץ, עד כמה הוא מלא ובאיזו זווית את רוצה את החדירה.

לחובבות המין האינטנסיבי מומלצת תנוחת הכריעה ("דוגי סטייל" בלשון העם): את על ברכייך וידייך והוא חודר לנרתיק מאחור, כשאיבר מינו מתחכך בדופן הנרתיק ומגיע עד צוואר הרחם. התאימי את הזווית של אגן הירכיים, עד שקצה איבר המין שלו ייגע בצוואר־הרחם. יש נשים אצלן גירוי צוואר־הרחם במגע העדין ביותר מביא לאורגזמה – וזו התנוחה האידיאלית לכך.

ראי הוזהרת... אם את משתמשת בהתקן תוך רחמי, מגע אינטנסיבי בצוואר־הרחם עלול לגרום אי נוחות ואפילו לכאב – שלא לדבר על הגבר שעלול להידקר מהחוט הדוקרני המחובר להתקן, והמבצבץ מצוואר־הרחם.

• אורגזמה של נקודת הג'י

מה זה?
נקודת הג'י היא גוש קטן של קצות עצבים ובלוטות הממוקם סמוך לשופכה הנשית - איזור הטלת השתן. המסתורין שנלווה אליה טמון במיקומה האקזוטי (ניתן לחוש בה רק באמצעות חדירה של איבר מין או של אצבע; או הפעלת לחץ באיזור מסויים מאד של הנרתיק). אגב, לחלק מחוקרי המין כלל לא ברור אם היא קיימת. זוגות רבים חיפשו אחריה במשך שנים ולא מצאו – ועדיין, יש כאלה שכן.

איך מסבירים את זה? פשוט מאוד. יש נשים שהנרתיק שלהן רגיש יותר מבחינה עצבית מהנרתיק של נשים אחרות, בדיוק כפי שיש אנשים המשתגעים כשמדגדגים אותם בכפות הרגליים ויש כאלה שזה בכלל לא מזיז להם...

התחושה בעת אורגזמה של נקודת הג'י היא תחושה של אורגזמה "עמוקה", כיוון שגירויה מערב את גירוי הדפנות הפנימיות של הנרתיק. תחושת המלאות נגרמת גם כתוצאה מהתרוממות הרחם במהלך המגע בנקודת הג'י. בסוג כזה של אורגזמה חלק מהנשים מפרישות נוזל שקוף הידוע כ"שפיכה הנשית" (עוד על השפיכה הנשית ב"שאלות חוזרות 1"). זה אינו שתן, כי אם המקבילה הנשית לשפיכה הגברית.

אגב, מבחינה מדעית, קיומה של "השפיכה נשית", או אי קיומה, הוא נושא למחלוקת עזה בין חוקרי המין. ייתכן שהדבר נובע מכן שיש נשים שהשפיכה הנשית היא תופעה קיימת בחיי המין שלהן, ואחרות, שבהן התופעה לא קיימת. עניין אישי, כנראה.

איך עושים את זה?
נקודת הג'י בולטת מדופן הנרתיק רק כשהיא מגורה, ולכן תצטרכי לגרות את עצמך לפני שאת מתחילה לחפש את נקודת הג'י האישית שלך. או שהוא יגרה...

מגורה מספיק? שכבי על גבך והכניסי אצבע (אם את מתקשה באקרובטיקה נצלי את אצבעו של בן זוגך) לעומק של כשלושה וחצי עד חמישה סנטימטרים בתוך הנרתיק, על הדופן העליונה שלו, והניעי אותה בתנועה של "בוא הנה". במקום שבו תרגישי נקודה בעלת מרקם שונה, שמזכירה אפון גדול, שם נקודת הג'י. הגירוי צריך להתבצע עם אצבע ישרה ככל הניתן שכאילו חופנת את עצם החיק (עצם ה"פוביס"), הנמצאת מתחת לדגדגן, אבל לרוחב.

געי בה שוב ושוב עד שתרגישי יותר ויותר מגורה ותני לתחושות להוביל אותך על עבר האורגזמה. לעיתים, גירוי נקודת הג'י עלול לגרום לתחושה של צורך להטיל שתן. זה טבעי, ואל תיבהלי. הסיבה לכך היא הגירוי הרב של קצות העצבים הסמוכים לשופכה הנשית. אם תרפי ותירגעי, התחושה הזו תחלוף.

החיפוש נכשל?
אל תכנעי: שכבי על גבך, הניחי כריות מתחת לישבנך ונסי להשתמש שוב באצבעות, או בוויברטור.

ומה עם סקס?
על מנת לאפשר לבן זוגך להגיע לנקודת הג'י שלך בעזרת איבר המין שלו, שבי עליו וקשתי את גבך לאחור. נסי תנוחות שונות בעזרת אגן הירכיים שלך, עד שתגיעו לנקודה. תנוחה נוספת שיכולה להקל היא תנוחת הכריעה, כשהוא חודר לנרתיק שלך מאחור. תני למתח ולריגוש להיבנות באיטיות, ואל תוותרי גם אם אינך מצליחה להגיע לאורגזמה בפעמים הראשונות.

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

שרי לביא היא ממנהלות פורום הסקס וסקסולוגית במרכז לרפואה מינית בתל-השומר ובפרקטיקה פרטית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש