חיפוש

dsdsdsd
אורגזמה נשית חלק ב'

שלום, אני האורגזמה הנשית, ואני כאן (ב')

בחלק הראשון דיברנו על כמה מושגי יסוד. עכשיו נגוון (שזה תמיד טוב), נאריך (כי אם כבר נהנים...) ונפרט על עוד כמה דרכים שוות להגיע לאורגזמה, או לפחות לגוון את הזוגיות. כתבה שנייה

קטי קמחי

קטי קמחי

בשביל רבות מאיתנו הנשים, האורגזמה היא מבוך. אם קראת את החלק הראשון - שלום, אני האורגזמה הנשית, ואני כאן (א') – אני שמחה שבאת לקרוא גם את השני. אחרי הכל, כשאת נכנסת למיטה כדי לעשות אהבה מן הראוי שתצאי ממנה מסופקת. אז שנמשיך?

• אורגזמה של הפיטמה

מה זה?
גירוי אינטנסיבי של איזור השד גורם לגופך לשחרר אוקסיטוצין, הורמון המציף את המוח בתחושות אהבה ובצורך במגע (כן, נכון, זהו אותו הורמון מופלא שגורם לנשים לרצות להניק את תינוקן וליהנות מכך ברמות ממש לא מוסריות). ואיך זה מתקשר לאורגזמה? האוקסיטוצין משפיע על עצבים מסוימים, שברמות גבוהות של גירוי מסייעים להגיע לאורגזמה.

איך עושים את זה?
"עוצמת גירוי השד משתנה מאשה לאשה. יש שיעדיפו מגע רך ומרפרף ואחרות מעדיפות מגע ממוקד וחזק יותר. ומה איתי, את בטח שואלת. את צריכה לערוך ניסיונות עם עצמך לגבי סוג המגע שמגרה אותך ולשים לב האם את זקוקה לעוצמת גירוי משתנה תוך כדי. יכול להיות שבתחילה, כאשר רמת הגירוי נמוכה, תעדיפי מגע עדין יותר, ואילו ככל שאת מתחממת, תעדיפי מגע אגרסיבי יותר, אולי אפילו נשיכות או צביטות קלות", אומרת הסקסולוגית שרי לביא.

מומלץ לשלב את גירוי הפיטמה עם גירוי האיזור שבדרך כלל מאפשר לך לגמור באופן הכי קל. בכל פעם שאת מרגישה מגורה, העבירי את תשומת הלב יותר ויותר לפיטמה. אולי, בסופו של דבר, תוכלי להגיע לשיא מגירוי הפיטמה לבדה.

• אורגזמה אנאלית (או הנאה אנאלית)

מה זה?
לפני עשרים שנה אישרו לנו להוציא את הדגדגן מהארון, אחריו הגיח הטרנד המפותל של נקודת הג'י ואחרון חביב הגיח מאחור הפלא האנאלי.

אז ככה: גם אצל נשים וגם אצל גברים, האיזור החיצוני של פי הטבעת מעוצבב כמעט כמו הנרתיק (וכמעט כמו איבר המין הגברי). יש נשים וגברים (ושוב, זה תלוי ברמת העכבות שלך...) שגירוי איזור פי הטבעת אצלם, בשילוב עם משחק מיני ממושך, יכול להוביל לאורגזמה. אצל גברים, אגב, אותה נקודה הקרויה "נקודת הג'י של הגבר" מסתתרת במעלה החלחולת (עוד על "נקודת הג'י של הגבר" ב"שאלות חוזרות 3").

אגב, בין חוקרי המין עדיין ניטש ויכוח, האם ניתן להגיע לאורגזמה אמיתית וגופנית מחדירה אנאלית, או שלמעשה מדובר ב"העברת כוחות" לעבר החלק הפנימי של הדגדגן, או איבר המין הגברי, ואולי, בכלל מדובר בהנאה שהיא רק פסיכולוגית. כך או כך, נהנים? אז מה אכפת?

אבל נחזור לנשים: אצל נשים מגע עדין או חדירה עדינה עם האצבע פורטים על אותם קצות עצבים המופעלים באורגזמה עמוקה של הנרתיק וצוואר־הרחם - והתחושה בעת האורגזמה היא דומה מאוד.

איך עושים את זה?
קודם כל – זה לא עובד בשביל כל אחת. ואם את מאלה שכל העניין ממש לא בשבילן, עברי לנושא הבא...

כדי לוודא שאת ואתה בכלל בעניין התחילו בלטיפות סביב פתח פי הטבעת וציירו עיגולים קטנים בעזרת קצות האצבעות. מעוניינת בחדירה? הרגעי ואפשרי לו להחדיר אצבע או שתיים משומנות היטב כחמישה סנטימטרים אל תוך פי הטבעת. אם הוא משתמש באיבר המין שלו, ודאו שמדובר בחדירה איטית וזהירה בזמן שבו את רגועה ומגורה מאוד. וכמובן, קונדום. וזה מומלץ גם לזוגות מונוגמיים מטעמים היגייניים.

בחדירה אנאלית, יש להקפיד על סיכוך מתאים, כיוון שלא כמו הנרתיק, פי הטבעת אינו מפריש חומרי סיכה טבעיים וגם אם את מגורה, פי הטבעת לא יירטב מעצמו. ללא שימוש בחומרי סיכה, חבל"ז. לא כדאי.

בדומה לאורגזמה של הנרתיק, גם כאן מומלץ גירוי של הדגדגן. בנוגע לגבר, הוא ייהנה מהחיבוק האינטנסיבי של השריר החזק על איבר מינו (כך שאל תופתעי אם יגמור מהר יחסית).

• אורגזמה ללא מגע

מה זה?
כמו כל דבר במציאות התחושתית שלנו, גם האורגזמה מתרחשת, בעצם, במוח, לכן, כך מתברר, את יכולה לפנטז את דרכך לאורגזמה. כן כן.

לא מעטות מאיתנו משתמשות בפנטזיה בלבד, ללא שום מגע, על מנת לשגר את עצמן לחלל האורגזמתי. למעשה, מחקרים הראו ש-100% מהנשים שלהן קל לגמור הצליחו לפנטז את עצמן כל הדרך לאורגזמה. ולא רק זאת, האורגזמות שחוו היו, כך מתברר, פיזיות לא פחות מהאורגזמות שהושגו באמצעות גירוי הדגדגן או נקודת הג'י.

קרה לך שהגעת לגירוי מיני בחלום? את לא לבד. נשים מסוגלות לגמור גם מתוך שינה, והסיבה פשוטה: חלומות עשויים לגרות את המרכז המיני של המוח לא פחות מגירוי ידני ולהביא את הגוף שלך לרמות גבוהות במיוחד של אקסטזה.

איך עושים את זה?
"נהוג לחשוב שאין לנו שליטה על מה שקורה בחלומות, שכן שם השחקן הראשי הוא הלא מודע, ועליו, אין לנו שליטה. יחד עם זאת, יש המאמינים כי ניתן 'להזמין' חלומות על ידי התכווננות מיוחדת", אומרת הסקסולוגית לביא.

אז יש טיפים?
כן – כדאי להיות מזליסטית בעניין הזה, אבל אפשר גם לנסות לפנטז לפני שאת הולכת לישון. כוסית אלכוהול או צפייה בסרט אירוטי יכולים לסייע... אבל לא רק סרט אירוטי... בעניין הזה תזהרי. לפעמים ישנם "מסתננים תקשורתיים" אל חלומות אירוטיים. ככה שאם בדיוק סיימת לצפות בטלוויזיה לפני שהלכת לישון, אל תופתעי אם תמצאי את עצמך (בחלום, בחלום) כפותה באזיקים על ידי אדיר מילר ושלישיית "מה קשור".

אם את בעניין של חלימה בהקיץ, נסי מחשבות שמעוררות אותך מינית ובני את הגירוי בהדרגה. בני תסריט, שלבי בו את טובי הגברים בסיטואציות המופלאות ביותר. הפכי את עצמך לשחקנית הראשית ואל תתביישי להתפרע (לפעמים עוזר לשלב תנועות סיבוביות או תנועת קדימה-אחורה של האגן...).

• אורגזמה מעורבת (או משולבת)

מה זה?
סוג של פיצוץ מבוקר שמושג על-ידי מגע בשני אזורי גירוי בו זמנית. כך מופעלות קבוצות שונות של עצבים ואזורים שונים הרגישים למגע. הנשים המאושרות שהגיעו כך לאורגזמה מדווחות על האורגזמות האינטנסיביות מכולן. זו גם הסיבה שהאורגזמה המעורבת קרויה גם "מלכת האורגזמות".

"אכן, נשים רבות נהנות מאד מגירוי בו זמנית של מספר מוקדים ארוגניים בגופן: גירוי דגדגני, נרתיקי, של הפיטמה, של פי הטבעת ועוד. נכון, זה לא עובד בלי קואורדינציה טובה של בן הזוג, שיחיה, או שלך עצמך, אבל זה משתלם. למשל, אם בזמן שאתם ביחד בן הזוג שלך מבצע בך מין אוראלי מפנק ודואג גם לעבודה ידנית משובחת. במקביל, את יכולה לשחק לעצמך בשדיים, לעסות אותם או לצבוט קלות את הפיטמה. וככה, כשכמה מוקדים שונים בגוף שלך מקבלים את הטיפול הנכון – האורגזמה לא תאחר לבוא...", מסבירה הסקסולוגית לביא.

איך עושים את זה?
נסי לגרות את עצמך חליפות על-ידי מגע באזורי הגירוי שלך, אותם אזורים שדרכם את מגיעה בדרך כלל לאורגזמה יותר בקלות. גרי את עצמך כמעט עד השיא - ואז עברי בהדרגה לאיזור אחר. גרי אותו באותו אופן ואז חזרי לאיזור הראשון.  החליפי בין האזורים לפחות שלוש פעמים בלי לגמור - ואז סיימי באורגזמה על-ידי עיסוי חושני של שני אזורים בבת אחת. זה נשמע כאילו אין דבר יותר טוב מזה. אבל יש. קוראים לו "האורגזמה המשולשת".

רוצה "אורגזמה משולשת"?
כדי להגיע ל"אורגזמה משולשת" גרי את הדגדגן, את נקודת הג'י ואת פי הטבעת באותה עת עד שתגיעי לשיא משלושתם. כאן כמובן כדאי להיעזר בפרטנר עם קואורדינציה מעולה או בוויברטור איכותי. נשים שהגיעו ל"אורגזמה משולשת" טוענות שאין אורגזמה גדולה וטובה מזו.

ולפני סיום:

רגע לפני שאת רצה אל הסדינים כדי לחוות שרשרות אינסופיות של אורגזמות אקסטטיות, הסקסולוגית שרי לביא מבקשת עוד שנייה מזמנך. יש?

"הדבר הכי חשוב בכל הסיפור הזה הוא להטמיע שהמירוץ אחר האורגזמה נדון כמעט תמיד לכישלון. אם תרדפי אחריה, היא תברח ממך. את צריכה להיות יותר מתוחכמת ממנה – לתת לה תחושה שאת מתעלמת ממנה, כאילו שהיא לא חשובה, ובינתיים פשוט ליהנות מהדרך. להתמקד במוקדי הגירוי השונים, להרגיש את השוני בין הגירוי הנרתיקי, הדגדגני, זה שבפי הטבעת או בשד, להתמקד במגע ובעונג. אל תתביישי להזיז את הגוף ולהשמיע קולות, ואז, בלי שתזמיני אותה – היא פשוט תבוא".

וד"ר צחי בן-ציון מוסיף: "קראת את שתי הכתבות ופתאום נראה לך שכל העולם חוגג חוץ ממך? תרגיעי. לא כל האורגזמות המתוארות כאן מתרחשות אצל כל אחת (לא שלא כדאי לנסות...).

"כל אשה היא עולם בפני עצמו. יש אשה שיכולה להגיע לשיאי עונג רק מדגדוגי 'נמלים בעורף', ויש אשה שנהנית הנאה פיזית מכך שעושים לה צמות. נתקלתי פעם באשה שמה שעינג אותה מינית היה עיסוי חניכיים. מה שחשוב לזכור הוא שבשבילך (כן כן, בשבילך!) אין אורגזמה 'נכונה' ו'לא נכונה', 'טובה' ו'לא טובה'. מה שעושה לך טוב, מה שגורם לך להנאה, הוא הנכון והטוב בשבילך. לכל אשה יש את האורגזמה שלה. לבנות המזל, יש כמה".

בקרוב אצלך.

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

שרי לביא היא סקסולוגית במרכז לרפואה מינית בתל-השומר ובפרקטיקה פרטית

ייעוץ מקצועי: ד"ר צחי בן-ציון

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש