פורסם בראשונה: 09.08.2007
עדכון אחרון: 31.05.2011
  • דורון קוראל דורון קוראל

איך להתחיל עם בחורה ולהישאר בחיים...

לקריאה נוחה
הקיץ כבר בעיצומו: ים, מסיבות, יציאות ובאלגנים שמזמנים לך שלל היכרויות. בקיצור, אתה עומד לפגוש הרבה בחורות חדשות, אז כדאי שתדע איך להתחיל עם בחורה ואיך לזהות אם היא מעוניינת בך. וגם: כמה טיפים שיפילו אותה לרגליך
המדריך לרווק הנואש

פנויים פנויות יקרים, עונת הקיץ היא בדיוק העונה בשבילכם! שמש, חם, ים, הבגדים מתקלפים, העור השזוף מבצבץ, החרמנות עולה ויוצאים הרבה יותר למקומות שבהם היכרויות מתאפשרות: ים, בריכה, בתי קפה, פאבים, מועדונים. אז למה אתם מחכים?

איך מתחילים?

מחקרים במיניות האדם מעלים שבתוך שלוש דקות מהרגע שאשה רואה אותך לראשונה, היא כבר יודעת אם תזכה לראות אותה בתנאים הרבה יותר אינטימיים (נניח בלי בגדים). לרוע מזלך, הסבירות שהיא תודיע לך על החלטתה שואפת לאפס. וזה עלול להיות סופו בטרם עת של מה שאולי היה יכול להיות זוגיות מופלאה בת עשרות שנים. לא חבל?

אז מה עושים, איך להתחיל עם בחורה?

מתברר שאפשר לגשש אצל בת הזוג הפוטנציאלית גם בלי להיות ערסוואת גס רוח. לשיטתו של המומחה האמריקני לשפת הגוף מארק סיילם, חמישה "מבחנים" פשוטים ולא חודרניים, שאינם מביכים לא לך ולא לה, עשויים לתת לך תמונת מצב לא רעה בכלל לגבי מיקומך ביקום שלה.

לוק – אנד ליסטן...

1. השעה

עזוב את הפיק אפ ליינים המטופשים שבמילא לא ממש עובדים בשבילך. לך על משהו סופר נייטרלי כמו "מה השעה". כן, זה הכל. רק "מה השעה" הוותיק של סצינת היכרויות.

אם היא:
אומרת לך מה השעה - תן גז בכיוון ההפוך.

אם היא:
עונה כל תשובה אחרת חוץ מאשר השעה (או מ"אין לי שעון" אם היא לא עונדת שעון!) – היא ככל הנראה מאותתת לך שיש לה עניין מסוים בך.
עבור לשלב הבא.

2. המבט

כשאתה כבר מדבר איתה, שמור איתה על קשר עין ישיר והחזק את המבט שנייה, שתיים (שלוש?) יותר ממה שהיית מחזיק אותו "באופן טבעי". (משך הזמן "הטבעי" שבו אנו מביטים בעיני מי שאנחנו מדברים איתה או איתו הוא תחושה כמעט אוטומטית. הכוונה היא לטיפה יותר).

אם היא:
מביטה הצידה – היא לא מעוניינת. תתגבר!

אם היא:
מחזירה לך מבט ולא מורידה את עיניה, היא ככל הנראה מאותתת לך שיש לה עניין מסוים בך.
עבור לשלב הבא.

3. הקריצה

אתם נמצאים בחברה (אצל חברים או במקום בילוי, לאו דווקא מסיבת פנויים פנויות...) ומישהו סיפר בדיחה או שהיא צוחקת ממשהו מצחיק שקרה? קרוץ לה.

אם היא:
שואלת בדאגה אם יש לך בעיה בשרירי העין ומציעה לך טלפון של רופא עיניים טוב – אתה ממש לא בכיוון (ובינינו, גם היא כנראה לא ממש...).

אם היא:
צוחקת כלפיך בחזרה בנינוחות או בחיוך גדול, סביר להניח שהיא מאותתת שיש לה עניין בך.
עבור לשלב הבא.

4. הסריקה

טוב, פה אתה טיפה יותר חוצפן, אבל היכרויות זה דבר לא פשוט (מי כמוך יודע) ולמצוא את בת המזל זה קשה עד בלתי אפשרי (שוב, מי כמוך יודע), אז תהיה קצת חוצפן, אבל עדיין במסגרת הטעם הטוב! קודם כל אתה צריך ליצור איתה קשר עין. אחר כך, במהירות (בפרק זמן של פחות משנייה) אתה מעביר את מבטך לאורך גופה מלמעלה למטה – וחזרה. עכשיו, הבט ישר לתוך עיניה.

אם מה שאתה רואה שם הוא:
מבט עמוק של תיעוב. היא לא מעוניינת. מה לא ברור פה?

אם היא:
מחייכת אליך כשעיניכם נפגשות שוב, סביר להניח שהיא מאותתת שיש לה עניין בך.
עבור לשלב הבא.

5. המחמאה!

איך להתחיל עם בחורה? תן לה מחמאה מהסוג שרק מאהב פוטנציאלי נותן לאהובתו... זה צריך להיות משהו אישי, אבל לא בוטה ולא מיני! וכמובן, אתה צריך להימנע ממחמאה שגם חברה טובה או חבר טוב עשויים לתת. לך יותר על משהו כמו "הסטייל שלך... חבל על הזמן!" ולא על "וואו, איזה תיק מסמכים מ-ד-ה-י-ם".

אם היא:
מרססת אותך בגז מדמיע – נסה להפנים: היא לא מעוניינת. ויש עוד קרוב לארבעה מיליארד נשים אחרות על פני כדור הארץ.

אם היא:
מחייכת אליך בתגובה, סביר להניח שהיא מאותתת שיש לה עניין בך.
דיייי! אין לנו יותר שלבים לתת לך. אולי תזמין אותה לצאת כבר?!...

יש עוד?

יש עוד הרבה דרכים להתחיל עם בחורה ואף לצאת מהמעגל הזה שנקרא פנויים פנויות.

עברת את כל חמשת השלבים אבל לא הצלחת לשבור את הקרח? לא נורא. עכשיו, כשאתה יודע שיש ביניכם עניין הדדי, מה שנקרא, אתה יכול למכור לה את הלוקש הבא (עובד הדדית לשני המינים).

ספר לה שמחקר חדש מגלה כי תנועות האגודלים שלנו עשויות לחשוף את תחושותינו הרומנטיות. בקש ממנה לשלב את האצבעות של כפות הידיים, להצמיד אצבע לאצבע ולהפנות את האגודלים למעלה (כאילו שהיא עושה "אקדח"). עכשיו בקש ממנה להצביע עם הידיים לעברך ולפתוח חזק את שני האגודלים לצדדים. אמור לה שאם האגודלים זזים זה לעבר זה בחזרה, סימן שיש לה תחושות רומנטיות כלפי האדם שלעברו היא מצביעה.

האגודלים תמיד ינועו לאט בחזרה זה לעבר זה (זה עניין פיזיולוגי של השרירים ולא שום דבר אחר...). ולמען הסר ספק – זה רק טריק חביב שלא אומר כלום!

עדיין אין התקדמות?

אם שום דבר עדיין לא הולך, וממש נמאס לך להיות לבד ואתה מביט בדאגה אל עבר סצינת פנויים פנויות שאינך רוצה להיות חלק ממנה לאורך זמן, אתה יכול לנסות שתי אופציות נוספות...

לפי מחקרים רבים ושונים, אחת התכונות המושכות ביותר נשים (לגברים) היא שליטתם בשפה זרה. אז יאללה, לך ללמוד יפאנית. למה יפאנית?

כי צוות של עשרה פסיכולוגים וסוציולוגיים מארץ השמש העולה בדק ומצא (כן, אשכרה מישהו תקצב את הדבר הזה), שהפיק אפ ליין הרומנטי האולטימטיבי הוא (ביפאנית) "ריינן נו קונו הי מו איסהו ני וואראטייהו", או בעברית צחה ומצוחצחה: "בזמן הזה, בשנה הבאה, אני מקווה שנצחק ביחד".

לדברי הצוות, שעבודת המחקר שלו בוצעה לפני קצת יותר משנה, המשפט האולטימטיבי שואב את כוחו ועוצמתו משני מקורות: מקור אחד הוא המילים עצמן. המילים בזמן הזה בשנה הבאה שולחות מסר ברור שהדובר מעוניין ביותר מאשר סטוץ רגעי או להביא בראש – והוא מכין את הבמה, בצורה תת הכרתית, לדימויים של מערכת יחסים ארוכת טווח.

בדומה לכך, הצירוף בין המילים ביחד ובשנה הבאה, לדברי היפאנים לפחות, הוא צירוף שנשים לא עומדות בפניו. שילוב המילה נצחק אמור בכלל להפיל את האשה מהרגליים, כיוון שהוא מרמז, שאפילו לאחר שנה, ההתענגות זה על חברת זו עדיין תהיה מענגת ורעננה. 

מקור העוצמה השני של המשפט, לדברי הצוות, הוא העובדה שהוא כל כך לא תמים וכל כך לא "מלוכלך". הפיק אפ ליין היפאני אינו מציע דבר, אינו מתעקש על דבר, הוא פשוט תחילתה של שיחה. והשאר בידיים שלכם.

מהצד השני, היפאנים לא היו בגולני...

וכן, יש עוד.

מחבריו של מחקר שפורסם בירחון Evolution and Human Behavior טוענים, שאפשר סתם לשבת על הבר ולמשוך נשים (בלי להיות ג'ורג' קלוני), כל הסוד הוא ב"איך יושבים".

החוקרים בדקו ומצאו, שגברים שהצליחו הכי הרבה עם נשים הציגו שפת גוף ייחודית עוד לפני שבכלל פתחו את הפה. מהמחקר עולה שאלה ה"פיק אפ ליינס" הגופניים הכי יעילים של סצינת היכרויות:

שמור על "גוף פתוח"

גברים ששפת הגוף שלהם "פתוחה", הכתפיים שלהם אינן שמוטות והם אינם משלבים ידיים נתפסים (על ידי נשים) כמושכים יותר, פוריים יותר (!), אקטיביים יותר ובעלי כוח שכנוע רב יותר. 

 שלוט במרחב

בקרב החיות, הזכר הדומיננטי שולט בטריטוריה הגדולה והמשובחת ביותר. באופן דומה, גברים ששמים רגליים או ידיים על כסאות שלידם (כלומר "מתפרשים בשטח") נתפסים כגברים ששולטים טוב יותר הן על המרחב האישי והן על המרחב הפיזי שבו הם נמצאים.

גע בחברים שלך!

אם אתה גבר שנוגע בחבריך הגברים (במידה, במידה...) ומפגין כלפיהם חיבה, אתה נתפס בעיני הבנות כבעל מעמד חזק יותר ובעל כוח חברתי רב יותר מאשר גבר שבו רק נוגעים, או מאשר גברים שלא נוגעים בחבריהם כלל.

תסתכל מסביב

גברים שערים לסביבתם ומסתכלים לכל פינות החדר ייצרו (סטטיסטית) יותר קשרי עין עם נשים שנמצאות באותו חלל. המחקר מעלה שנשים מגיבות בצורה חיובית יותר לגברים שאיתם כבר יצרו קשר עין קודם.​