חיפוש

dsdsdsd
פורנו והזוגיות

מה עושה פורנו בזוגיות שלך?

פורנוגרפיה הייתה כאן תמיד ותהיה כנראה לנצח. היא יכולה להיות יופי של תבלין, אבל גם לקלקל לא מעט. בעיקר כשזה לא סימטרי. איפה עובר הגבול?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

זה התחיל בציורי המערות הפרהיסטוריים, אם לא מיד עם הופעת המין האנושי, וימשיך כנראה לעד. בעידן האינטרנט זה לא רק רלוונטי מאי פעם - זה זמין, מגוון ואולי אף לגיטימי מאי פעם. כיוון שכך, הפורנו נוכח גם במערכות יחסים זוגיות, ונצרך לעתים על ידי שני הצדדים. אבל בדרך כלל, חייבים להודות, על ידי הצד הגברי.

נשים רבות מתייחסות לפורנוגרפיה כדבר מלוכלך ולא מוסרי, ולא מבינות איך בן הזוג החמוד והמתחשב שלהן יכול ליהנות מזה, מסבירה המטפלת המינית שרי לביא. אלא שלא ייתכן שכל העולם (או כל העולם הגברי) הוא בלתי מוסרי.

נדירים ובודדים הם הגברים שלא צורכים פורנו כלל, המטפלת טוענת. מעניין לציין שדווקא נשים צעירות הן אלו שנוטות לחוש שלא בנוח כלפי התופעה. הן לא בוגרות דיין, לא בשלות דיין, לא בטוחות מספיק בעצמן כמאהבות.

סכנה: צריכת יתר

שאלת הלגיטימיות של פורנו בתוך מערכת יחסים תלויה במינון, לדעתה של לביא. המינון שבו צורך בן הזוג את הסרטונים הכחולים צריך להיות כזה שלא יפגע במערכת היחסים. הזוגיות והאינטימיות הזוגית מוכרחות לבוא הרבה לפני הפורנו והסיפוק העצמי. עליהן להיות משמעותיות יותר, נוכחות יותר, תדירות יותר.

הסכנה היא שהגבר יעדיף את הפורנו על פני סקס עם בת זוגו, ויש לכך לא מעט סיבות: בפורנו קל יותר להגיע לסיפוק, אין צורך להשקיע, ל"בת הזוג" שעל המסך או במגזין תמיד מתחשק, היא תעשה לו דברים שבת הזוג האמיתית לא תעשה, היא נראית טוב יותר, היא לא רבה איתו, לא כועסת עליו, לא דורשת ממנו דבר ולא "אוכלת לו את הראש". היא תמיד מוכנה וזמינה, ללא תנאים. היא חלום.

זהו פיתרון שקל מאוד לגלוש אליו, והבחירה בפיתרון הקל הזה עלולה לעקר את יחסי המין במערכת היחסים הזוגית. בת הזוג עלולה לחוש קינאה ותסכול, מתוך תחושה שהיא חסרת סיכוי מול ה"מתחרה" הפורנוגרפית. גם תפקודו המיני של הגבר שנסחף לפעילות פורנו עלול להיפגע: הוא מתרגל לגירוי מנטלי מסוים, ובמקרים לא מעטים גם למגע הולך ומתחזק באוננות. לכן ביחסי המין הזוגיים ייתכן שלא יתגרה, שלא יגיע לזקפה, שלא יבצע כהלכה.

תבלין מעשיר ליחסים זוגיים

אבל נוכחותה של הפורנוגרפיה בקשר זוגי עשויה להיות חיובית ואף מועילה. מי שצורך פורנו באופן מבוקר, מדי פעם, יכול להיעזר בו כתבלין מעורר ליחסי המין הזוגיים שלו, מבטיחה המומחית. הצפייה וההתחרמנות יכולות להצית את אש התשוקה, שתתפשט לאחר מכן על גופה של בת הזוג הרשמית.

במקרים שבהם שני בני הזוג נהנים מפורנו - יש! יש כאלה! - ניתן לשלב את האמנות בפעילות ולהפיק מכך יתרונות ותענוגות. אלא ששוב: חשוב להקפיד על כך שזה יהיה גיוון, משהו שעושים מדי פעם, ולא המנה העיקרית של היחסים. אין לפתח תלות בפורנו, כי אז יהיה קשה להתעסק בלעדיו. וחבל, אתם יודעים.

הפורנו שלו, הפורנו שלה

האפשרות ששני בני הזוג יאהבו פורנו מאירה נקודה מעניינת הנוגעת לתכנים וגם להבדלים בין המינים (מזמן לא היינו שם, באמת). לדברי לביא, קיים הבדל משמעותי בין הפורנו שגברים מתענגים עליו לבין הפורנו שנשים נהנות ממנו: נשים מעדיפות פורנו שבא בתוך הקשר - אפילו השרברב שמגיע לתיקון סתימה בכיור בסרט האווילי ביותר יוצר קשר עם עקרת הבית, מפלרטט איתה, מחמיא לה, היא מפלרטטת איתו בתגובה והשאר היסטריה.

כמו בחיים, נשים רוצות סקס שהוא חלק מיחסים. זה מגרה אותן יותר. גברים, לעומת זאת, נוטים יותר לרצות סקס כפי שהוא: ישיר, לעניין, נטול הקשרים וסיפורים. פשוט חדירה ומה שמסביבה.

תכנים קיצוניים בפורנו לא תמיד יועילו לסקס הזוגי. הם עלולים לחלחל לתוך מערכת היחסים, לזלוג אל מחוץ למיטה וליצור בעיות. ועם זאת, כידוע, כל אחד (וכל אחת) והטעם שלו.

שיחת הפורנו שלנו לאן

דיברנו על יתרונות אפשריים, זרמנו לתסריט שבו גם האישה אוהבת והפורנו משתלב ביחסים הזוגיים - אבל מה קורה כשהמציאות פחות ורודה (או כחולה)? כשבת הזוג מאוד לא אוהבת את התחביב הזימתי של הגבר שלה ודורשת שיחדל לעסוק בו, ובעצמו?

המטפלת המינית מורה לדבר על זה בשניים. הדיון בסוגיה הכרחי להמשך היחסים. יש להבין מה מקור ההתנגדות העזה של האישה ומה מקור אי יכולתו של הגבר לוותר על העניין. ההחלטה צריכה להתקבל במשותף, על פי מה שמתאים ונכון לשני בני הזוג.

לכן הפתרונות יכולים להיות שונים: כיבוד רצונה של האישה והפסקת הצריכה הפורנוגרפית, ויתור מצד האישה שיאפשר את המשך קיומו של המנהג, או כל פשרה שתושג. וכל פיתרון יהיה רלוונטי לזמן מסוים. ייתכן שכעבור שנתיים מצבו של הזוג יהיה שונה, מסיבות שונות, ואפשר יהיה לעשות חשיבה מחודשת. הרי הפורנו יחיה גם אז.

ייעוץ מקצועי: שרי לביא

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש