חיפוש

dsdsdsd
סקס חפוז

קצר ולעניין

בלי משחק מקדים, בלי תוכניות לטווח ארוך, לפעמים אפילו בלי חדר ומיטה. אז למה יצא לחפוז שם רע כל כך?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

נסיבות חייו הפרחחיות לעתים, והעובדה שהוא נתפס כחלטורה, כפעילות אגבית ולא מושקעת, הוציאו לו שם רע. וגם יצרו לו תדמית בלתי מכובדת.

אבל כשבוחנים אותו ללא דעות קדומות, בקריטריונים רלוונטיים לו ובתנאים ההולמים את מידותיו, מגלים שהוא יכול להיות יופי של דבר. שלפעמים, בזמן ובמקום ובחשק המתאימים - הוא אפילו עדיף על הדבר ה"אמיתי", המלא, השלם.

כדאי היה שגם אתם תכירו אותו באמת, תעניקו לו את הכבוד הראוי, או לפחות תתנו לו צ'אנס. תתייחסו אליו בדרך המשאירה לו סיכוי. האמינו לי, מגיע לו. כי הוא בסך הכל חפוז.

כמה קצר?

בכרטיס הביקור שלו נאמר שהוא פעילות מינית קצרה, מזדמנת, כזאת שלא נכנסת לפרטי פרטים, ושבאנגלית קוראים לו קוויקי. בעולמנו המהיר והמיידי, החפוז נפוץ מאוד ובמקרים רבים גם מספק מאוד.

הוא לא מחייב הכנות, תיאום מראש, בניית ציפיות, יצירת אווירה, השקעה עמוקה של זמן ושל מאמץ. אם תרצו, הוא כמו מזון מהיר לעומת ארוחה כבדה ומלאה במסורת הבישול האיטי. רק שבניגוד למזון המהיר, החפוז אינו מזיק לבריאות - הגופנית, הנפשית, או המינית.

כיוון שהקוויקי מוגדר בין השאר על פי מימדיו, נשאלת השאלה: מה זה בדיוק "קצר"? הגינקולוגית והסקסולוגית ד"ר חגית כהנא, מנהלת המרפאה לטיפול מיני בבית החולים בילינסון, נחלצת לעזרתו ולעזרתנו, ומסבירה ש"קצר" נמשך בערך מרגע הגירוי ועד לרגע שבו גומרים.

זה יכול להיות דקה ויכול להיות גם עשר דקות. המומחית תורמת מדידה נוספת שתיתן מושג אמין: פחות או יותר הזמן שבו אתה יכול להסתגר בתא שירותים בבר ואף אחד לא יפריע לך במהלכו.

תעשו טובה

לא במקרה מופיע תא השירותים בבר בהסבר מבנהו של החפוז. ד"ר כהנא מבהירה שכשאנחנו מדברים על קוויקי, לפנינו שני מצבים שונים: האחד, סטוץ - מין מזדמן, שאין בו קשר זוגי או רגשי, אלא רק חיבור מיני אד הוק, לצורך העניין והסיפוק המיידי שבעניין. המצב השני, ובו נתמקד יותר כאן, הוא חפוז שבתוך מערכת יחסים זוגית.

גם אם מבחינה טכנית שני סוגי החפוזים יכולים להיראות דומים, קיימים הבדלים משמעותיים ביניהם. בתוך זוגיות, אומרת המומחית, יש מחויבות, היכרות, אכפתיות ונכונות. הקוויקי במערכת כזאת עשוי להיות פרץ תשוקה שתחום במגבלות הלו"ז של חיינו ("בא לי נורא לפרוק יצרים למרות שאין זמן") ועשוי גם להיות מחווה של צד אחד, שלא הכי בא לו ברגע מסוים, לצד האחר, החרמן יותר.

אבל לרוב לא מדובר בעשיית טובה, אלא בפיתרון לגירוי עז שלא יכול להרשות לעצמו להתפשט על שעה ארוכה - או אפילו אין לו סבלנות לכך. הוא חם מדי.

ד"ר כהנא מסבירה שבתוך זוגיות, אנשים יודעים על אלו כפתורים של בן הזוג יש ללחוץ כדי לענג וכדי להגיע לשיא. כל אחד מכיר את רגישויותיו, העדפותיו והנאותיו של האחר, וקיים ידע מוקדם בהפעלת כל "כפתור". הידע הזה מסייע לנו בהשבעה יעילה של תאוות היצרים.

בחפוז המזדמן, לעומת זאת, כל אחד דואג לעצמו. אין השקעה באחר, אלא טיפול באינטרס האישי בלבד. וכמובן, אין שום השקעה לטווח ארוך. בכל סוגי החפוזים יש מעט מאוד משחק מקדים, אם בכלל - ובמזדמן ודאי שאין. לאף אחד בתוך הסיטואציה הזו אין עניין בכך.

לא לצעירים בלבד

החפוז מתארח בחייהם של כולם וקשה להצביע על קבוצה באוכלוסיה שבה הוא נפוץ יותר. אין גם הבדל ידוע בין צעירים משפריצי הורמונים לבין זוגות ותיקים ומבוגרים במידת החיבה לקוויקי.

יש מומחים המייחסים חשיבות לחפוז במערכות יחסים ממושכות, כאלמנט מגוון ומרענן. בזוגיות, אומרת ד"ר כהנא, אפשר למקסם את הקוויקי ולהשביח אותו. איך? להכיר טוב יותר זה את זה, להיות מודעים יותר לצרכיו של השותף. לגעת בו, תרתי משמע, בדרך נכונה ואפקטיבית יותר.

באופן כללי, ואחרי שטיהרנו את שמו של החפוז מכתמים שדבקו בו שלא בצדק, ניתן לראות לא מעט יתרונות בפעילות המינית הקצרה והממוקדת: האקט הוא תולדה של תשוקה חזקה וטהורה, עובדה שעושה אותו אטרקטיבי יותר. בנוסף, מדובר כמעט תמיד בפעילות ספונטנית, ועל חשיבותה של ספונטניות בחיי המין שלנו אין צורך להכביר מילים. גם זה חלק מסוד קסמו של מר חפוז.

לא תמיד, עם זאת, נכון לבצע אותו. הקוויקי לא מתאים במצבים שבהם אחד מבני הזוג רוצה בו - כאן ועכשיו - ובן הזוג האחר מעוניין בכל החבילה, באקט מושקע וממושך, או לחילופין, לא מעוניין כלל בסקס באותו הזמן. אבל אם הוא נעשה מתוך מודעות ומתוך רצון הדדי, מסכמת ד"ר כהנא - לחפוז אין חסרונות. הבחירה בידיכם, קדימה לעבודה.   

יעוץ מקצועי:   חגית כהנא

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש