חיפוש

dsdsdsd
הזוג הרב-אורגזמי

"הזוג הרב-אורגזמי": סודות האנרגיה של האהבה

למרות הכותרת "המבטיחה" של הספר, יש בו הרבה יותר מאשר עיסוק ברב-אורגזמיות שלנו. גם זה (אל תדאגו), אבל הרבה הרבה יותר, ובעיקר: התבוננות בבן או בבת הזוג כאדם שלם, כנשמה אהובה שלכם ולא רק כבריה אורגנית ששם כדי לספק את הצרכים שלכם

קטי קמחי

קטי קמחי

"הזוג הרב-אורגזמי סודות מיניים שכל זוג צריך לדעת"

מאת מנטק ומאניואן צ'יאה ודאגלאס וד"ר רייצ'ל אברמס
הוצאת "ענבר", 204 עמודים

"הטאואיסטים השוו את המיניות הגברית לאש ואת זו הנשית למים. אף שהמיניות הגברית ניצתת בקלות (גברים מגורים בקלות), היא כבה בקלות (גברים פולטים מהר). המיניות הנשית, אף שהיא מגיעה לאט יותר לנקודת הרתיחה (אצל נשים הגירוי הוא איטי יותר), היא חזקה ומחזיקה מעמד זמן ארוך יותר (נשים לא פולטות, כשהן גומרות והן מתקררות לאט יותר)".

כך נפתח הפרק הרביעי בספר שכולו אמנות העינוג.

סקס רוחני נתפס אצל רובנו כטנטרה. ומהי טנטרה - ידקלמו הכל - סקס בלי שפיכה. אבל פה הטעות. מין רוחני הוא לא רק טנטרה, וטנטרה היא לא רק העיסוק בגמירה. מין רוחני הוא התבוננות חדשה בזוגיות, והתבוננות אחרת בסקס.

למרות הכותרת המבטיחה של הספר, יש בו הרבה יותר מאשר עיסוק ברב-אורגזמיות שלנו. מדובר בספר עב-כרס שעוסק בכל האספקטים האפשריים של חווית הסקס דרך עיניים מערביות ומזרחיות.

האיזון המעניין הזה נובע מכך שאת הספר כתבו שני זוגות: מנטאק ומניואן צ'יאה (מורים מובילים מתאילנד לאמנויות הטאואיסטיות), ודאגלאס וד"ר רייצ'ל אברמס (עורך ספרים ואשתו, שהיא רופאת משפחה המתמחה במיניות האשה).

המזרחיים השתלטו אמנם על עיקר הספר, אבל דרך הצגת הדברים, הסגנון, והייעוץ הם מערבים לגמרי, ולפיכך נוחים יותר לעיכול גם לך. המוצר הסופי הוא ספר הדרכה משובח לכל הנושאים שקשורים במיניות פיזית ורוחנית.

אוקיי, אבל מה עם הרב-אורגזמיות?

בסדר. הבנתי. שלושת הפרקים הראשונים מתעסקים בעיקר ברב-אורגזמיות: איך עושים את זה, איפה נוגעים, לאן נושמים, למה מתי ובעיקר - כמה.

אבל אם נניח בצד לרגע את הציפיות שלנו להפוך לכוכבי-על בתחום המיטה, מומלץ לדלג היישר אל הפרק הרביעי, שם מתחיל חלקו השפוי יותר של הספר, ולטעמי האישי - גם המשובח יותר.

כולנו אוהבים להיות טובים יותר, מהירים יותר, מענגים יותר, אבל הפרק הרביעי מתחיל בבסיס. בהבנה המודעת שהחיבור בין גברים ונשים הוא אנרגטי בעיקרו – כל שכן מעשה האהבה.

"גברים הם יאנג, נשים הם יין. לפי הטאו, יין ויאנג הם שני הכוחות המחזוריים המשלימים של היקום שיוצרים את הכל... הם תלויים זה בזה וחשובים זה להשלמת האחר. אנרגיה נשית לצד אנרגיה גברית נמצאות בכל אחד מאיתנו... אך האנרגיה השולטת בגברים היא האנרגיה היאנגית והאנרגיה השולטת בנשים היא האנרגיה היינית..."

בהמשך מתארים הכותבים מה זה בעצם אומר, כשהם מסבירים לנו ב"רוחנית" למה אמרו מי שאמרו, ש"הגברים הם ממאדים והנשים הן מנגה". ההיכרות בשוני עוזרת לשנות ציפיות ולהבין טוב יותר את המהות של האחר: זה שאנחנו רוצים להשלים את עצמנו באמצעות החיבור אליו.

בהמשך הפרק מדברים הכותבים על כל הדברים הקטנים שהופכים את המפגש המיני לאירוע מודע יותר. כל אותם דברים ששכחנו, כל אותם דברים שלא סיפרו לנו עליהם באתרי הפורנו באינטרנט: להכין מראש את החדר, לדבר, לגעת. גם כאן, המגע הוא כל מה שהסקס האוטומטי שלנו שכח: מגע חושני, אנרגטי ועדין, מגע מתחשב, עדין מאוד שמתגבר לאיטו.

הטאואיסטים מסבירים על כל האיברים הארוגניים: החל מהשפתיים והלשון, הקרקפת, האוזניים, עמוד השדרה, כפות הידיים והרגליים ועד כמובן איברי המין. לכל איבר מצורף הסבר מדויק על אופן המגע המיועד לו.

בהמשך מפורטות ברמה כמעט מדעית כל הדרכים הכשרות לשימוש באצבעות, לשון ושפתיים, טכניקות טובות לאוננות ולמציאת נקודת הג'י - והדרך הטובה ביותר לליטוף, למין אוראלי ולחדירות. (נדמה לך שזה קטן עליך גבר? את חושבת שאי אפשר ללמד אותך כלום? חכו עד שתקראו על תשע החדירות הטאואיסטיות...). מופלא למי שלא ידע, מדהים למי שרצה לרענן.

ריפוי מה?!...

שמעתם בוודאי על כוחו של המין בתקשורת הזוגית (ולהיפך), בהרגשה הכללית ובבריאות הנפש והגוף, אבל אף אחד עוד לא דיבר איתכם על ריפוי מיני.

הפרק החמישי בספר עוסק במין מזווית שמעטים הרחיבו עליה: תנוחות מיניות לאיזון וריפוי מכאובים שונים ומשונים, הזרמת אנרגיה מינית מרפאת במהלך הסקס ומסאז' אברי המין לפי הטאו.

כאן תמצאו גם איורים מוצלחים, המפרטים את התנוחות השונות בהקשר לרב-אורגזמיות ולזרימה האנרגטית. אם תקראו את הפרק הזה (וגם אם לא תיישמו) לעולם לא תראו יותר באותו אופן את תנוחת הישיבה, העמידה או אפילו את הדוגי סטייל.

הפרקים הכי מופלאים!

כל הספר שווה מאוד, אבל הפרקים המופלאים ביותר הם הפרק השישי, "עשו אהבה אמיתית", והשביעי, "מין ורוחניות". כאן טמונים זרעי ההבדל שבין הספר הזה לבין ספרי הדרכה וסקס אחרים. כאן מדובר על אינטימיות אמיתית ועל אהבה עצמית. כאן נמצאת הרוח.

"האינטימיות המינית מעוררת בנו תחושות של חוסר ביטחון הנוגעות לגופנו... ומין מעורר את חוסר הביטחון שלנו בנוגע למיומנותנו במיטה. הצעד הראשון הדרוש כדי להפיג את החששות שלנו הוא להודות (בפני עצמנו ובפני בן או בת הזוג שלנו), שאנחנו רק לומדים מה מענג את שנינו. פחד, חרדה ועצבנות הם שלושה שותפים למיטה שיכולים להרוס את חיי המין שלנו..."

נכון, לא כולנו מרגישים בנוח לעשות מדיטציה, ובטח שלא מדיטציה משותפת, אבל המודעות לגוף, לרגש, לאנרגיה בזמן הסקס (ולא רק לרגע שבו תגמרו מוקדם או מאוחר מדי) הם היתרונות המשמעותיים ביותר של האדם הרוחני.

התבוננות בבן או בבת הזוג כאדם שלם, כנשמה אהובה שלכם ולא רק כבריה אורגנית, משנה את כל מהלך העניינים. אשה או גבר החשים שרואים אותם כפי שהם, סובלים פחות מחרדות ביצוע, חרדים פחות מ"פגמים" בגופם ומרגישים בנוח לבטא מבוכה או קשיים שעולים בזמן הסקס.

"הזוג הרב-אורגזמי" הוא ספר נפלא לכל מי שמערכת היחסים חשובה להם, כי יש בו הכל: הסברים פרקטיים על "המגע הנכון", על אוננות ועל משגל. תרגילים שקשורים בפרקטיקה המעשית והרוחנית של הסקס. רעיונות לשיפור ושדרוג חיי המין. ובעיקר - הרבה שקט. פחות ציפיות ויותר אהבה.

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש