חיפוש

dsdsdsd
את והסטוץ

את והסטוץ: לא המקום לאשליות, מותק

אם את רווקה, אם את מקיימת יחסי מין (ואני מקווה שאת מקיימת מדי פעם, אחרת החיים די משעממים), אשליות הן אחד הסיכונים הכי גדולים שלך. כך תיפטרי מהן ותתארגני על קצת אסרטיביות (אם חסרה לך). מין בטוח יותר: מדריך מציאותי לבחורות מציאותיות / חלק ב'

דנה דין

דנה דין

סקס הוא לא המקום להשלות את עצמך

הוא חמוד, הוא מקסים ואת מתחתנת איתו תוך שלושה חודשים. אחלה, מזל טוב, נשמח לבוא לחתונה, ובינתיים...

הפסיקי להשלות את עצמך והתחילי להסתכל למציאות של המאה ה-21 בעיניים. איך תדעי אם את משלה את עצמך? פשוט מאוד, אם המשפטים הבאים נשמעים לך מוכרים ויוצאים לך מהפה מדי פעם, את בצרות צרורות וכדאי שתתאפסי על עצמך. ויפה סטוץ אחד קודם.

שאלון האשליות הגדול

1. "הוא לא נראה כמו מישהו שנמצא כל לילה במיטה של מישהי אחרת".

2. "הוא אמר שהוא אוהב אותי, אני לא מתכוונת לדפוק את זה עכשיו עם מחשבות על סקס בטוח, שיעשה איתי מה שהוא רוצה".

3. "הוא לא משתמש בסמים אז לא יכול להיות שיהיה לו איידס" (או בן-דודו החביב: "הוא הרי קיבוצניק!").

4. "נו באמת, לבחור עם תואר שני בהנדסת מכונות יכולה להיות זיבה?!"

5. "מבחינתי 'סקס' זה רק עם מישהו שהגעתי איתו לחדירה".

בדיקת מציאות

אם את רווקה, אם את מקיימת יחסי מין עם גברים (או נשים – ואני מקווה שאת מקיימת מדי פעם, ולא משנה עם מי, אחרת החיים די משעממים), לשגות באשליות זה אחד הסיכונים הגדולים שאת יכולה לקחת על עצמך. הפסיקי לשקר לעצמך והכירי בעובדות.

אל תתני לרגש לשלוט בך

ואני לא מתכוונת לסרס לך את האהבה, להיפך. אבל העובדה שפגשת מישהו ואתם יוצאים כבר לפגישה שלישית ואת מאוהבת עד לב השמיים ונראה ש"זה זה", לא הופכת את השימוש באמצעי המניעה קונדום לפחות נחוץ. להיפך. אם הוא אהבת חייך, הוא ישמח להשתמש בקונדומים וללכת איתך לעשות בדיקת איידס.

היי אסרטיבית למרות שאת מאוהבת

נשים רבות חונכו להיות בלתי אסרטיביות מסיבה זו או אחרת. וחלקנו פשוט לא אסרטיביות כי אנחנו לא אסרטיביות, מה אפשר לעשות. התשובה היא שבמקרה של סקס, זה פשוט חשוב להיות אסרטיבית. אז תלמדי!

קורס האסרטיביות הגדול

1. להיות אסרטיבית זה להגיד "אני רוצה שתשים קונדום", למרות שהוא אומר "עזבי אותך, אני בריא".

2. להיות אסרטיבית זה להגיד "אני מתעקשת שתלבש קונדום", למרות שהוא אומר "עזבי, נו, בדקתי לפני שבועיים ואני בריא".

3. להיות אסרטיבית זה להגיד "אני מצטערת, אתה חמוד, אבל אני לא אשכב איתך אם לא תשים קונדום".

4. להיות אסרטיבית זה להגיד לו, כשהוא עושה פרצוף ואומר "מה, את לא סומכת עליי?" - "אתה מתוק כשאתה עושה פרצופים, אבל זה לא קשור לסומכת-לא-סומכת". או אם את בחורה בוטה, שחררי לו "לא. אני לא סומכת עליך. אתה סומך עליי? אתה מכיר אותי כולה שמונה שעות במצטבר".

5. להיות אסרטיבית זה להבין שזה אולי לא פשוט, אבל זה עשוי להציל את החיים שלך, או לפחות למנוע ממך לחטוף כל מיני חולרות אחרות.

הכניסי לראשך הרווקי עובדה פשוטה: מין אוראלי הוא מין

זו לא "סתם מציצה" וזה לא "לא נחשב" או "בלתי-ספיר". מין אוראלי הוא מין הוא מין הוא מין. והוא בהחלט יכול להביא איתו אורחים. מה עושים? משתמשים בקונדום. נכון, זה לא להיט, אני יודעת... אבל זה מה יש.

לצורך העניין כדאי לקנות קונדומים בלי שימון ובלי קוטל זרע. כי קונדומים עם שימון וקוטל זרע הם מרים, ויש גבול למה שבחורה מוכנה לסבול כדי שהגבר שאיתה ייהנה. באמת לא צריך להגזים.

יש בנות שמעדיפות קונדומים בטעמים, והיום אפשר לקנות קונדומים של חברות קונדומים איכותיות בטעמים, בבתי המרקחת. ואם קשה לך לחשוב על קניית קונדומים בטעמים חזרי ושאלי את עצמך: האם את מעדיפה להיכנס לבית המרקחת עם הרפס ענקי על השפה ולבקש מהמוכר משחה?

הכירי את מחלות המין והתסמינים שלהן

כאבים באיבר המין? הפרשות מוגברות? ריח לא משהו? יבלת? פצע? שפשוף או גרד באיבר המין? חום שלא עובר? פריחה בכפות הידיים והרגליים? כל אלה, ואחרים, הם בין התסמינים של מחלות מין. אל תנהגי כבת-יענה, הכירי מחלות מין ואת התסמינים שלהן. יש לנו גם אחלה מקום לעשות את זה, לחצי כאן. ממש לא מזיק לדעת. יותר דחוף ויותר מועיל להכיר לעומק גיבורים של טלנובלה? מה יקרה אם תתענייני קצת?

ומה עם רמת הסיכון של מין אוראלי לא-מוגן?

אחת השאלות הכי נפוצות בעניין הזה היא "האם סכנת ההדבקה באיידס קיימת סכנה גם במין אוראלי?" התשובה המדויקת ביותר שאפשר לתת היא "כן, אבל פחות".

מחקרים לא מעטים העלו כי ניתן להידבק ממין אוראלי. עם זאת, רמת הסיכון להידבק באיידס במין אוראלי לא-מוגן נמוכה באופן משמעותי מאוד מהסכנה להידבק באיידס ממין ואגינלי לא-מוגן או ממין אנאלי לא-מוגן. נשמע לך מורכב? אלה החיים.

רק מה, חוץ מאיידס אפשר להידבק במין אוראלי לא-מוגן בלא מעט חולרות אחרות. איידס הוא לא הסיכון היחידי כאן.

ומה כשהוא מבצע בך מין אוראלי לא-מוגן?כנ"ל.

אגב, כמו ברוב מחלות המין, לאשה (או לגבר הנחדר ביחסי מין הומוסקסואלים) סיכוי גבוה יותר להידבק מאשר לגבר החודר. פצעים בפה, כיבים על אברי המין, דימום מהחניכיים או הימצאותה של מחלת מין אחרת, מגבירים באופן משמעותי את סכנת ההידבקות באיידס בכלל, וככל הנראה גם ממין אוראלי בפרט. אז זה לא רעיון טוב לצחצח שיניים באגרסיביות לפני...

דנה דין כתבת על סקס ב"20 פלוס"

ייעוץ מקצועי: פרופ' צחי בן-ציון, היועץ המדעי של עולם הסקס;

ד"ר דנה פלורנטין, רופאת הבית;

ד"ר אילן אשר, מרפאת האיידס, המרכז הרפואי "קפלן", מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש