חיפוש

dsdsdsd
סמסים לוהטים

ערה? סמסים לוהטים: לא לסטוצים בלבד

סמס סקסי באמצע היום יכול לתת לכם את זריקת המרץ המינית שלה אתם זקוקים. באיזה שלב במערכת היחסים הסמסים שלנו הופכים פחות חושניים, והאם כדאי לשלוח תמונות חצופות באמצע יום העבודה?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

את המהפכה האדירה שחוללה התקשורת הסלולרית המדוברת, הכתובה והמצולמת ביחסים בין בני אדם, מוקדם עדיין לקלוט. עבודות דוקטורט עתידות להיכתב בנושא המטלטל הזה. בינתיים, מסקרן ואף מחרמן להציץ אל פלח קטן וממזרי של התקשורת הזו – חילופי סמסים (מסרונים) סקסיים, נועזים ופרועים, בין המינים.

אם מסמסים לא צועקים 

לפני שנמהר לקטעים הגסים, נברר מה תפקידם של המסרונים, לוהטים יותר ופחות, במערכות יחסים. האם השימוש שאנחנו עושים בהם ככלי תקשורת הוא עניין חיובי או שלילי?

המטפלת הזוגית והמינית מירי קרייזמן עונה תשובה כפולה: "העניין חיובי וגם שלילי. חיובי, כי התקשורת הכתובה מאפשרת דברים שהתקשורת המדוברת לא מאפשרת. מביך פחות לפעמים להביע אהבה בכתב, וגם להעביר מסרים נוקבים". כשדבר שחשוב לנו להביע נאמר, מסבירה המומחית, לא משנה כל כך באיזו דרך הוא נאמר. עדיף שייאמר בצורת סמס מאשר שלא ייאמר כלל. והמסרונים, יש לזכור, זמינים ומיידיים הרבה יותר מהאמצעים הכתובים העתיקים, מכתבים ופתקים.

הצד השלילי של התקשורת המסרונית נעוץ בכך שלא באמת מדובר בדיאלוג, אלא במונולוג. כותב הסמס (גבר או אישה) אומר את שלו, זורק את ההודעה לחלל הסלולארי וחש מוגן מפני התפרצות של כעס, מחלוקת או עלבון. הוא לא עומד מול בן או בת שיחו, לא רואה אותם ולא שומע את קולם. למריבה, מעירה קרייזמן, יש תפקיד חשוב בזוגיות, כי המגננות נופלות במהלכה. גם כשנאמרים דברים קיצוניים, ברגע של כעס, יש בהם לעיתים גרעין של אמת שחשוב להתייחס אליו. ברוב המקרים תהליך כזה לא יתרחש בתקשורת סמסים.

הסמס, אם כך, מבצע קיצורי דרך. אלא שלא תמיד קיצור תהליכים הוא עניין מומלץ.

קצר, מרגש ונגמר מהר

חיכיתם מספיק. נחזור לסמסים החושניים. למי שמחפש אותם בזוגיותו ארוכת השנים, המטפלת מבהירה כי הם קיימים בעיקר בתחילת הדרך, בתהליך החיזור – אבל בכל גיל. מעגל הזוגיות בכל שלבי החיים זהה, היא מסבירה. אנשים רבים נדהמים שהם יכולים עדיין, גם בגיל מתקדם, להתרגש ולהתחרמן מסמסים זימתיים ששלח/ה להם המחזר/ת.

עם הזמן והשלכותיו, מינון המסרונים הפרועים הולך ויורד. בזוגיות ממושכת, כמה עגום וכמה מציאותי, רוב המסרונים שגרתיים, טריוויאליים, יומיומיים. הרבה יותר "מתעכב בעבודה, אגיע מאוחר" ו"אל תשכח לקנות חלב", והרבה פחות "אני לובשת את הבוקסר שלך. בלבד", או "תתנצלי בפני השכנים, את הולכת להרעיש הלילה". במהלך הטבעי והרגיל של יחסים זוגיים גם המסרונים משנים את צביונם.

קרייזמן מספרת שהיא שואלת לעיתים זוגות המגיעים לטיפול ומתלוננים על שגרה ושעמום בסקס, מתי לאחרונה כתבו משהו אינטימי זה לזה. לרוב, הם עונים "מי בכלל כותב?" והמטפלת מנסה להחזיר אותם לתקשורת הלוהטת והשובבה של תחילת הקשר, במייל פרטי שיפתחו במיוחד או בסמסים. עם זאת, היא מודה שהעניין עובד, אם בכלל, לזמן מה, כ"טיפול אנטיביוטי" וקצר מועד בבעיה.

לא תחליף לסקס

אבל כאמור, בתחילת מערכת היחסים המסרונים החרמנים מתרוצצים כשדים, מזרזים את בוא האינטימיות ומכווצים את תהליך החיזור. מה שהיה מתפתח בהדרגה, נעשה באדיבות התקשורת הסלולארית הכתובה באופן מיידי. קל לנו הרבה יותר לכתוב את מה שפעם רק חשבנו עליו ולא העזנו לומר בקול.

למילה הכתובה יש כוח מיוחד – היא נשמרת ולא מתפוגגת באוויר כמו המילה המדוברת. בלי להגזים, ניתן לומר שכיום המסרונים הם תיעוד כתוב של חיינו. כל מי שקורא שוב ושוב סמס שקיבל ושמר, ומתענג עליו מחדש, מבין זאת היטב.

עם זאת, התקשורת הכתובה לא אמורה לבוא במקום התקשורת המדוברת, אלא רק לשמש לה תוספת. מסרון חושק לא צריך להחליף את האינטימיות פנים אל פנים ולא צריך להחליף את הסקס. אם הוא עושה זאת, קיימת בעיה ביחסים. ועדיין, יש מקרים שבהם הסמס הזה מושיע. בנות שגדלו בבית שמרן, למשל, ולא נעים להן להביע בקול מסרים נועזים, עשויות למצוא בכלי הזה ידיד שימושי מאוד.

כולם אוהבים מסרים בוטים?

על פניו, במסרונים הכול מותר: כל מה שהולם את טעמם המשותף של הגבר והאישה, כל מה שעושה להם את זה – טוב ומתאים. אלא, שחשוב להקפיד על כמה כללים. תחילה, עניין טכני לכאורה: קחו בחשבון שטלפון סלולארי עשוי להיות חשוף לעיניים זרות, ולכן יש לנהוג משנה זהירות ולשלוח חומרים "חמים" רק כשהשולח משוכנע שהנמען הוא היחיד שייחשף אליהם.

ברמה הזוגית, חשוב להתאים את התכנים, השפה והסגנון לטעמו ולהעדפותיו של בן הזוג ולהיות קשובים לרגישויותיו ולפנטזיות שלו. נכון, כמו ביחסים הזוגיים בכלל. קרייזמן מספרת על מקרה שבו גבר שלח מסרון זימה בוטה לאישה איתה החל לנהל קשר – אישה שאהבה תקשורת עדינה ומנומסת. המילים המלוכלכות ששלח מחזרה הלהוט דחו אותה. הקשר, באופן לא מפתיע, לא התרומם.

הסמס החרמני – לא רק בטקסט, גם בתמונה חושנית, אגב – יכול להיות משחק מקדים נהדר, קובעת המטפלת. הוא עשוי לעורר, להלהיב, להלהיט יצרים. אחרי הכל, אנחנו הרי עובדים על פנטזיות, ותקשורת כזו מזינה אותן. מנגד, המסרון הפרוע יכול להעיק, להרחיק ולכבות, כשאין התאמה בין אופיו לבין אופי האדם שאליו הוא נשלח. נשים מסוימות יעדיפו סמס פשוט ונעים, שיתעניין בשלומן ויחמיא להן בעדינות (אפילו "חמודה, איך היה לך היום בעבודה?") על פני סמס נועז ובוטה. יותר מזה: נשים כאלה עשויות להידלק מהסמס התמים, והוא יהיה אפקטיבי הרבה יותר ב"חימומן" המיני.

ובכל מקרה, כולם מתבקשים להיות מעט יצירתיים ולא להידרדר לנוסח המעייף, "ער/ה?".

ייעוץ מקצועי: מירי קרייזמן 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש