חיפוש

dsdsdsd
צעצועי המין ואת

ברבור מארץ החלומות: הדור השלישי של צעצועי-המין - ואת

קטי קמחי על צעצועי־מין שנוצרו בידי נשים למען נשים, וכמה דברים על ההיסטוריה של האביזרים שסביר להניח שלא ידעת. אגב, גם אם תשכחי ויברטור כזה בסלון, אמא שלך תהיה בטוחה שזה מין פסל מדליק (...או שיש לה גם אחד ואז היא בטח תשמח לגלות שגם לבת שלה יש טעם טוב

קטי קמחי

קטי קמחי

"תענוג". זה השם החדש שבחרו יוצרותיו של ויברטור חדש הנמנה עם  "הדור השלישי של אביזרי־המין לנשים" לצעצוע שלהן. הוא מגיע בנרתיק מעוצב, שהוא גם המטען שלו, יש אחריות ("לנצח") והוא מיוצר בשילובים יפים של טורקיז, סגול-ורוד ושחור-לבן.

בשונה מהדילדואים המביכים של שנות ה-90, "תענוג" (Delight) לא מעוצב כהעתק מביך של איבר־המין הגברי, אלא הוא פרי מחשבה של נשים שישבו במשך שלוש שנים, וחשבו "איזו צורה ראוי שתהיה לו לצעצוע־המין המושלם?" "באיזה זווית עליו להתעקל?" "מאיזה חומר כדאי לו להיות?" ו"מהו, באמת, טווח הרטט המיטבי שלו".

מה הפלא שהתוצאה היא הפסלון הזה, שדומה לברבור.

ברבור מארץ החלומות.

האמת היא שמעולם לא חלמתי על ברבורים ומעולם לא פיללתי אליהם, אבל אחרי ביקור בחנות סקס ידידותית לנשים, בבעלות נשים, מהסוג שצומח באחרונה יותר ויותר, קשה לצאת בידיים ריקות. 

החנות (זו שאני כותבת עליה היא בתל־אביב, ויש לה אפילו כבר אחות קטנה, בנמל) מעוצבת כמו בוטיק מואר ומרווח כשעל המדפים עשרות צעצועי־מין, לבני נשים אירוטיים, ספרים וקלטות וידאו, המסודרים לפי נושאים. גולת־הכותרת היא המוכרות המתוקות והמקצועיות שכל עניינן הוא לטאטא כל מבוכה ולגרום לכל לקוחה (ואפשר גם לקוח, לא יזרקו אותך מהחנות) לבחור את המוצר שיתאים לה בדיוק.

אבל מה זה, ייתכן ששואלת את עצמה בשלב זה הקוראת הנבוכה, "אביזרי־מין של הדור השלישי"?

בעיקרו של דבר: דברים שאפשר להניח ליד המיטה ולהתענג גם על העיצוב שלהם. אגב, גם אם תשכחי ויברטור כזה בסלון, אמא שלך תהיה בטוחה שזה מין פסל מדליק כזה שכנראה הבאת מברצלונה (...או שיש לה גם כזה ואז היא בטח תשמח לגלות שגם לבת שלה יש טעם טוב).

הם צבעוניים, ובעיקר משעשעים: חלקם דומים לחפרפרות, חלקם לדולפינים, אחרים לתולעים שמנמנות או סתם למלפפוני־ים מתוחכמים. הם עשויים חומרים מהממים כמו זכוכית, סיליקון או אלסטומד (שהוא סוג של פלסטיק נעים) והדבר הראשון שהם מעוררים אצל המתבוננת זה חיוך.

ואכן, יש הרבה חיוכים ליד המדפים. נכון, חלקם נובעים ממבוכה, אבל רובם נובעים משמחה פשוטה. על האסטטיקה, על ההומור ועל האנשים החמודים האלה שהעבודה שלהם היא לעשות לנו נעים במיטה.

מאיפה בכלל הגיע אלינו הוויברטור?

הוויברטור נולד בשנות ה-80 של המאה ה-19 כמכשיר רפואי שעניינו לסייע ב"שחרורן" של נשים "היסטריות", שסבלו מ"תפיחות מציקה של אברי־המין" ("Congestion of the genitalia").

"הרופאים", מספר הפסיכיאטר והסקסולוג ד"ר צחי בן־ציון, "התייחסו לגודש באברי־המין כאל מחלה בעלת השלכות הרות־אסון על מערכת העצבים. הורדת הבצקת והתפיחות, כך חשבו אז, תביא להרגעת מערכת העצבים. רק שלא הרופאים – ולא הנשים – אף אחת ואף אחד לא התייחס לפעילות הזו כאל סקס, או כאל משהו שאפילו איכשהו קשור, אפילו בצורה עקיפה, לסקס".

אגב, אם נדמה לך שאת מבינה, את מבינה נכון... נשים שהתלוננו על מתח, חרדות, קשיים בהירדמות ועצבנות היו הולכות לרופא, שהיה מאבחן אותן כ"היסטריות" והיה מטפל בהן בעיסוי האברים הרלוונטיים עד שהגיעו למה שנקרא בשפה הרפואית של אז "Hysterical Paroxysm" ("שחרור היסטרי", או כמו שאת מבינה לבד, אורגזמה) ואז הן היו הולכות הביתה שמחות וטובות לב, והרבה יותר משוחררות.

SEX_TOYS_1.jpg 

"התקשרי אל המוכר שלך עוד היום...". פרסומת לוויברטורים מתחילת המאה ה-20 של "המילטון ביץ'" (בשחור־לבן, למעלה) ופרסומת אחרת "לריפוי מחלות בבית" (למעלה, בתמונה הצבעונית הקטנה)

SEX_TOYS_2.jpg 

"ברבור" מהדור השלישי

הבעיה היתה, שהרופאים גילו שמדובר בעבודה ידנית לא קלה ובייחוד – בעבודה הדורשת מהם משאבי זמן יקרים, שבהם אפשר להרוויח כסף נוסף בטיפול ב"חולות" נוספות. כך נולדה שיטת הריפוי המקובלת (אז) ל"נשים היסטריות": בתחילה תוך שימוש בעיסוי של זרנוקי מים ולאחר מכן - בסיוע מכשיר חשמלי רוטט.

וככה, בתמצית, נולד הוויברטור החשמלי.

הוויברטורים של העת ההיא היו מכשירים יקרים, גדולים ומגושמים - חלקם נתלה מהתקרה, לאחרים נדרש שולחן מיוחד - אבל שום דבר לא גרע מהפופולריות שלהם, שעלתה ועלתה ועלתה. למעשה, עד סוף המאה ה-19 ניתן "הטיפול בוויברציה" במיטב אתרי המרפא היקרים של אמריקה ואירופה. הוויברטור המרטיט את הגוף הפך ללהיט שמסייע לתחלואים שונים והרטט המשחרר של המכשיר נחשב – די בצדק - לבריא ומבריא.

הפופולריות הרבה של המכשיר הביאה לכך, שב-1902 רשמה חברת "המילטון ביץ'" האמריקנית, זו של המיקסרים, פטנט ל"וויברטור ביתי קטן", שהיה, תאמיני או לא, המכשיר הביתי החמישי במספר שגירסה חשמלית שלו הופיעה בשוק (מייד לאחר מכונת־התפירה, המאוורר, הקומקום והטוסטר וקרוב לעשור לפני שואב־האבק והמגהץ החשמלי). המכשירים הביתיים נעשו פופולריים מאוד וניתן היה למצוא פרסומות ענק שלהם במיטב המגזינים לנשים של אותה תקופה. 

רק בשנות ה-30 של המאה ה-20, כאשר החלו הוויברטורים לככב גם בסרטים פורנוגרפיים, הודבקה להם תווית הקשורה ב"מין מלוכלך" – והם די ירדו אל המחתרת לכמה עשרות שנים טובות.

וכך, לאורך שנות ה-70 וה-80 של המאה ה-20, כשרצינו להתענג על צעצוע חדש למיטה, נאלצנו לכתת את רגלינו לחנויות מעופשות, חשוכות ודביקות בדרום תל־אביב. אלא שעושה רושם, שהקהל, כלומר אנחנו, הבנות, הצבענו ברגליים (טוב, מה בדיוק אתן רוצות שאני אכתוב): הוויברטור לא נעלם והיום תרבות צעצועי־המין הרבה יותר רווחת ממה שנדמה.

והראייה, חנויות בדומה לזו שעליה אני כותבת, ואחרות, שעניינן שחרור אותו דימוי "מלוכלך" מצעצועי־המין והוצאת האורגזמה לחופשי.

אז מה יש לנו?

בכל אחת מהחנויות שמחזירות לצעצועי־המין את מקומם הראוי, אפשר למצוא עשרות סוגים של צעצועים וּויברטורים: זוגיים – המשלבים טבעת המתלבשת על איבר־המין מצד אחד ורטט לדגדגן מהצד האחר; לנשים בלבד – המתאימים לדגדגן, לחדירות שונות, לעינוג נקודת הג'י (או לכולם גם יחד); ולגברים – המתאימים לבסיס איבר המין או לחדירה אנאלית (ועוד ועוד).

מדובר בעולם של ניסים ונפלאות, שכל עניינו הוא לסייע לנו להיות יותר מדויקים. להגדיר בדיוק מה עושה לנו טוב, איך ובאיזו עוצמה - ולקבל את זה.

היופי בחנויות מסוג זה (שתמצאי בקלות אם תטלי יוזמה ותעשי חיפוש בגוגל תחת, נניח, "חנות סקס לנשים") הוא שהעיצוב הידידותי של האביזרים החנות והמוכרות מנטרל מבוכה, כך שאפשר פשוט לעמוד ליד מדף צעצועי האמבטיה ולתהות אם כדאי לרכוש ספוג רוטט בצורת תות ענקי, ברווזון רוטט מקושט נוצות או דג צבעוני. האם עדיף לנו לחץ כללי או גירוי ממוקד, איזה חומר סיכה מתאים לצעצועים אנאליים ולמה כדאי בכל מקרה לרכוש כדורים חכמים לחיזוק שרירי רצפת האגן.

היכולת לחשוב ולהגדיר למה אנחנו זקוקים במיטה משמח במיוחד כשעושים את הרכישה כזוג. צעצועי מיטה זוגיים לזוגות מכל המגדרים נמכרים בשפע וגורמים לנו לחשוב על דרכים לשמח ולרענן את חיי המיטה.

כמובן שכולנו אוהבים כשבן או בת הזוג עושים לנו את זה בדיוק בדיוק. אבל כשאפשר לצרף את "תענוג" מדי פעם (או את "ספידי הדולפין") זה יכול לשפר את הכל, לשניכם, ולפתוח בפניכם אופקים חדשים. וזה רע?

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

ייעוץ מקצועי: ד"ר צחי בן־ציון

ד"ר צחי בן-ציון הוא פסיכיאטר מומחה, סקסולוג וסגן מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה" בנגב, מקבוצת כללית. הוא גם מנהל המרפאה לטיפול מיני וזוגי ב"סורוקה", והיועץ המדעי של עולם הסקס במגזין "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש