חיפוש

dsdsdsd

חיי המין של האמריקנים

מחקר גדול שבדק את ההרגלים המיניים של האמריקנים חושף: מצד אחד, הצעירים בארה"ב נכנסים לראשונה למיטה בגיל מאוחר יותר מכפי שהיה בעבר והם גם מקפידים מאוד על שימוש באמצעי מניעה. ומצד שני: היחסים עצמם נועזים יותר

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

​האם אתם חושבים שחיי המין של האמריקנים נראים כמו בסרט סקס והעיר הגדולה? האם התרשמתם שהצעירים האמריקנים מנהלים חיי מין פרועים ובלתי אחראיים?

מחקר גדול שנערך בארצות הברית ופורסם בשלהי 2010,  בדק את הרגלי המין בקרב 2,936 גברים ו־2,929 נשים בטווח הגילאים 14 עד 94. הסקר נערך בין החודשים מרץ עד מאי 2009 ובדק הרגלי מין שונים בקרב הנשאלים. 93 אחוזים מהמשתתפים בסקר הגדירו את עצמם כהטרוסקסואלים ואילו השאר הגדירו את עצמם כהומוסקסואלים, לסביות או ביסקסואלים.

המחקר המדעי הגדול הקודם בנושא זה בוצע בשנת 1992 ומאז לא התקבל מידע אמין על הרגלי המין, למעט סקרים שונים שנערכים באופן לא מדעי בעיתונים וכלי תקשורת אחרים.

מה השתנה אצל האמריקנים ב־17 השנים האחרונות?

הממצאים מעניינים כי הם מראים שהנוער האמריקאי כיום מעט יותר שמרני ואחראי בהשוואה לנוער שנחקר בשנת 1992. גיל תחילת יחסי המין הוא מאוחר יותר בהשוואה לעבר ואילו השימוש בקונדומים רחב יותר.

הנחקרים נשאלו שאלות לגבי הרגלי המין שלהם. הם נשאלו האם קיימו סוגי מגע מיני שונים (יחסי מין רגילים, מין אוראלי, מין אנאלי, מין עם בן מינם וכו') בחודש האחרון, בשנה האחרונה ואי פעם בחייהם.

באיזה גיל האמריקנים מתחילים לקיים יחסי מין?

מהסקר עולה כי כ־20 אחוזים מבני הנוער האמריקאים, בגיל 14 עד 17, קיימו יחסי מין לפחות פעם אחת בחייהם. בגיל 17 השיעור מגיע ל־40 אחוזים בקרב הבנים ו־31 אחוזים  בקרב הבנות.  לעומת זאת, בסקר הקודם שיעור הבנים היה 46 אחוזים ואילו שיעור הבנות היה 40 אחוזים.

האם הצעירים מקפידים להשתמש באמצעי מניעה?

הנערים האמריקנים מאוד זהירים: 80 אחוזים מבין בני הנוער הפעילים מינית, בגילאים 14 עד 17, דיווחו כי השתמשו בקונדום בפעם האחרונה שבה קיימו יחסי מין. הנערות האמריקניות, על פי הסקר, פחות זהירות ו־69 אחוזים מהן דיווחו על שימוש בקונדום בפעם האחרונה בה קיימו יחסי מין.

מהו שיעור המשתמשים באמצעי מניעה בקרב המבוגרים?

דווקא בקרב האוכלוסיה היותר מבוגרת, בגילאי 50 ויותר, רוב המשתתפים בסקר אמרו כי הם לא משתמשים בקונדום, גם כשהם מקיימים יחסי מין עם מישהו או מישהי לא קבוע/ה (91 אחוזים מהגברים ו־70 אחוזים מהנשים). חלקם עשו זאת גם כאשר ידעו שהם או בן/בת הזוג סובלים ממחלת מין.

האם תדירות יחסי המין גבוהה יותר אצל צעירים?

הסקר לא בדק את התדירות השבועית והנשאלים התבקשו לדווח האם קיימו יחסי מין בשנה האחרונה. מניתוח התוצאות התקבלה התמונה הבאה:

• גילאי 30 עד 40: 85 אחוזים מהגברים קיימו יחסי מין בשנה האחרונה, לעומת 73 אחוזים בקרב הנשים.

• גילאי 40 עד 50: 74 אחוזים  קיימו יחסי מין בשנה האחרונה, לעומת 70 אחוזים בקרב הנשים.

• גילאי 50 עד 60: 58 אחוזים  קיימו יחסי מין בשנה האחרונה, לעומת 51 אחוזים בקרב הנשים.

• גילאי 70 פלוס: 43 אחוזים קיימו יחסי מין בשנה האחרונה, לעומת 21 אחוזים בקרב הנשים.

האם האמריקנים פתוחים להתנסויות פחות שגרתיות?

בהשוואה לסקר הקודם, האמריקנים יותר נועזים והדברים באים לידי ביטוי בשכיחות הגבוה יותר מבעבר של המין האוראלי והאנאלי:  כ־40 אחוזים מהגברים קיימו מין אנאלי עם נשים לפחות פעם בחייהם לעומת כ־20 אחוזים בעבר. עוד התברר שככל שהגיל צעיר יותר, כן השכיחות גבוהה יותר. בתחום המין האוראלי, אחוז הגברים שנהנים ממין אוראלי דומה מאוד לאחוז הנשים שנהנות ממין אוראלי.

כ־14 אחוזים מהגברים קיימו יחסי מין אוראליים עם גבר במהלך חייהם ובין 4.8 עד 8.4 אחוזים מהגברים בגילאי 18 עד 60 קיימו יחסי מין אוראליים עם גבר בשנה האחרונה. בקרב הנשים 2 עד 9 אחוזים דווחו על מין עם אישה בשנה האחרונה.

האם אוננות היא חלק מחיין המין של האמריקנים?

 28 עד 69 אחוזים מהגברים עסקו באוננות, שהיא שכיחה יותר בגילאים  15 עד 24, אך קיימת גם בקרב קשישים. בקרב הנשים האחוזים קטנים יותר: כ־20 אחוזים מהנשים בכל הגילאים סיפרו שאוננו בחודש האחרון ו־40 אחוזים בשנה האחרונה. הנשים מעל גיל 70 כמעט לא מאוננות.

ובשורה התחתונה: מה לגבי ההנאה מיחסי המין?

כ־85 אחוזים מהגברים האמריקאים ו־64 אחוזים מהנשים דווחו על אורגזמה במהלך יחסי המין האחרונים שלהם.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסלוג בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש