חיפוש

dsdsdsd

למה אנחנו (לא באמת) הרבה יותר חרמנים באביב

עונת הייחום טובה כנראה לטווסים ולחמוסים - אצלנו זה קצת יותר מורכב. ובכל זאת, קצת מצב רוח וריח אף פעם לא מזיקים

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

האביב עושה חשק לסקס? לא בדיוק. אין לכך שום הוכחה מדעית. בישראל רוב הלידות מתרחשות בקיץ, מה שמציע שאנחנו בכלל חרמנים יותר בחורף, כשאפשר להתכרבל.

02

מצד שני, האביב מביא יותר שעות אור וחמימות, מה שגורם לרבים מאיתנו להיות שמחים יותר.

03

הוא גם מעודד אותנו לצאת יותר מהבית. המצב רוח הטוב והשיטוט בחוץ מובילים ליותר מפגשים, גם מיניים. מה שבטוח, כל עונה טובה לסקס ואהבה.

​הנה האביב המקסים הזה, עם השמש המלטפת, הריחות המשכרים, המחשופים, הזרועות והחשק המיני התוסס והגובר. האומנם?

ובכן, לא לגמרי.
הדעה הרווחת והלוהטת, ולפיה העונה שנפתחת רשמית בימים אלה היא עונת העוררות המינית, מתבררת כמופרזת משהו. יהיו שיגידו שמדובר במיתוס אביבי חביב.

בעלי החיים כן מרבים להתרבות באביב, אבל בני האדם (בישראל לפחות) יולדים בקיץ יותר מבכל עונה אחרת, מה שאומר שאת פעולת ההכנה הם עושים בעיקר בחורף.

או כפי שאומרת המטפלת הזוגית והמינית מירי קרייזמן: אנחנו נטולי זנב ומתרבים בכל עונות השנה.

יש מי שאוהב נורא דווקא את החורף, את ההתכרבלות המשותפת, ההתכנסות מתחת לשמיכה שם יפרחו האהבה, האינטימיות וגם החשק המיני. עד היום, מבהירה קרייזמן, היא לא מצאה עדות לכך שבאביב עולה החשק המיני. מי שחרמן, חרמן בכל עונות השנה.

הגיניקולוג והסקסולוג ד"ר משה מוק מצביע על קשר אפשרי בין האביב לחשק. עם התארכות הימים וריבוי שעות האור, אנשים נוטים להיות שמחים יותר. לאדם שמח יש בדרך כלל תיאבון מיני יותר גדול.

בכלל, התחושה באביב היא שמתחילים מחדש, שהטבע מתעורר. כמו החיות, חלקנו מתעוררים ממעין נמנום חורף. קרייזמן מצטרפת לטיעון המורלי: מצב רוח טוב עשוי בהחלט להועיל לחשק ולסקס.

רופא הנשים שלנו מחזק את תיאוריית האור. לדבריו בתקופת החורף, כששעות החשיכה רבות, יש אזורים במוח האדם שפעילים פחות - גם מבחינה הורמונלית.

עם בוא האביב והעלייה בשעות האור, גוברת הפעילות הכללית, וכחלק ממנה - הפעילות המינית. אנשים מסתובבים יותר בחוץ, מצב הרוח שלהם אכן משתפר - וגם חיי המין יוצאים נשכרים מכך.

אנשים אכן יוצאים יותר החוצה בתקופה הזו, מסכימה קרייזמן. הם נשארים בחוץ מאוחר יותר, פוגשים יותר אנשים, מבלים יותר וכך נוצרות הזדמנויות לחיבורים וזיווגים.

עם כל זאת, אין מחקרים מדעיים המצביעים על כך שבאביב אנחנו מחפשים סקס יותר, או פוריים יותר. גם הניסיון לפלח את האוכלוסייה לפי רמת העוררות המינית ולגלות למי האביב עושה את זה יותר, נשאר בגדר פנטזיה.

העניין אינדיבידואלי לחלוטין - לא תלוי בגיל, במין או בקריטריון אחר. במשך כל ימות השנה, וגם בכל עונה בפני עצמה, איש בחרמנותו יחיה.     

ייעוץ מקצועי: ד"ר משה מוק ומירי קרייזמן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש