חיפוש

dsdsdsd
טנטרה - מדריך למתחילים

טנטרה: המדריך לזוגיות טובה

המבוא המלא - וגם מילת עצה ממורה הודית עתיקה: הטנטרה של השכן לא ירוקה יותר!

קטי קמחי

קטי קמחי

כולם מדברים על טנטרה. יכול להיות שאתן מתביישות (או שאתם מתביישים) להודות שאין לכם מושג ירוק במה מדובר, אבל ביניכם לבין עצמכם אולי חולפת לה התהייה: האם הטנטרה של השכן באמת ירוקה יותר? לא עוד!

בעבור כל אלה שמתהפכים על יצועיהם בייסורי קנאה (רגע לפני שבצר להם פונים לטיפול זוגי) הנה שמונת עמודי התווך הטנטריים ליישום הזוגיות הטובה בכלל ובמיטה בפרט. רוצים להכניס טנטרה לזוגיות? כל מה שאת או אתה צריכים זה: בן זוג או בת זוג ששווה להשקיע בהם, אומץ לנסות דברים חדשים ואמצעי מניעה למין בטוח יותר (אם אתם לא בזוגיות מונוגמית ארוכת טווח כמובן...).

1.

 טיימינג בזוגיות: יש שיגידו שבחיים הטיימינג הוא הדבר החשוב מכל. ובזוגיות? עוד יותר. הטנטרה מבקשת לקדש את ההווה, את הרגע שבו אנו נמצאים: לראות את הבחירה שעשינו בבן הזוג הספציפי הזה, לאהוב אותו ולבחור בו בכל רגע מחדש.

טיימינג בסקס: בשונה מקוויקי על רצפת המקלחת, לטנטרה צריך להתכונן. בחרו זמן שבו האנרגיות של שניכם גבוהות: בבוקר או אחר הצהריים, וזכרו – פה לא מדובר ברבע שעה רגילה, אלא במפגש שעשוי לקחת כמה שעות. זמן נטו שכולו מוקדש לזוגיות שלכם, ובתקווה שהאיחוד יהיה יותר מפיזי. פה מדובר באיחוד נפשי - ואפילו רוחני.

2.

חלל בזוגיות: נסו להפוך את החלל שבו אתם חיים או נפגשים למקום חגיגי יותר, מקודש יותר. תלו תמונות של שניכם בבילוי משותף, פזרו חפצים שמשדרים זוגיות (החל מפסלוני קופידון קיטשיים וכלה בצמדים של פמוטות). אתם צריכים מסביבכם אביזרים שיזכירו לכם כל רגע ש"טובים השניים מן האחד".

חלל בסקס: המומחים ממליצים להרחיק את מפגש הטנטרה מחדר השינה ולארגן מחדש את הסלון: להניח מזרנים על השטיח, לפזר כריות, ובכלל, לנסות לעצב חלל חגיגי ומיוחד בהתאם לאופי האירוע. חלל שמדגיש כי התכנסנו כאן למפגש מיני שיהפוך לטקס אהבה ארוך ומופלא.

3.

מגע בזוגיות: אם הישענות גברית על כתפיה של זוגתך היא רומנטית בעיניך – חשוב שוב. בטנטרה כל מגע, אפילו היומיומי ביותר, אמור להיות מודע. לפני שאתם מחליפים גיפוף אוטומטי, עצרו לשנייה והתבוננו. איך אתם רוצים לגעת עכשיו? איזה מגע הייתם רוצים לקבל? ככל שתהיו מחוברים יותר לצרכים שלכם, כך תזכו במגע ייחודי ואינטימי יותר.

מגע בסקס: בטנטרה אין משחק מקדים שכל עניינו לחיצה על הכפתורים הנכונים בדרך לאורגזמה האופטימלית. להיפך, המגע לפני הסקס הוא אמצעי לפינוק ולקרבה נטולי חרמנות. הדרך המומלצת היא להתחלק: האשה מקבלת עשר דקות שבהן היא מבקשת את המגע האוהב מתוך ידיעה שלא תהיה פלישה לכיוון המיני, והגבר יכול לקבל פינוק בלי להפוך למכונת מין. מת למסאז' בכתפיים? זה הזמן לבקש - ולקבל. הוא לא משחק לך מספיק בשיער? למדי אותו פרק בהלכות שוקי זיקרי.

4.

נשימה וחיבוק בזוגיות: אחת מאבני הייסוד במגדל הטנטרה היא החיבוק. האבן היושבת מעל אבן החיבוק היא אבן הנשימה המשותפת. בזוגיות טנטרית יש הרבה חיבוקים, ארוכים, ממיסים, וככל שהחיבור ארוך יותר, כך יש זמן להשקיע בנשימה. הנשימה המשותפת היא הכלי החשוב ביותר בטנטרה בדרך לתקשורת זוגית: פשוט מתחבקים ומנסים לתאם את הנשימה והנשיפה שלכם.

נשימה וחיבוק בסקס: גם את האקט המיני מתחילים בחיבוק ובנשימה. התנוחה האופטימלית לכך היא "תנוחת שיווה שאקטי": הגבר יושב בישיבה מזרחית והאשה יושבת עליו, כך שנוצר מקסימום של מגע בין אברי המין, הבטן, הלב והגרון. נשמו יחד נשימות עמוקות ושלוות. עירום מומלץ.

5.

חדירה בזוגיות: חדירה היא אקט פיזי (כמו שמיד נבהיר) אבל גם אקט נפשי. זוגות טנטריים מאפשרים אחד לשני להיכנס לזוגיות עמוק פנימה, אבל מאפשרים במקביל גם חופש. החופש הוא בעיקר האפשרות להשתנות, היכולת להתרחק (כשמחניק), הזכות להגיד דברים קשים שבלב. רק במסגרת שמאפשרת חופש, יכולים השניים לצמוח במקביל.

חדירה בסקס: אחרי שהתחבקתם, הגיע הזמן לדבר האמיתי. החדירה. אפשר להישאר בתנוחת הישיבה, או לעבור לתנוחה החביבה עליכם, בתנאי שאתם נשארים פנים מול פנים. לאחר החדירה, הישארו בשקט. רגועים. זהו רגע מרענן למי שלא התנסה בטנטרה קודם: מפגש הנמנע מה"פנימה החוצה" הרגיל. פשוט ממשיכים לנשום יחד בלי לזוז. זו טנטרה: ההתמקדות באינטימיות ולא באורגזמה. ומה שיבוא אחר כך, יבוא אחר כך. זה כבר ביניכם. וזה לא ענייננו.

6.

מבט וצליל ביחסים: מבט העיניים אומר הכל בפגישה הראשונה, אבל בהמשך אנחנו שוכחים להסתכל אחד על השני כשאנחנו מדברים. הטנטרה מדגישה נוכחות, ומבט בעיניים אומר נוכחות: "אני כאן, אני לא חושב על דברים אחרים כשאת מספרת לי את כל מה שעבר עלייך היום במשרד. אני מקשיב".

מבט וצליל בסקס: בזמן החיבור הפיזי יש שני דברים שאליהם אנחנו נשים לב: המבט והקול. התבוננו זה בעיני זו, נשמו יחד והשמיעו צליל ארוך ורגוע כמו "ממממ..." או "אאההה..." ביחד בזמן נשיפת האוויר. מביך? הגיוני. בייחוד אם זו הפעם הראשונה שאתם עושים סקס בעיניים פקוחות, אבל אל תשכחו: מדובר במיניות אינטימית – ואינטימיות – ככה היא נראית.

7.

אורגזמה בזוגיות: יש אצלכם רגעי פלא שנראים כאילו הם לקוחים מתוך סרט הודי? זו אורגזמת הזוגיות. בכל מערכת יחסים יש עליות ומורדות. הטנטרה מנסה להפוך את האורגזמה לאירוע רוך, שלא מוביל אחריו לירידה. ותרו על הקונספט המקובע כל כך של "יום עסאל, יום בסאל" ונסו לכוון את הקשר שלכם למקום מאוזן.

אורגזמה בסקס: עם הקולות והחדירה אתה מרגיש שאתה בדרך אל כן השיגור שאין ממנו חזרה? עצור כל תנועה והתמקד בנשימה. הסיבה לא לגמור היא לא כדי שהאשה תזכה בעשרות אורגזמות, אלא כדי להגיע למקום שבו אתה שולט בגמירה - ולא היא בך. מין טנטרי לא מבקש ממך להימנע משפיכה לנצח, אלא מציע לך לגלות את האורגזמה המופלאה שקורה בגוף בלי כל קשר לפליטת זרע.

כווץ את השרירים הנמצאים בחיץ בין הנקבים (כמו שעושים כשמתאפקים לא להשתין) - ונשום עמוק. לא מתאים לך להתאפק? שחרר. העניין הוא לשים את נושא האורגזמות בצד, ולא להתייחס אליהן כאל מטרה (או כישלון). אם תרצה לבחון את הנושא לעומק, ישנם ספרים מצוינים (כמו "סודות האהבה של הטאו" מאת מנטק צ'יאה), המלמדים שלב אחר שלב איך ולמה.

8.

תודה בזוגיות: נכון זה מעייף, אבל אמירת תודה מזכירה לנו את השפע שזכינו לו בחיינו. אלפי אנשים בודדים כמהים לאהבה, ולכם כבר יש אחת כזו. אולי היא לא מושלמת, אבל היא כאן, נוכחת, מתפתחת. חשוב להגיד תודה בקול ובלב ולשמוח בטוב שזכיתם לו.

תודה בסקס: אחרי שעברתם את רגעי השיא שלכם (ולא משנה אם נשארתם דביקים או נקיים), כל מה שנשאר לכם זה להישאר יחד, נוגעים, עירניים. ההמלצה היא להתחבק, להסתכל בעיניים ולהגיד תודה ל... (מחקו את המיותר והוסיפו ככל העולה על רוחכם): עצמי, בן הזוג, אלוהים, אמא אדמה, סבתה חנה – שהביאונו עד הלום.

קטי קמחי היא כתבת הזוגיות והסקס של מגזין "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש