חיפוש

dsdsdsd
טנטריסטים מתחילים

האם אתם טנטריסטים מודחקים (ובכלל לא ידעתם?)

עזבו סקס. נכון שכולם מדברים על סקס טנטרי, אבל טנטרה היא הרבה יותר מזה. ובכלל, יכול להיות שאתם חיים את הטנטרה כל יום, פשוט לא ידעתם. הייתכן? לגמרי. בחנו את עצמכם ואמצו את ההמלצות

קטי קמחי

קטי קמחי

חיים שמקורה (כמו הרבה דברים טובים) במזרח, ולא רק טכניקה לתרגול סקס אחר. הטנטרים הם אנשים שבוחרים לחיות עם מודעות מלאה לקיומם בהווה, טוטליים בהלכותיהם ומודעים ל"שניים המרכיבים את האחד": יין ויאנג - ועוד. גם אם הבנת רק את מילות הקישור במשפט הקודם, עדיין, ייתכן שגם את או אתה מקיימים חלק מהלכות הטנטרה. רוצים לבדוק? בטח... אז הנה:

האם את או אתה אוהבים להיות מאוהבים?

שיווה אמר: "היה האהבה. כאשר אתה בחיבוק, היה החיבוק, היה הנשיקה. שכח את עצמך בצורה כה מוחלטת, עד שתוכל לומר: איני קיים עוד, רק האהבה קיימת".

כולנו אוהבים להתאהב, אבל יש בינינו כאלה שזהו המצב היחיד עבורם, כאלה שהאנרגיה של האהבה מרימה אותם (באופן טבעי) למקומות שאחרים מגיעים אליהם רק בעזרת חומרים שונים. החיבור עם האחד היחיד, ההימסות ההדדית, הטוטליות הרגשית – כל אלה מוגדרות חוויות טנטריות.

האם קראת פעם ספר ולא רצית לגמור?

אם כן, חווית חוויה טנטרית! כן כן. את! ואתה! רוב האנשים בעולמנו חיים במירוץ הישגי: הם תמיד "בדרך לגמור עוד פרויקט", "להשיג עוד בחורה" (או בחור), "לקנות עוד זוג מכנסיים (מ-ה-מ-מ-ו-ת)". מעטים אלה היודעים להיות מאושרים בהווה. ממש כרגע. ממש מאושרים. וממה שיש עכשיו.

קריאת ספר שהוא טוב כל-כך שלא מתחשק לגמור אותו – היא חוויה טנטרית. ההנאה מהרגע הזה ממש, היכולת לחוות את החוויה במלואה וליהנות מכל רגע – הופכת אותך טנטרי מתמיד. ואת או אתה אפילו לא ידעתם.

הטנטרה מלמדת לקבל את כל הדברים המנחוסים שאנחנו לא יכולים לשנות. אם הצלחת לחייך אל פקח התנועה שרשם לך דו"ח, את או אתה לא סתם טנטריים – אתם ממש בדרך להארה!

האם הצלחת לעמוד בתור בלי לקלל?

החיים רצופים זוועות קטנות: תורים במוסדות בירוקרטיים, מוכרת זעופת-פנים, עמיתים אנטיפטיים בעבודה וכמובן - פקקי תנועה אכזריים.

אם פעם דברים מהסוג הזה היו הורסים לך את היום ומטיסים אותך לסרטים, ואילו היום את או אתה מצליחים לקבל אותם, לא להתרגש ולעבור הלאה, אתם בדרך הנכונה. וגם חווים חוויה טנטרית.

הטנטרה מלמדת לקבל את המציאות כמו שהיא, לקבל את כל הדברים המנחוסים שאנחנו לא יכולים לשנות - ולא לקחת שום דבר באופן אישי. אם הצלחת לחייך אל פקח התנועה שרשם לך דו"ח, את או אתה לא סתם טנטריים – אתם ממש בדרך להארה!

האם הצלחת לספור פעם עד 10 לפני שהתפרצת על מישהו?

אצל רובנו הפה מתפקד באופן עצמאי. עשרות פעמים היית רוצה לקחת בחזרה אמירה מטופשת שאמרת, אבל מי באמת שולט במאה אחוזים על מה שהיא או הוא אומרים? לכן, אם הצלחת לחשוב לפני שפלטת (והדבר נכון לגבי שני סוגי הפליטה...) – כל הכבוד. זו טנטרה.

המהות הטנטרית מדברת על שליטה ביצרים: התבוננות פנימה שנייה לפני ההתפרצות – ובחירה: "האם להגיד את מה שתכננתי להגיד (או לגמור איך שתכננתי לגמור)". היכולת לברור את המילים, גם כש"עומד לי על קצה הלשון" – היא רוחניות אמיתית.

בטנטרה, הסקס הוא לא מבחן

לגבריות או דרך להוכיח שאת יודעת יותר פטנטים מהאקסית המיתולוגית, אלא מקום כל-כך בטוח של אהבה, גילוי וחיבור גבוה, שדרכו אפשר להתחבר אל הרוחניות

האם יש מודעות גם בסקס שלך?

הטנטרה מאמינה שדרך האנרגיה של הסקס והאהבה אפשר להגיע למחוזות גבוהים באמת – ולכן נקשר שמה במיניות. אושו מדבר על "התיידדות" עם האנרגיה המינית שלנו, על משגל ער, מודע, על אהבה שהופכת למדיטציה.

בטנטרה, הסקס הוא לא מבחן לגבריות או דרך להוכיח שאת יודעת יותר פטנטים מהאקסית המיתולוגית. בטנטרה, הסקס הוא מקום כל-כך בטוח של אהבה, גילוי וחיבור גבוה, שדרכו אפשר להתחבר אל הרוחניות הגבוהה. לכן גם הסקס בטנטרה מדבר על אי-שפיכה: אין בו מטרה ואין בו עתיד.

האם התחבקת חיבוק ארוך באחרונה?

חיבוקים אצל רובנו הם אקט סמלי: טפיחה נחמודת על השכם והתנתקות דקה לפני שמגיעה המבוכה. חיבוקים טנטריים הם חיבוקים שבהם כמה שיותר איברים נוגעים זה בזה: אגן לאגן, חזה לחזה, צוואר לצוואר, ואף אחד לא ממהר להתנתק מהם. להיפך – כל המאריכה והמאריך הרי זה משובח. והמהדרין מוסיפים גם כמה נשימות משותפות, אנחה או שתיים, ועיניים עצומות. זמן לגעת, לחוש באמת את האדם השני.

אם את או אתה אנשי החיבוקים, וחיבוק ארוך ורגוע (גם עם חבר מאותו המין, או רחמנא ליצלן – עם בן משפחה) הוא אירוע שכיח אצלכם, הטנטרה שורה במעונכם זה כבר. ואתם לא ידעתם...

האם את או אתה נושמים מדי פעם?

במהלך מפגש טנטרי - בין אם מדובר במפגש עם חבר אקראי, ובין אם בסשן מיני ארוך – השניים הנפגשים מתמקדים בחיבוק ונשימה משותפת.

נשימה ונשיפה משותפות מרגיעים ומאזנים את השניים השונים, והופכים אותם לאחד. אם יצא לכם, בסיומו של אקט מיני סוער, להתחבק, להקשיב לנשימות בן הזוג ולהתאים את שלכם אליו. אם ניסיתם, נשמתם ביחד, והרגשתם אינטואיטיבית את הצורך להפוך לאחד - אתם טנטרים אינטואיטיביים.

האם את או אתה מחרבנים בלי עיתון?

רובנו נמנעים מעשיית פעולה אחת בכל פעם. למה? כדי לנצל את הזמן! בגלל זה אנחנו אוכלים (או מבלים בשירותים) תוך כדי קריאת עיתון, דיבור בטלפון ושטיפת כלים, צפייה בטלוויזיה ודיבור עם בן או בת הזוג...

אלה מאיתנו שמצליחים לעשות רק פעולה אחת, ולחוות אותה במלואה, הם הטנטריים שבינינו. הם הטוטליים שמסוגלים להתמקד בגופם, נפשם והווייתם ברגע ההווה, בלי לברוח למחוזות אחרים. אם אתם מסוגלים להתרכז רק בעשייה אחת ולהיות שקועים בה לחלוטין – אתם חווים טנטרה.

האם את או אתה יודעים לכעוס?

חלקנו מאיתנו מדחיק אותם, חלק מאיתנו נסחף אחריהם וחלק מאיתנו מאבד שליטה עליהם. על הרגשות שלנו. אבל אצל אנשי הטנטרה רגשות הם חוויה שכדאי להתבונן בה מהצד, ולבחור אם להיכנס לתוכה או לא.

כשהטנטריסטית (או הטנטריסט) בוחרים לשקוע ברגש, הם יעשו זאת בצורה מודעת ובהנאה מלאה. הם יכעסו עם כל הלב, ייעלבו עם כל הגוף ויאהבו עם כל הנשמה. הטוטליות הרגשית היא דרך הטנטרה - חוויה מלאה של הרגש, רכיבה על הגל הזה במלוא העוצמה, עד שיקטן ויישבר אל החוף, כשהוא משאיר אחריו שקט ומקום להתבוננות ברגש חדש.

האם את או אתה מקבלים את עצמכם?

 היום, במחוזותינו, אין כמעט אדם שלא מנסה לשנות את צורתו החיצונית ואת דפוסי הילדות שנחקקו בו. הטנטרה, לעומת זאת, מאמינה בקבלה. קבלה עצמית של מי שאנחנו, של מה שאנחנו.

רק מתוך קבלה עצמית והשכנת שלום פנימי יכול לבוא  השינוי ויכולה להתקיים הצמיחה הרוחנית. כל עוד נהיה טרודים בגודל התחת שלנו, לא נוכל להפסיק לספור קלוריות ולאכול נכון בהתאם לצרכים המשתנים של הגוף.

אם את או אתה מקבלים את עצמכם, אוהבים, למרות שאתם מכירים ורואים את כל המגרעות (או מגרעות שרק לימדו אתכם להאמין שהן מגרעות), אתם אנשים טובים יותר, מודעים יותר ובקיצור - טנטריים יותר.

לנשום. עכשיו. בשקט.

קטי קמחי נסעה, הוארה, חזרה, ומאז היא מפזרת קארמה טובה ב"20 פלוס". היא גם כתבת הסקס והזוגיות של האתר 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש