חיפוש

dsdsdsd

הדמעות שלך פוגעות בחשק המיני שלו

השיר של אריק איינשטיין, "כשאת בוכה את לא יפה", קיבל עכשיו הוכחה מדעית: חוקרים במכון ויצמן מצאו שדמעות של אישה פוגעות בחשק המיני של הגבר. זו כנראה הדרך שלה לומר לו: אני לא רוצה

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

​הדמעות שלך (אולי) יכולות לגרום לגבר שלך לריכוך רגשי ולתחושת רחמים, אך בד בבד הן גם עלולות לפגוע בחשק המיני שלו.  כך עולה ממחקר ישראלי שפורסם לראשונה בכתב העת המקוון Science. הכותרת שהמאמר קיבל בכתב העת המכובד היתה: האם דמעות של אישה הן אנטי ויאגרה?

איך הדמעות משפיעות על הטסטוסטרון?

החוקרים, בראשות פרופ' נועם סובל מהמחלקה לנוירוביולוגיה במכון ויצמן, בדקו את השפעת הדמעות בתקשורת הלא מילולית על בן מין הנגדי. ממצאי המחקר מצביאים על כך שבדמעות האישה מצוי כימיקל המביא לירידה ברמות הטסטוסטרון בגברים הנחשפים אליו. ככל הידוע זהו המחקר הראשון בעולם המצביע על עובדה זו.

ממחקרים קודמים עד כה היתה ידועה רק העובדה, שפנים עצובות נעשות עצובות יותר כאשר מוסיפים להן דמעות.

במחקר הנוכחי, נתבקשו גברים להריח את דמעותיהן של נשים אשר בכו בעת צפייה בסרט עצוב. החוקרים מציינים כי בתחילה התכוונו לבדוק הן את דמעותיהן של נשים והן את אלו של גברים, אך רק גבר אחד נענה והתנדב להשתתף במחקר בעקבות המודעה שפורסמה באוניברסיטאות ובה חיפשו נבדקים היכולים לבכות בקלות יחסית.

הדמעות נאספו בעת צפית הסרט "סיפורו של אלוף" בסצנה בה רואים בן בוכה מעל גופת אביו הגוסס. תוך מספר דקות הועברו הדמעות בקרב 24 גברים בגילאי 23 עד 32 שלקחו נשימות עמוקות מעל המבחנות עם הדמעות. קבוצת הביקורת קיבלה להריח תמיסת מים פיזיולוגיים.

כשאת בוכה, את לא יפה?

כנראה שכן. בהמשך התבקשו הגברים לדרג תחושת משיכה לנשים שהיו בחלקן עצובות ובחלקן שמחות. בלי קשר לכך אם האישה היתה שמחה או עצובה, הגברים שהריחו את הדמעות מצאו את הנשים כפחות מושכות לעומת קבוצת הביקורת ששאפה מים פיזיולוגיים.

גם במדידת הדופק, קצב הנשימות, חום הגוף ורמות הטסטוסטרון נרשמו ירידות מקבילות לירידה בעוררות המינית. בבדיקות MRI של המוח, נמצאה גם ירידה בפעילות אזורים האחראים על העוררות המינית בגברים שנחשפו לדמעות. אותם אזורים במוח שלרוב נדלקים בעת גירוי מיני, לא הראו פעילות מוגברת בחשיפה לתמונות ארוטיות אצל הגברים שנחשפו לדמעות. לעומת זאת, בגברים ששאפו מים פיזיולוגיים נראתה פעילות מוגברת תקינה של אזורי הגירוי המיני במוח.

האם נשים דומעות בעצם אומרות שהן לא רוצות סקס?

על פי המחקר,בנוסף לשפת הגוף והפרשת פרומונים כנראה גם הדמעות הן צורת תקשורת בין המינים. לדברי החוקרים, נשים בוכות יותר סביב הווסת כאשר גם כך אין סכוי להיכנס להריון. עובדה זו הגיונית ביותר משום שהגוף מאותת לכך שהפעילות המינית אינה נדרשת באותו זמן בחודש.

החוקרים מוסיפים, כי תקשורת הינה חיונית להישרדות, ובני האדם (ככל היונקים) נעזרים בחוש הריח שלהם על מנת לתקשר. הסיגנל הכימי המצוי בדמעות מאפשר כנראה לאישה להעביר מסר של חוסר התעניינות מצדה.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסלוג בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש