חיפוש

dsdsdsd
איך להיות גבר החלומות?

איך להיות הגבר שכל הנשים מתאהבות בו?

קטי קמחי קראה את "דרך גבר", ואחרי שהיתה קצת נבוכה, היא הזדרזה להתאהב. לא, לא בדויד דיידה הכותב (למרות שבדבריו יש שמץ גאונות), אלא בגבר שעליו הוא מדבר: אמיץ, פתוח, מודע לעצמו, מלא תשוקה, שמקבל את האשה שלו כמו שהיא ועושה אהבה עם העולם. רוצה להיות גבר כזה?

קטי קמחי

קטי קמחי

"דרך גבר"

מאת דויד דיידה
הוצאת "דופן"
240 עמודים
• לחץ/י כאן להשוואת מחירים ולרכישת הספר באמצעות אתר "זאפ"

כל־כך הרבה מילים נכתבו על גילוי עוצמת הנשיות, על החיבור לאלה הפנימית, על האורגזמה הוואגינלית ועל האמת הפנימית של הדגדגן, וכל־כך מעט מילים נכתבו על המהות הגברית.

האמת הפנימית של הדגדגן? נשמע מעניין.

אתם רואים!

נו, אז למה זה ככה?

אולי זה בגלל עיתוני הנשים, מוספי המשפחה וספרי הייעוץ. נדמה שהעולם כולו עוסק בדיונים פומביים על האשה המתחדשת על שלל תסביכיה, קשריה עם העולם, עם עצמה, מיניותה, הקריירה שלה והדרך האימהית.

אוקיי, אז מה עם הגברים?

נדמה שהם נותרו מאחור. מנסים ללקט דרך התקשורת האלקטרונית והכתובה דרכים חדשות לגיבוש זהות עצמית, ונתלים בהגדרות עמומות בסגנון "מטרוסקסואל" כדי להבין את עצמם טוב יותר. לא עוד.

מה זאת אומרת "לא עוד"?

בימים אלה יצא לאור הספר "דרך גבר"  של דויד דיידה (הוצאת דופן, בתרגומה המופלא של טלי אלוהב), אחד המורים המוערכים בעולם בתחום צמיחה אישית ואינטימיות, בו הוא מעניק לכל הגברים המגששים אחר אישורים ותובנות, מגדלור עצמתי שיאיר את דרכם.

צמיחה אישית? לגבר?

נכון, זה לא ספר שמתאים למי שאינם מסוגלים לצלוח טקסט שמכיל מילים כמו "צמיחה", "רוחניות", "שחרור", "אבולוציה מינית" ו"הצד הנשי שלך". מצד שני, גם אם מילים כאלה גורמות לכם לגירוי בגרון, שווה מאוד להתגבר, לבלוע, ולהקשיב  - כי מדובר בספר נפלא שגדילה אמיתית בסופו.

חלק א': היסוד הזכרי והיסוד הנקבי

דיידה נוגע בנושאים כמו קריירה, כסף ומערכות יחסים, אבל הספר נפתח בזיהוי והכרת היסוד הזכרי והנקבי שבתוכנו.

לטענתו, כל אחד מאיתנו מסוגל לבטא אנרגיה זכרית או נקבית בכל רגע נתון, אבל מהות המשיכה המינית בין שני בני זוג והעסיסיות של הקשר כולו תלויה בקוטביות האנרגטית בין זכרי לנקבי: "כדי להביא לזרימה של תשוקה מינית במפגשים אינטימיים מקוטבים, ההבחנה בין הזכרי והנקבי צריכה להתחדד ולא להטשטש... אדם שחי בהכחשה של מהותו ומסתיר את תשוקותיו האמיתיות, הוא אדם המסוכסך עם עצמו, שאינו מסוגל להירגע לתוך הפתיחות המלאה של האהבה".

מה זה אומר?
שהדרך למודעות למהות האמיתית שלך נמצאת ב"דרך הגבר". בהמשך לחלק הראשון של הספר, שכולו דן במהות הזכריות (זיהוי מטרת חייך, מימוש עצמי, פתיחת הלב ועוד), מגיע החלק השני שעניינו נשים.

חלק ב': נשים על סף התמוטטות עצבים

דיידה מדבר ארוכות על מערכות יחסים, על זיהוי סוג הנשים אליהן אתה נמשך, על התמודדות עם רגשנות, על "מה האשה שלך רוצה". הוא מזכיר לא לנסות לשנות את בת הזוג, ומציע דרכים מפתיעות למדי בפתרון סכסוכים.

"באופן בסיסי, רוב הגברים מפחדים או נדחים מרגשות נשיים עזים. זו הסיבה שאתה מנסה לתקן אותם או לברוח מפניהם. "אני אחזור כשתצליחי להתנהג כמו אדם הגיוני, אתה אומר.... מצד שני אתה יכול גם להתייחס אל הרגע הזה בעצמו כאתגר ליכולת שלך לכבוש את העולם, ואת האשה שלך, באהבה".

בשונה ממוספי הנשים, דיידה לא מציע להקשיב ולהנהן כשהאשה שלך בקריזה, לא ממליץ על סופשבוע בצפון ולא מדבר על טבעות יהלום או מין אוראלי מפייס, אלא הוא מדבר על משהו טוב הרבה יותר: "נשום עמוק. גופך צריך להיות חזק. הישאר בתשומת לב ובנוכחות. לא משנה מה האשה שלך אומרת או עושה, הענק לה אהבה. אמץ אותה אל ליבך. חייך. עשה כל מה שנדרש כדי לסדוק את שריון סגירותה, החדר את אהבתך דרך אותו סדק, וגע בליבה. למד ליהנות מהכעס שלה, מהדמעות שלה, מהדממה הקשה שלה. העולם ינהג בך לעתים ממש כמוה".

דיידה מציע לרכב על גל הדרמה הנשית כמו גולש גלים מיומן או רוכב שוורים. לא לעמוד מולו ולהתנפץ, אלא לתמרן את העוצמה הרגשית של האשה ולהסיט אותה לכיוון של רגש עוצמתי לא פחות – אהבה.

נשמע קצת דביק, לא?

בתור האשה שכותבת את המילים הללו, אני מצהירה מעל במה זו, שמדובר בלא פחות מגאונות. מניסיון, הגבר שלא נסחף בדרמה שלי ובמקום להפוך את העניין לריב, מחבק אותי, הוא זה שפיצח את האטום. זה גם הגבר שיצליח לא להתחרפן כשהילדים שלנו צורחים, וכשעוקפים אותו מימין. הגבר המשובח ביותר עלי אדמות.

גברים: אפשר להסתכל אבל לא לגעת!

באופן דומה דן דיידה בנושאים מגוונים, פותח אותם ומעניק כלים חדשים להתמודדות, להתבוננות על סיטואציות שמזמן הפכו חלק בלתי נפרד מהמנגנון הגברי.

בעיניו, למשל, התבוננות באשה צעירה, רעננה וקורנת, היא טבעית ונפלאה. "עצם הישיבה לצידה של אשה צעירה יכולה למלא אותך באושר ובכוח של חיים". מאידך, מזכיר דיידה, "אם תאווה מינית עולה בך, זה בסדר. נייד אותה בכל גופך. למד לנהל את התעצמותה של התאווה המינית מבלי להרגיש הכרח להשתחרר ממנה בפרכוס של התפרקות... כשאתה מוצא את עצמך מתמלא בחיים בגלל אשה צעירה, שאף את ניחוחה אל תוכך. נשום פנימה את האנרגיה שלה... שמור על מרחק של כבוד ממנה כך שהיא תהיה משוחררת ומועצמת להעניק את מתנתה, בלי שתיאלץ להסתבך בעניינך האישיים".

להתבשם בלי לגעת? נו באמת.

נשמע לכם קלוש? אתם כנראה עדיין ציניים מדי. לא נורא, הלאה.

בהמשך הספר דיידה מזכיר לגברים מה הנשים רוצות באמת בזוגיות (מנהיג, מגן, חבר), ומה כל גבר אמור לשאוף אליו בעצמו (מטרה, מימוש, צמיחה). הוא לא ממציא שום דבר חדש, ובכל זאת, כל מילה שלו מאירה תובנה אחרת. בסיום הספר דיידה נותן כלים לתרגול פיזי של נשימות, ואימון לשפיכה טנטרית.

איפה ישנם עוד גברים כאלו?

מעט מביך להיות האשה שקוראת בספר, אבל ככל שהעמקתי, התאהבתי. התאהבתי עמוקות באותו גבר עליו דיידה מדבר, הגבר שבן זוגי וכל גבר אחר יכול להיות.

איזה מין גבר זה?

אותו גבר פתוח־לב, אמיץ, מודע לעצמו, מלא תשוקה, שיודע לשלוט ולתעל את תאוותו לסקס אל אזור הלב ואזור החלציים לפי בחירה.

אותו גבר שמחובר למהות הפנימית שלו, הגבר שמכיר את הדרך שלו וצועד בה בראש מורם. מוכן להתמודד עם כל קושי, זורם, פתוח.

גבר שמכיר בחולשותיה של האשה שאיתו, אבל אוהב ומקבל אותה כמו שהיא.

גבר שנותן תחושת ביטחון, אבל אמיץ מספיק כדי ללכת כשמגיע הרגע הנכון.

גבר שנמשך לנשים יפות אבל גם פתוח ונמשך לאנרגיה הפנימית הקורנת מהנשים האמיתיות.

גבר שיודע שהקלישאות הגדולות ביותר הן גם הנכונות ביותר ומבחינתו "'לעשות אהבה" עם העולם היא הדרך היחידה לחיות.

אז איפה יש גבר כזה, אה?

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של  "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש