חיפוש

dsdsdsd
את והנרתיק 2

תיק נרתיק 2: כמעט כל מה שאת רוצה לדעת

איך הופכים את הוואגינה (נרתיק, אם את מתעקשת...) למקור של חדווה וגאווה (או לפחות מפסיקים להתבייש כשמישהו מציע לנו מין אוראלי)?

קטי קמחי

קטי קמחי

ההצגה "מונולוגים מהוואגינה" נפתחת בדיבור עלינו הנשים. על כמה אנחנו לא אוהבות להתעסק בעניינים שלנו שם, וכמה זה מביך לדבר על האיבר המוצנע ההוא (שכשל השפה גם השאיר אותו נטול שם נורמלי. נרתיק? נניח.)

אבל כשרק מאפשרים לנו להיכנס קצת לעובי הקורה, כולנו נהנות לדבר. לספר על הווסת הראשונה, לספר על הסקס הראשון. להפליג בגילויי אוננות מפתיעים, וכמובן, לתאר בפרוטרוט את נפתולי הלידות שחווינו. לאלה מאיתנו שחוו.

מאיפה הדואליות הזו?

קודם כל השאלה היא האם יש גבר בחדר. כי כשיש גבר בסביבה, איבר המין שלנו הוא סחלב פראי, ריחני ורטוב 24 שעות ביממה. כן, כן אח זה טוב, בחיים לא ראיתי גדול כזה...

אבל אם החדר מכיל נשים בלבד, נרשה לעצמנו לחשוף את האמת, שלרובנו תחושות סותרות ביחס לאותו סחלב שהוא פנימי וחיצוני, סקסי ופגיע, יפה ומכוער, מקור החיים אבל גם מקור להרבה מאוד אי-נעימות.

מאז עלייתה של החברה הפטריארכלית, המציאות לא פסקה מלעלוב בנו. הדתות טוענות שאנחנו מקור כל רע, הגברים, שהכי אוהבים את הוואגינה שלנו, הפיצו שיש לנו ריח לא נעים משם, האמהות שלנו מסרסות אותנו – וכל אלה גרמו לנו להפנים שאיבר המין שלנו הוא לא מציאה כל-כך גדולה.

אז איך מגשרים על פער הדימויים והבושה והופכים את הוואגינה (נרתיק, אם את מתעקשת...) למקור של חדווה וגאווה (או לפחות מפסיקים להתבייש כשמישהו מציע לנו מין אוראלי)?

• פעילות פיזית

מראה מראה שעל הקיר
קודם כל תורידי את התחתונים, קחי ראי ועשי את מה שהתחמקת ממנו עד כה. התבוננות.

חלקנו למד עם השנים שמה שיש לנו בין הרגליים הוא לא מראה משובב נפש. והאמת היא שכמו בכל מיצג של אמנות מודרנית, גם כאן מדובר בעניין של טעם. יש שיחשבו שאיבר המין שלהן הוא אכן פרח לוטוס, ויש שיעדיפו להתבונן במיצגים אחרים בזמנן החופשי. בכל מקרה, התבונני היטב. לרוב תגלי שהשד לא נורא כל-כך... למען האמת, קרוב לוודאי שגם את תופתעי לטובה.

זה גם הזמן לחשוב מה עושים עם התסרוקת שם למטה (מה שנקרא בחיבה "מספרהפות"). אולי זה הזמן לתספורת קלילה, מריטה או גילוח? זוהי דרך בטוחה להתיידד עם הגלדיולה שלך ולהפוך אותה לאטרקטיבית יותר.

ד"ר צחי בן-ציון מוסיף: רגע לפני שאת פורצת בשוקי זיקרי שם למטה, כדאי לדעת שלא תמיד גזימת השיער שם למטה הוא אקט בריא מבחינה רפואית, ומסתבר שאלוהים ידע מה הוא עושה בנושא הזה. נרתיק קירח לגמרי נוטה להזדהם יותר בקלות, מה עוד שגם בתהליך ה"תספורת" עלול האיבר העדין הזה להיפגע. אז, אנא, בזהירות.

עצה נוספת במישור הזה היא להצטרף לחברה שמחליפה חיתול לתינוקת שלה. המשפט הבא אסור לקריאה לפדופילים: איבר המין של ילדות הוא מופלא ביופיו. התבוננות בו מזכירה את העובדה שמדובר בעוד איבר בגוף שלנו. וכשהוא נטול הקשר מיני אפשר לראות כמה הוא אסטתי, סימטרי וחביב.

ד"ר צחי בן-ציון מוסיף: כאשר אנו גדלות, ואחרי הלידות, האיבר משנה את צורתו. זה בסדר גמור ולא צריך להיגעל או להירתע ממנו. הרבה נשים רוצות – וחלקן אף מנסות - לחזור ל"איבר מין של תינוקת". יש כאלה שאף עוברות ניתוחים כואבים לשם כך (ניתוח הקרוי "טוגינופלסטיה"). הגם שתוצאותיו נאות, הניתוח הזה עלול לעתים לפגוע ביכולת ההנאה שלך - דבר שלשמו (בין היתר) משמש האיבר שבו אנו דנים.

• מין אוראלי

מניסיון, דרך נפלאה להתאהב בפות שלך היא למצוא מאהב שאוהב להעניק מין אוראלי. אחד כזה יכול לבטל שנים של דיכוי חברתי ודעות קדומות.

גבר, שבאמת נמשך אל איבר המין שלך ויודע בדיוק איך מתפעלים אותו, יגרום לך להתאהב בעצמך מחדש. יש סיפורים על מציאת מאהבת לסבית שעושה פלאים לשינוי יחסיך עם השושנה שלך, אבל לפני שנדחוק בך לשנות את העדפותייך המיניות רק נאמר ששווה להפנים שלהתבונן בו בעיניים של בן זוגך החרמן זה תרגיל לא פחות חשוב.

• מחזור הווסת

בלי ששמנו לב הוטמעה בנו העובדה שמה שיוצא לנו מהנרתיק הוא מגעיל. את ההפרשות יש לספוג במיני רפידות דקיקות וריחניות, ואת הדימום הכבד יותר יש להעלים עם טמפונים.

הגברים מתארים את הניחוחות הנפלטים משם כניחוח דגים, שלא לדבר על דלקות ופטריות למיניהן. אז נכון, לפעמים ההתעסקות עם הוואגינה שלנו יכולה להיות בלתי נעימה, אבל כל זמן שהכל בריא ובסדר שם למטה, הגיע הזמן להחליף גישה.

ההפרשות והדימום שהגוף פולט דרך הנרתיק הן נקיות ונטולות ריח (עד שלב המפגש עם התחתוניות והאוויר, אז הן מתחמצנות ומבאישות, אגב – בדיוק כמו הזיעה שלנו, ושל הגברים). ההפרשות האלה, הדימום הזה הם הסיבה לכך שהגוף שלנו יכול לשאת תינוקות ולהביאם לעולם, והם הסימן לכך שהמערכת מתפקדת ובריאה.

ההפרשות אינן מגעילות להיפך, הן יכולות ללמד אותנו הרבה מאוד על מצבינו הגופני ומחזור הפוריות שלנו. ישנם קורסים מופלאים שעניינם מחזור הווסת והבריאות הנשית (מעניין אותך? רוצה לקרוא על זה עוד? בבקשה...) והם לא מתאימים רק לבנות שחזרו עכשיו מהודו. הם נפלאים, חשובים ונכונים - והם המפתח לחיבור אל המחזור החודשי, הפוריות הנשית ואיתה איבר המין שלנו.

• הריון

זוהי אינה המלצה כמובן, אבל כשתהיי בהריון תלמדי לחבב את כל המערכת שלך הרבה יותר.

הריון מזכיר לכולנו מהי המהות האמיתית של כל מכלול הדגדגן/ שפתיים/ נרתיק/ רחם/ חצוצרות/ שחלות/ הורמונים, כמה הוא מדויק ואיך הוא מאפשר לכל אשה ליצור חיים חדשים.

מערכת שעד עכשיו היתה (לפעמים) "מטרד" של מחזור חודשי, אמצעי מניעה, דימומים ובעיות רפואיות מגלה את צידה האמיתי: מהות המין הנשי. לא תוכלי לבוז לנרתיק המופלא שלך אחרי שהראה לך מה עוד הוא יודע לעשות מלבד להעניק לך אורגזמות.

• הצצות

בשונה מגברים שרואים אחד לשני בכל הזדמנות, לנו קשה יותר לדעת איך זה נראה אצל אחרות. ולא, זו לא הזמנה להציע לחברות להתפשט. פשוט תפתחי ספרים (סקס עכשיו, הוצאת "בבל", עמוד 74 – למשל), פשפשי באינטרנט, וחפשי תמונות של נשים אחרות בעירום מלא. התייחסי לזה כמו אל מחקר מדעי: "אך זה נראה אצל האחרות".

תשתדלי שבן זוגך לא יתפוס אותך, אבל באמת, התבונני להן למטה. כך תוכלי לגלות למשל שיש הבדלים בגודל השפתיים הפנימיות והחיצוניות, גודל הדגדגן וגון העור. אל תנסי לגבש דעה ביחס ליפה/ מגעיל/ סקסי – פשוט התבונני, כדי שתוכלי לחזור אל זה האישי שלך חכמה יותר ומופתעת פחות.

ד"ר צחי בן-ציון מוסיף: אם את מגלה שזה לא ממש הולך לך עם מראה בבית, רעיון טוב הוא לקחת מראה לבדיקה הבאה אצל רופא או רופאת הנשים – ולעשות את הטיול בלווי מורה או מורת דרך מלומדים.

• פעילות נפשית

הקורסים והמפגשים שעניינם עוצמה נשית וחיבור אל הנשיות נשמעים כמו מתקפה פלצנית של ניו-אייג', אבל הם מחביאים בתוכם מפתח. את המפתח ליחסים בריאים בינך לבין נרתיקך. שם מדברים על משמעות של שנים של הפנמת מסרים שגויים. מסרים שהגיעו אליך לפעמים בשקט, לפעמים פחות, מאמא, מהגברים שאיתך, מחברים, מהתקשורת. שם מלמדים להבדיל בין מה שהם חושבים עליך למה שאת חושבת על עצמך. בכל המישורים. כולל זה של הקשר הישיר בינך ובין הגיא המוזהב שלך.

אם אין לך חשק ללכת לקורס מודעות נשית או פגישה עם איריס יוטבת, שבי עם עצמך, או עם אחותך או עם חברה טובה אם יש לך אומץ, ופתחי את הנושא. דברי על הווסת הראשונה שלך, הסקס הראשון, מה גברים אמרו לך על הנרתיק שלך ומה את חושבת עליו.

נסי לעודד את הדייטים שלך או את בן זוגך לספר לך דברים מתוקים על הסחלבון שלך כשאתם עסוקים במשחק מקדים או במשגל עצמו. תופתעי עד כמה זה מגרה ומשמח לשמוע מילים יפות עליו, ועד כמה זה מדליק את כולכם.

• פעילות אינטלקטואלית

הוואגינה שלך היא אירוע פיזי מרומם נפש, ובעיה נפשית קלה, אבל אפשר להתייחס בכובד ראש לנושא גם ברמה השכלית. בוודאי תשמחי לגלות שכל ענייני הוואגינה הם להיט בימים אלה וכדי להישאר בעניינים כדאי:

להתקשר ל"צוותא" תל-אביב ולברר מתי ההצגה הבאה של "מונולוגים מהוואגינה". רכשי כרטיסים, חטפי את יקירייך ורוצי לראות.

קראי ספרים בנושא (הנה, בערוץ הספרים שלנו יש כמה ספרים שווים...). את לא מתארת לעצמך איזה עונג זה (פיזית, נפשית ואינטלקטואלית). ובנוסף, זו הזדמנות מצוינת להפריח אמונות תמוהות ולהכיר טוב יותר, מדעית, את חבצלת השרון שלך. ויש גם פיזיותרפיסטיות שמתמחות בשיקום שרירי רצפת האגן. הן יכולות לעזור לך בגילוי הנרתיק ובלימוד תרגילים להשמשתו.

חפשי באינטרנט אתרים שעניינם נשים ונשיות (כן, חיפשתי כבר בשבילך... הנה כמה מהם tantra.co.il, elaisha.com, או irisyotvat.com). חלקם אולי ישמעו לך רוחניים מעט (או מדי). קחי מהם רק מה שמתאים לך. ובייחוד את מה שהכי חשוב - את היכולת לחגוג את העובדה שנולדת אשה.

יש לך עוד שאלה? שווה לנסות את פורום הסקס שלנו

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

ייעוץ מקצועי: ד"ר צחי בן-ציון

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש