חיפוש

dsdsdsd
אורגזמה - המפץ הגדול

המפץ הגדול

נמאס לך לזייף? שמעת עליה מחברים, אבל אף פעם לא חווית אותה בעצמך? היא זיכרון נשכח בעבורך? זה הזמן למבוא (התיאורטי) לאורגזמה (כי מוטב מאוחר, מאשר בכלל לא)

קטי קמחי

קטי קמחי

​"כדי להגיע לאורגזמה, את צריכה איזושהי מיומנות טכנית וגם בן זוגך, שיחיה, צריך. אבל זה לא מספיק", אומרת הסקסולוגית שרי לביא מהמרפאה לטיפול מיני וזוגי במרכז הרפואי סורוקה, מקבוצת כללית. "חשוב גם ליצור אווירה מתאימה ומזמינה. למשל, האם ידעת שכדאי לשים לב לטמפרטורה של החדר ולתאורה. כי אם את מוטרדת מכך שבן זוגך מסתכל על גופך העירום באור מלא ואת מתביישת (עניין ששווה דיון בפני עצמו), ואם את לא חשה בנוח עם גופך, אין סיכוי שתגיעי לאורגזמה.  גם לא אם את רועדת מקורן". 

וזהו?

לא. נקודה נוספת היא העובדה שנשים רבות, גם אחרי שהן נכנסות לאווירה ונמצאות על המסלול הנכון בדרך לגמירה, עלולות לאבד את האורגזמה עוד לפני שזו הגיעה. 

למה?

לא חסרות סיבות. החל מעכבות שקשורות בחינוך מיני, דרך ענייני דימוי גוף, אי-יכולת לאבד שליטה ועד למחשבות טורדניות שמפריעות להתרכז בעשיית אהבה. 

מה יכול לפקס את תשומת הלב?

מוזיקה נעימה, העובדה שכיבינו את הסלולרי, נעלנו את הדלת והוצאנו את החוט של הטלפון יכולים לעבוד. יש כאלה שסרט אירוטי שמרצד על המסך ברקע עובד בשבילן. יש כאלה שקריאה של חומר אירוטי לפני מעשה האהבה (מה רע בשירה?) עוזרת לפקס ולמקד את תשומת הלב ולא לברוח למחוזות אחרים. ויש כאלה שפשוט לטבוע בעיניים של בן הזוג היא גם מהלך מנצח. כל זוגיות - והטריק שלה. כל אישה - והדרך שלה. 

כמה אורגזמות יש?

כמספר הנשים בעולם, כך מספר האורגזמות והדרכים להגיע אליהן. אבל בכל זאת, בגלל שהאנטומיה של כולנו זהה, אפשר לתת בהן סימנים מובהקים: הדגדגנית, הנרתיקית, נקודת הג`י, הדדנית, האנאלית, הווירטואלית וכמובן המשולבת.

הדגדגן, שלא כמו איברי מין אחרים המשמשים לפעולות אחרות (השתנה, הנקה, הולדת ילדים ועשיית צרכים - בהתאמה) נוצר אך ורק למטרה אחת - עינוג האשה. זוהי מהותו.  ולכן התעלמות מהווה עלבון חריף לעצם קיומו. הדגדגן מכיל יותר מ - 8,000 קצוות עצבים (יותר מאשר באיבר המין הגברי). וכשהוא מגורה, כלי הדם באזור מתרחבים, איברי המין מתמלאים בדם ושרירי אגן הירכיים הופכים מתוחים - וזה מיתרגם במוח שלך לאותה תחושה חמימה ומענגת הקרויה "גירוי מיני".

אורגזמה של הדגדגן בנויה בדרך כלל ממספר שיאים, שמזכירים התפרצות אופורית, או פיצוצים קטנים, שמרווח הזמן בין עווית לעווית משתנה דרמטית מאישה לאישה. ההתפרצויות מתמקדות באיברי המין ומשחררות את אותו מתח שרירי שנבנה באזור. 

איך עושים את זה?

את התרגול העצמי אפשר להתחיל כשאת יושבת על המיטה בברכיים כפופות ובעקבים צמודים. 

זה את והדגדגן שלך. את יכולה ללטף, לגעת, לסלסל במעגלים איטיים מסביב לקצה, להשתמש בלחץ גובר, וכשאת מרגישה שהגירוי מתעצם, להתקבע על סוג הקצב שאת מרגישה שעובד בשבילך. כשאת מרגישה קרובה לאורגזמה, לחצי את העקבים זה נגד זה כדי להוסיף ללחץ המצטבר על עטרת הדגדגן. 

כשאיבר המין של הגבר חודר אל עומק הנרתיק, נוצר גירוי עצבי הלוחץ את הרחם כלפי מטה וגורם לריגוש ולתחושת מלאות. אבל עם כל הכבוד לנרתיק, רוב הנשים זקוקות גם לגירוי של הדגדגן. השילוב בין החדירה העמוקה והגירוי הדגדגני נחשב "שילוב מנצח" אצל נשים רבות, ופעמים רבות השניים משלימים זה את זה בדרך אל האורגזמה המיוחלת. 

אפשר עוד פרטים בבקשה?

בזמן הסקס, כשאת מגורה, עברי לתנוחה שתאפשר לך את החדירה העמוקה ביותר. שבי עליו והתרכזי בתנועת האגן שלך כך שתשלטי בצורה מלאה בחיכוך בסיס איבר המין בעת החדירה.  התמקדי בתחושות הנרתיק: האם הוא רפוי או מכווץ, עד כמה הוא מלא ובאיזו זווית את רוצה את החדירה.

איפה נמצאת נקודת הג`י?

נקודת הג`י היא גוש קטן של קצות עצבים ובלוטות הממוקם סמוך לאיזור הטלת השתן.  המסתורין שנלווה אליה טמון במיקומה האקזוטי (ניתן לחוש בה רק באמצעות חדירה או הפעלת לחץ באיזור מסויים מאד של הנרתיק). אגב, לחלק מחוקרי המין כלל לא ברור אם היא קיימת. זוגות רבים חיפשו אחריה במשך שנים ולא מצאו - ועדיין, יש כאלה שכן.  נקודת הג`י בולטת מדופן הנרתיק רק כשהיא מגורה, ולכן תצטרכי לגרות את עצמך לפני שאת מתחילה לחפש את נקודת הג`י האישית שלך. או שהוא יגרה...

איך בדיוק?

שכבי על גבך והכניסי אצבע (שלך או שלו) לעומק של כשלושה וחצי עד חמישה סנטימטרים בתוך הנרתיק, על הדופן העליונה שלו, והניעי אותה בתנועה של ``בוא הנה``. במקום שבו תרגישי נקודה בעלת מרקם שונה, שמזכירה אפון גדול, שם נקודת הג`י. געי בה שוב ושוב עד שתרגישי יותר ויותר מגורה ותני לתחושות להוביל אותך אל האורגזמה. לעיתים, גירוי נקודת הג`י עלול לגרום לתחושה של צורך להטיל שתן. זה טבעי, ואל תיבהלי. הסיבה לכך היא הגירוי הרב של קצות העצבים הסמוכים לשופכה הנשית.  אם תרפי ותירגעי, התחושה הזו תחלוף. 

ומה עם סקס?

על מנת לאפשר לבן זוגך להגיע לנקודת הג`י שלך בעזרת איבר המין שלו, שבי עליו וקשתי את גבך לאחור. נסי תנוחות שונות בעזרת אגן הירכיים שלך, עד שתגיעו לנקודה.
תנוחה נוספת שיכולה להקל היא תנוחת הכריעה, כשהוא חודר לנרתיק שלך מאחור. תני למתח ולריגוש להיבנות באיטיות, ואל תוותרי גם אם אינך מצליחה להגיע לאורגזמה בפעמים הראשונות. 
כמספר הנשים בעולם, כך מספר האורגזמות והדרכים להגיע אליהן 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש