חיפוש

dsdsdsd
איזו תנוחה הכי מסוכנת ביחסי מין?

מהי התנוחה המסוכנת ביותר ביחסי מין?

מסתבר שסקס בטוח זה לא רק שימוש בקונדומים ובשאר אמצעי מניעה: מבדיקה של נתונים כואבים במיוחד שהצטברו בשטח, נמצא כי תנוחה פופולרית במיוחד היא הגורם מספר 1 לשבר באיבר המין של גברים (אאוץ'!). ומי סיימו במקומות 2 ו־3 המפוקפקים קצת פחות?

ד"ר דנה פלורנטין

ד"ר דנה פלורנטין

בקיצור

01

חוקרים בדקו מהי תנוחת הסקס המסוכנת ביותר, זו שאם מבצעים אותה קיים הסיכוי הגבוה לשבר בפין.

02

בבדיקה של שלושה בתי חולים התברר כי ב-13 השנים האחרונות התופעה הכואבת קרתה 42 פעמים.

03

למרות הכאבים העזים, חלק מהגברים חיכו לא פחות משש שעות עד שפנו לטיפול רפואי.

נפתח בצפירת הרגעה: במרבית המקרים יש ליחסי מין יתרונות מוכחים – לא רק לבריאות הנפש, אלא גם לבריאות הגוף. והנה מגיע ה"אבל"... אבל, יש מקרים בהם סקס עלול לגרום לתופעות לא נעימות, בלשון המעטה, כמו לשבר באיבר המין הגברי.

חוקרים בברזיל בדקו מהי תנוחת הסקס המסוכנת ביותר, זו שאם משתמשים בה קיים הסיכוי הגבוה לשבר בפין, והגיעו למסקנה שמדובר באחת התנוחות הפופולריות ביותר - כאשר האישה נמצאת מעל הגבר. וזה לא המידע המעניין היחיד שעלה מהמחקר.

החוקרים בחנו את כל התיקים רפואיים שנפתחו ב-13 השנים האחרונות בשלושה בתי חולים בעיר הברזילאית קמפינס, בה חיים כשלושה מיליון תושבים. התברר כי במהלך תקופה זו סבלו 42 גברים משבר בפין:  28 נפגעו במהלך יחסי מין הטרוסקסואליים; ארבעה ביחסים הומוסקסואלים; שישה כתוצאה מ"מניפולציה על איבר המין"; ועוד 4 מ"סיבות לא ברורות".

מחצית מהמקרים היו תוצאה של כתוצאה מיחסי מין כאשר האישה הייתה מעל הגבר; תנוחת הסקס השניה המסוכנת ביותר הייתה תנוחת הכריעה ("דוגי סטייל" בלשון העם) ובמקום השלישי התנוחה המיסיונרית.

החוקרים הניחו כי "אישה מעל" היא התנוחה המסוכנת ביותר לגבר, כי במצב כזה לאישה יש שליטה רבה יותר על התנועות. לא רק שמשקל האישה כולו מונח על איבר המין של הגבר, הגבר גם מתקשה לעצור את הסקס אם הוא סובל מכאב. בשתי התנוחות האחרות, הגבר שולט במצב ולכן גם יכול להפסיק את הפעילות במקרה של כאב. ועדיין, לחלק מהברזילאים זה לא ממש עזר...

הנה עוד כמה נתונים פיקנטיים שעלו מהמחקר: הגיל הממוצע של הגברים הפגועים היה 34; חצי מהם סיפרו כי שמעו את הרעש של שבירת הפין; וחלקם גם דיווחו שסבלו מנפיחות.

למרות הכאבים העזים, חלק מהגברים חיכו לא פחות משש שעות עד שהחליטו לפנות לטיפול רפואי. למה? כנראה בגלל המבוכה מהפציעה הלא שגרתית. הבשורות הטובות: רק שניים מתוך אלו שסבלו משבר פיתחו בעיות זקפה בהמשך חייהם.

ד"ר דנה פלורנטין​ היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש