פורסם בראשונה: 24.03.2005
עדכון אחרון: 07.07.2015
  • אריק שרון אריק שרון
  • יעל דרור יעל דרור

יעל ואריק, פתאום בחורף צמח לי צמיגון...

לקריאה נוחה
מיטל היקרה, אכן החורף היה נוראי מבחינת הרגלי אכילה, אבל לפחות הוא היה קצר. דאגנו לך לתרגילים מחטבים נוגדי צמיגונים שאותם עדיף לבצע עם חברה או חבר. נתחיל בראשון, כי הכנו סדרה שלמה
בחורף צמח לי צמיגון

יעל ואריק יקרים שלום,

בעקבות החורף הקשה שעבר חלף לו הצטרף אליי חבר נחמד, שאני נוהגת לכנותו בשם "צמיגון". הוא מתגורר באיזור הבטן. כמו כן, מתוקף תפקידי כממנהלת דיגיטל אני יושבת שעות רבות מול המחשב - מה שתורם להתפתחותו של הצמיגון. מה לעשות???#@$%

בברכה,
מיטל

מיטל היקרה שלום,

כן החורף היה אומנם נוראי וקשה, קל לפתח הרגלי אכילה לא טובים כשקר ורוצים רק מאכלים כבדים ומחממים, ובקושי עושים כושר. אבל לפחות הוא היה קצר. 

אי לזאת ובהתאם לכך החלטנו לתת לך תרגילים טובים לחיטוב הבטן שהם אנטי-צמיגוניים. עדיף לבצע אותם עם חברה או חבר, מה שבא לך. בדרך תוכלו לעודד ולתת תמיכה ולזכור שאורח חיים בריא הוא הדרך הנכונה להרגשה טובה.

יעל ואריק

אוקיי מיטל, נתחיל בתרגיל שקוראים לו "עליות בטן משכיבה ברגליים משולבות" (Sit Up), או כפי שאנחנו אוהבים לכנות אותו - תרגיל ראשון בהורדת הבטן וחיזוק הקשר.

 Tsamig_Targil1.jpg

איך מתחילים: בשכיבה על הגב, כשהרגליים שלך משולבות ברגליים של בן או בת הזוג ונתמכות אחת בשנייה (כמו בתמונה), ברכיים כפופות, וכריות כף היד תומכות בבסיס הצוואר. נכון, אריק לא הוריד שערות ברגליים, תתגברי...

 Tsamig_Targil2.jpg

 מה את עושה, או יותר נכון מה אתם עושים: עולים יחד עד לישיבה, חשוב להקפיד שתוך כדי העלייה לא תפעילו לחץ על הצוואר ולא תכפפו אותו - כלומר להקפיד על צוואר נייטרלי וסנטר משוך לאחור.

אחרי העלייה יורדים באיטיות למטה תוך כדי בלימה, ממש כמו בצילום מס' 2.

 Tsamig_Targil3.jpg

 

צילום מס' 3 מראה את נקודת השיא של התרגיל, שממנו חוזרים ויורדים למטה.

כמה פעמים חוזרים על התרגיל?

20 פעמים, ואז נחים קצת (לא חצי שעה!) ושוב חוזרים על התרגיל. בסך הכל, שלושה סטים.

קראתם? יופי! אל תקרעו את עצמכם

רגע לפני שאתם מתחילים לעסוק בפעילות גופנית, חשוב להתאים אותה למצבכם הבריאותי - כדי שתעשו לעצמכם רק טוב. אל תעמיסו על עצמכם יותר מדי על ההתחלה, ודאגו להתייעץ עם רופא לפני שמתחילים, ובמיוחד לפני שנרשמים לחדר כושר. בהצלחה!

אריק שרון הוא מאמן כושר מוסמך בוגר ווינגייט ומנהל את פורום הכושר ותזונת הכושר באתר.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל