חיפוש

dsdsdsd
תרופה לשפיכה מוקדמת

התרופה לשפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת היא הבעיה הנפוצה ביותר בתפקוד המיני של הגבר. תרופה חדשה יכולה להאריך פי שלושה את זמן המשגל. התרופה משווקת באירופה, אך עדיין לא קיבלה אישור בישראל

ד"ר אריה גולדשמיד

ד"ר אריה גולדשמיד

​קבלו את האחות הצעירה של הויאגרה, תרופת הפלא לטיפול באין־אונות: פריליג'י (Priligy), גלולה חדשה אשר שמה הגנרי הוא Dapoxetine, נותנת תקווה לגברים הסובלים משפיכה מהירה. 

מהי שפיכה מהירה?

שפיכה מוקדמת (או שפיכה מהירה) מתוארת על ידי הסקסולוגים כ"שפיכה לפני הזמן הרצוי לגבר, לאישה או לשני בני הזוג". מדובר בבעיה הנפוצה ביותר מבין הבעיות בתפקוד המיני של הגבר, ועל פי הערכות כשליש מהגברים סובלים משפיכה מוקדמת ברמה זו או אחרת. 

מה מציעה התרופה חדשה?

חברת ינסן סילאג פיתחה את התרופה, אשר נבדקה על אלפי גברים באירופה. התרופה מאפשרת לגברים לדחות את זמן השפיכה שלהם ולהאריך את זמן המשגל עד פי שלושה.

איך התרופה החדשה עובדת?

החוקרים שבדקו את יעילות התרופה מסבירים שהיא עובדת על שינוי רמות הסרוטונין במוח ומאפשרת לגבר שליטה רבה יותר על זמני השפיכה במהלך משגל.

אילו תרופות משמשות כיום לטיפול בשפיכה מוקדמת?

טיפול תרופתי בשפיכה מהירה ניתן עד כה רק למקרים הקשים. הטיפול הזה ניתן באמצעות תרופות נגד דיכאון, שאחת מתופעות הלוואי שלהן היא השהייה בשפיכה. פריליג'י שייך לאותה קבוצה של תרופות נגד דיכאון המכונה SSRI, והיחודיות של התרופה היא במשך הפעולה הקצר שלה.

מה המינון המומלץ לשימוש בפריליג'י?

את הפריליג'י יש ליטול שלוש שעות עד שעה לפני קיום יחסי מין ולא יותר מפעם ביממה. ​

האם יש לתרופה תופעות לוואי?

לפריליג'י אינטראקציות עם תרופות רבות וגברים המטופלים בתרופות כרוניות חייבים לדווח עליהן לרופא/ה הרושם/ת את התרופה. תופעות הלוואי השכיחות ביותר הן בחילה ולחץ דם נמוך​ בזמן עמידה, שיכול לעתים רחוקות להגיע עד עלפון.

איפה אפשר לקנות את התרופה?

התרופה רשומה ומשוווקת בפינלנד, צרפת, גרמניה, איטליה, פורטוגל, שבדיה ובריטניה והיא רשומה לשימוש מגיל 18 עד 64. 

החברה צופה לקבל אישור שיווק בחמש מדינות אירופיות נוספות. 

האם ניתן לקנות את התרופה בישראל?

התרופה עדיין לא רשומה בישראל ואינה משווקת כאן. החברה ממתינה לקבלת האישור לשיווק ממשרד הבריאות. מאחר שהתרופה לא מתאימה לכל אחד, במיוחד לאלה הסובלים ממחלת לב, מומלץ להמנע מרכישת התרופה באינטרנט, כי יש לבצע הערכה רפואית קפדנית לפני השימוש.

ד"ר אריה גולדשמיד הוא לשעבר מנהל מחלקת פרמקולוגיה בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש