חיפוש

dsdsdsd
חומצה אלפא ליפואית יעילה באיזון סוכרת

מי צריך חומצה אלפא ליפואית

חומצה אלפא ליפואית מיוצרת בכבד, וכמויות מזעריות ממנה מתקבלות ממזונות מהחי ומהצומח. מחקרים הוכיחו את יעילותה באיזון סוכרת ובהגנה על הגוף מפני נזקיהם של חומרים מחמצנים

הילה פריאל

הילה פריאל

חומצה אלפא ליפואית היא נוגד חמצון טבעי, חזק ויעיל והיא חשובה לקיום תהליכים רבים בגופנו. בין היתר משתתפת החומצה האלפא ליפואית באיזון רמות הסוכר, בהובלה עצבית ובהגנה על הגוף מפני נזקיהם של חומרים מחמצנים הנוצרים באופן טבעי בגופנו ובסביבתנו.

מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות מצביעים על  קשר בין החומצה האלפא ליפואית והטיפול בסימפטומים של נוירופתיה סוכרתית. נוסף לכך, בהיותה נוגד חימצון יעיל, חומצה אלפא ליפואית עשויה לסייע בריפוי מגוון מצבים המושפעים מנזק חימצוני.

מהו המקור הטבעי לחומצה אלפא ליפואית?

חומצה אלפא ליפואית מיוצרת בכבד, וכמויות מזעריות ממנה מתקבלות מצריכה של מזונות מהחי ומהצומח. הייצור הטבעי של חומצה אלפא ליפואית הולך ופוחת עם הגיל, ונמצא בירידה בקרב אנשים הסובלים מבריאות ירודה ובהם חולי סוכרת. לכן, עם העלייה בגיל ובתחלואה, גדל השימוש בתוסף.

מהי נוירופתיה סוכרתית?

נוירופתיה היא אחד מהסיבוכים השכיחים והחמורים של מחלת הסוכרת, והיא גורם מרכזי לפגיעה באיכות חייהם של חולי הסוכרת. רמות גבוהות של סוכר בדם, האופייניות לחולי סוכרת, מובילות לנזקים עצביים ולפגיעה בכלי הדם. נזקים אלו מתבטאים בסימפטומים הכוללים בעיות בהובלה עצבית, כאבים עזים, תחושת שריפה, נימול ואובדן תחושה בגפיים התחתונות, ובמצבים מתקדמים עלולים להוביל לקטיעת גפיים. טיפול ואיזון נכון של הסוכרת מאפשר לעכב ואף למנוע את התפתחות הנוירופתיה הסוכרתית.

האם חומצה אלפא ליפואית עוזרת לטיפול בסוכרת?

החומצה האלפא ליפואית משמשת לטיפול והפחתה של סימפטומים הקשורים לנוירופתיה סוכרתית ולפגיעה בתאי עצב. הטיפול באמצעות תוסף חומצה אלפא ליפואית נמצא במחקרים כבטוח לשימוש ואינו גורם לתופעות לוואי, וניתן לשלבו בטיפול הקיים בסוכרת תוך כדי שיפור איכות החיים של המטופלים.

• חולי סוכרת שנטלו תוסף חומצה אלפא ליפואית מדי יום, הראו שיפור משמעותי בעבור סימפטומים נוירופתים, הכוללים כאב ותחושת בערה. כך עולה ממחקר שפורסם בשנת 2006.   לדברי החוקרים, נרשמה ירידה של עד 50 אחוזים בסימפטומים אלו בקבוצה שקיבלה את התוסף בהשוואה לקבוצת הביקורת.

• מספר מחקרים מצאו כי לחומצה אלפא ליפואית יכולת להגביר את קליטת הסוכר מהדם אל תוך התאים ברקמות השומן והשריר. באופן פעולה זו מחקה החומצה האלפא ליפואית את פעילות האינסולין, ובכך עשויה לשפר את איזון הסוכר ולהפחית משמעותית את סיבוכי הסוכרת. נוסף לכך, מחקרים מצאו כי מתן תוסף חומצה אלפא ליפואית משפר את הרגישות הפריפרית לאינסולין. חומצה אלפא ליפואית נמצאה כבעלת יכולת להאט את הרס תאי הלבלב החיוניים לייצור האינסולין.

האם התוסף יעיל גם לטיפול במחלות לב וכלי דם?

חולי סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר למחלות לב וכלי דם בהשוואה לשאר האוכלוסייה, וזאת בשל פגיעה בכלי הדם הגדולים והקטנים בגופם. נוכחות הסוכרת מעלה את שכיחות הסיבוכים והתמותה ממחלות לב וכלי הדם.

סטרס חימצוני הוא אחד מגורמי הסיכון המשמעותיים למחלות לב וכלי דם, והוא עלול להוביל לפגיעה באנדותל כלי הדם, לטרשת עורקים ולסיבוכים נוספים. החומצה האלפא ליפואית נצפתה במחקרים כבעלת השפעה מיטיבה ומגנה על אנדותל כלי הדם.

באחד מאותם מחקרים, נתנו חומצה אלפא ליפואית במינון של  300 מ"ג ל־58 אנשים עם תסמונת מטאבולית. לאחר ארבעה שבועות זיהו החוקרים שיפור של 44 אחוזים בתפקוד האנדותל, וזאת בהשוואה לקבוצת הביקורת.

בימים אלו נערכים מחקרים מבוקרים ארוכי טווח על מנת לקבוע האם תיסוף חומצה אלפא ליפואית יכול להפחית את הסיכון לסיבוכים ווסקולרים בחולי סוכרת.

הילה פריאל היא נטורופתית ב"דרך חיים" מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

يرجى ملاحظة أنه تقدم معلومات شخصية حساسة في النموذج