חיפוש

dsdsdsd
בדיקת שיניים - מגיל 20 ועד גיל 39

בדיקת שיניים - מגיל 20 ועד גיל 39

בבדיקה שגרתית מחפש רופא השיניים סימנים לעששת. כמו כן הוא בודק את ריריות הפה (הלחיים, השפתיים, החך והלשון) ומחפש סימנים למחלות במערכת התמיכה של השן - בעיקר מחלות חניכיים (מחלות פריודונטליות)

ד"ר נפתלי ברזניאק

ד"ר נפתלי ברזניאק

​בדיקת שיניים

בהיעדר גורמי סיכון יש להיבדק אצל רופא השיניים פעם בשנה. אם ישנם גורמי סיכון, עשוי רופא השיניים להמליץ על בדיקות שגרתיות בתדירות גבוהה יותר.

גורמי הסיכון כוללים, בין היתר, נטייה לעששת, צריכה מוגברת של מאכלים עתירי סוכרים, מחלות שונות של הפה, הקרנות לאזור הפנים ותרופות מסוימות. כל אלה עלולים להגדיל את הסיכון לעששת ולמחלות חניכיים. כשיש גורמי סיכון, עשוי רופא השיניים להמליץ שבדיקות השגרה ייערכו לעיתים קרובות יותר.

בבדיקה שגרתית בודק הרופא את החניכיים ואת המשטחים הנראים של השיניים כדי לחפש סימני עששת. הוא בודק גם את ריריות הפה (הלחיים, השפתיים, החך והלשון). הבדיקה כוללת לעיתים גם צילום נשך שמאפשר לרופא לראות אם יש עששת במשטחים שבהם באות השיניים במגע זו עם זו.

בכל בדיקת שגרה גם מחפש רופא השיניים סימנים למחלות במערכת התמיכה של השן. מדובר בעיקר במחלות חניכיים (מחלות פריודונטליות).

אצל השיננית מומלץ לבקר אחת לחצי שנה. השיננית מנקה היטב את משטחי השיניים, מסלקת אבנית ומחזקת את זגוגית השן בעזרת משחות וג'לים המכילים פלואוריד.

ד"ר נפתלי ברזניאק הוא רופא כללי, רופא שיניים, מומחה ביישור שיניים וברפואת שיניים ומשמש היועץ הראשי של כללית סמייל בתחום האורתודונטיה (יישור שיניים). הוא מנהל את מחלקת ההתמחות באורתודונטיה במרכז לרפואת שיניים של צה"ל בתל־השומר והיה בעבר יו"ר האגודה הישראלית לאורתודונטיה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש