פורסם בראשונה: 28.07.2010
עדכון אחרון: 17.02.2019
  • ד"ר נפתלי ברזניאק ד"ר נפתלי ברזניאק

בדיקת שיניים מגיל 65 ומעלה

לקריאה נוחה
בבדיקה שגרתית מחפש רופא השיניים סימנים לעששת. כמו כן הוא בודק את ריריות הפה (הלחיים, השפתיים, החך והלשון) ומחפש סימנים למחלות במערכת התמיכה של השן - בעיקר מחלות חניכיים (מחלות פריודונטליות)
בדיקת שיניים מגיל 65 ומעלה

בדיקת שיניים לבני 65 ומעלה

אם אין גורמי סיכון, מומלץ להיבדק אצל רופא השיניים אחת לשנה. גורמי הסיכון כוללים, בין היתר, נטייה לעששת, צריכה מוגברת של מאכלים עתירי סוכרים, מחלות שונות של הפה, הקרנות לאזור הפנים ותרופות מסוימות. כל אלה עלולים להגדיל את הסיכון לעששת ולמחלות חניכיים. כשיש גורמי סיכון, עשוי רופא השיניים להמליץ שבדיקות השגרה ייערכו לעיתים קרובות יותר.

בבדיקה שגרתית בודק הרופא את החניכיים ואת המשטחים הנראים של השיניים כדי לחפש סימני עששת. הוא בודק גם את ריריות הפה (הלחיים, השפתיים, החך והלשון). הבדיקה כוללת לעיתים גם צילום נשך שמאפשר לרופא לראות אם יש עששת במשטחים שבהם באות השיניים במגע זו עם זו.

בכל בדיקת שגרה גם מחפש רופא השיניים סימנים למחלות במערכת התמיכה של השן. מדובר בעיקר במחלות חניכיים (מחלות פריודונטליות).

אצל השיננית מומלץ לבקר אחת לחצי שנה. השיננית מנקה היטב את משטחי השיניים, מסלקת אבנית ומחזקת את זגוגית השן בעזרת משחות וג'לים המכילים פלואוריד.

​לקוחות כללית מושלם ופלטינום?

אתם זכאים לבדיקת שיניים וטיפול שיננית חינם! לחצו כאן לפרטים

ד"ר נפתלי ברזניאק הוא רופא כללי, רופא שיניים, מומחה ביישור שיניים וברפואת שיניים ומשמש היועץ הראשי של כללית סמייל בתחום האורתודונטיה (יישור שיניים). הוא מנהל את מחלקת ההתמחות באורתודונטיה במרכז לרפואת שיניים של צה"ל בתל־השומר והיה בעבר יו"ר האגודה הישראלית לאורתודונטיה

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

לקוחות כללית מושלם?

​קבלו הנחה עבור ביצוע בדיקות סקר תקופתיות

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל