חיפוש

dsdsdsd
בדיקות עיניים מגיל 20

בדיקות עיניים ובדיקות ראייה - מגיל 20 ועד גיל 39

המטרה של בדיקות העיניים היא לאתר סימנים ראשונים של מחלות הגיל המבוגר, ובהן גלאוקומה, קטרקט, ניוון מרכז הראייה וגידולים על גלגל העין. בדיקות עיניים שגרתיות חשובות במיוחד למי שיש להם מחלות סיסטמיות שמשפיעות על העיניים, כמו לחץ דם גבוה וסוכרת

פרופ

פרופ' דן געתון

בדיקות עיניים

בדיקות עיניים לקבוצת הגיל 39-20 מומלץ לעשות אצל רופא העיניים בתדירות של פעמיים בכל עשור. רופא העיניים בודק את חדות הראייה וכן את מבנה העין באמצעות המכשור הייעודי שברשותו. בין היתר הוא בודק את הלחץ התוך־עיני וכן את המקטע הקדמי של העין ואת המקטע האחורי שלה. לשם בדיקת המקטע האחורי יש להרחיב את האישונים בעזרת טיפות.

מטרת הבדיקות בקבוצת הגיל הזאת היא לאתר סימנים ראשוניים של מחלות הגיל המבוגר, ובהן גלאוקומה (מחלה העלולה לגרום לעיוורון כתוצאה מהעלייה בלחץ התוך־עיני), קטרקט (עכירות של עדשת העין), ניוון מרכז הראייה ולעיתים נדירות גם גידולים בגלגל העין.

נוסף על כך מיועדות הבדיקות לגלות פגיעות הנגרמות לעיניים בגלל תעסוקה או פעילות פנאי כגון חבלות, חדירת גופים זרים וחשיפה מרובה לקרינת השמש.

הריון ולידה ובריאות העיניים

במהלך תקופת ההריון וההנקה עלולים להתחולל שינויים בעיניים בגלל שינויים בלחץ הדם ובלחץ נוזלי הגוף או בגלל שינויים הורמונליים - ומומלץ להתייעץ עם רופא העיניים על השינויים האלה, במיוחד אם הם גורמים לראייה מטושטשת או ליובש בעיניים.

הריון מלווה לעיתים בלחץ דם גבוה או בסוכרת. במקרים כאלה ימליץ בדרך כלל רופא הנשים לאישה ההרה להיבדק אצל רופא העיניים, גם אם אין היא חשה בסימפטומים כלשהם בעיניה.

פרופ' דן געתון הוא רופא בכיר בבית החולים בילינסון במרכז הרפואי רבין מקבוצת כללית. הוא מומחה לרפואת עיניים, למחלת הגלאוקומה וללחץ תוך־עיני ומנהל את מכון הגלאוקומה של כללית בתל־אביב

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש