חיפוש

dsdsdsd
סיפור לידה בניתוח קיסרי

הלידה (הבכלל לא) טבעית שלי

יעלה תיכננה לעצמה לידה טבעית מהסרטים, אבל בגלל שהתינוקת עמדה בסירובה להתהפך, היא הצטרכה ליישר קו עם המציאות. איך? בניתוח קיסרי

​עשיתי הכל כדי שתהיה לי לידה טבעית כמו שרציתי: תרגלתי יוגה להריון, קראתי ספרים בנושא, קבעתי ללדת במרכז הלידה הטבעית בלניאדו, בחרתי לי דולה מדהימה, אבל... הגברת הייתה עם הרגליים למטה.

בשבוע 36 הבנתי שאולי כדאי לעזור לה למצוא את התנוחה הנכונה ליציאה. פניתי בראש ובראשונה לרפואה האלטרנטיבית. המטפלות שהכרתי היו מדהימות וזו הייתה ממש חוויה, אבל לא הצלחנו. היא נשארה עם הרגליים למטה.

אז הלכנו לעשות היפוך אצל המומחה בבית החולים מאיר בכפר סבא. הוא ניסה כמה פעמים, אבל גם זה לא הצליח. נסענו הביתה עם תקווה שאולי היא עוד תחליט בעצמה לבצע את המשימה.

הימים עברו והיא בשלה. הבנו שצריך לקבוע תור לקיסרי. הסבירו לנו שעדיף שנקבע מראש מאשר שנגיע אחרי שתתחיל לידה, כי אז זה עלול להיות בלחץ.

ביום שבת ישבנו בבית וחשבנו על תאריך. זה לא פשוט להחליט מה יהיה תאריך הלידה של התינוקת שלך. רצינו כמה דברים: לתת לה זמן, אולי היא עוד תחליט להתהפך; לקבוע מספיק זמן מראש לפני שתתחיל הלידה; וגם שיהיה נוח לסובבים אותנו.

החלטנו שלמחרת, ביום ראשון בבוקר, ניסע לבית החולים מאיר, נשמע על הקיסרי ונקבע תאריך.

בשעה 23:00 בלילה זינקתי מהמיטה, הרגשתי שמשהו מגיע ופתאום... שלולית. דידתי לי לשירותים, נוזלת כל הדרך ומשם קראתי לבעלי שנראה לי שירדו לי המים.
התקשרנו לדולה, שאמרה לנו להתארגן ולנסוע לבית החולים. היא שאלה אם אנחנו רוצים שהיא גם תגיע. למרות שהיה לי ברור שאני הולכת לקיסרי, אמרתי לה כן. ידעתי שיהיו לי המון שאלות ושאני צריכה שם עוד מישהו שמבין ושאני סומכת עליו.

הגענו למיון יולדות בבית החולים מאיר. לא הייתה שם אף אחת. אמרתי לרופא בדלפק שירדו לי המים ושהעובר עם רגליים למטה, והוא הכניס אותי ישר לחדר הלידה. גם בחדרי הלידה לא הייתה אף אחת, וכך יצא ששלוש מיילדות טיפלו רק בי. הן הכינו אותי לניתוח בצ'יק, העירו את צוות הרופאים ואמרו שבעלי יכול להצטרף אלי אחרי האפידורל.

וכך ילדתי את בתי הבכורה. הגענו לבית החולים בשעה 24:30 ועומר נולדה בשעה 1:51.

הרעיון של להביא את הדולה, למרות שהיה ברור שזה קיסרי, היה מעולה. היא ענתה לי על כל מה שלא הייתי בטוחה בו והייתה איתי בהתאוששות בעוד בעלי הלך עם התינוקת.

אושפזתי במחלקת הריון בר סיכון (סתם כי שם מאשפזים לאחר קיסרי) והייתי בחדר לבד (סתם כי במקרה לא היו עוד בנות בחדר). האחיות שטיפלו בי במחלקה היו מדהימות.

אז למרות שזו ממש לא הייתה הלידה הטבעית שאותה תכננתי ושעליה חלמתי, הייתה לי לידה מדהימה ונולדה לי ילדה מדהימה.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש