חיפוש

dsdsdsd
הנקה היא לא אמצעי מניעה

הנקה היא לא אמצעי מניעה

אם חשבת שהעובדה שאת מניקה מונעת את האפשרות שתיכנסי שוב להריון, תחשבי שוב. כבר בביקורת שאחרי הלידה התייעצי עם רופא הנשים שלך ביחס לאמצעי מניעה הולם

קטי קמחי, שרי לביא

​אם את מניקה, אל תשגי באמונה שאת מוגנת מהריון בלתי רצוי, אמונה שהופרכה על־ידי מאות הריונות ו/או הפסקות הריון של נשים אחרי לידה. הנקה היא לא אמצעי מניעה.

אחרי ההריון והלידה, כשמערכת הרבייה ממלאת עבורך, האם הטרייה, את התפקיד שלשמה היא נוצרה, ישנה אינטימיות חדשה בינה לבינך. אינטימיות זאת עשויה לגרום לך לחשוב פעמיים לפני כל שימוש באמצעי מניעה. וגם, מה לעשות, אחרי תקופה של ניסיון להיכנס להריון, תשעה חודשים של הריון והעיסוק בתינוק (כשלצידו ירידה במינון יחסי המין), הנטייה שלך היא להאמין ש"יהיה בסדר".

ויהיה בסדר?

לפעמים זה באמת בסדר, אבל לרוב המחזור שאינו סדיר גורם לנו לאבד כל מעקב ורבות מאיתנו נכנסות להריון שני מהר מאוד. מהר מדי. כי דווקא לאחר ההריון והלידה, הגוף עדיין איננו מאוזן מבחינה הורמונלית, ההורמונים משתוללים והריון עשוי להגיע הרבה יותר בקלות.

מה צריך לעשות?

עם כל הצער והקושי שבדבר, התייעצי עם רופא הנשים כבר בביקורת שאחרי הלידה ביחס לאמצעי מניעה הולם. תיאורטית הכל כרגיל: אפשר התקן, גלולות (ויש כאלה שמיוחדות להנקה), קונדום או כל מה שהורגלת אליו קודם. העיקר זה להקפיד ולחזור לרוטינת מניעה.

אם אתה גבר: אל תחכה שהיא תעשה את הצעד הראשון וקח אחריות על קצב הריבוי הטבעי שלכם עד שיהיה לה כוח לנסוע לגינקולוג.

אם את אישה: אל תשכחי שזה קרה כבר פעם אחת, וממש לא מזמן - הגוף שלך יודע להיכנס להריון ונמצא עכשיו בשוונג. אם לא בא לך לגדל שני תינוקות יחד (לא כולל הבעל) - דברי עם חברות, היכנסי לאינטרנט, לכי לגינקולוג ובחרי אמצעי מניעה מתאים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש