פורסם בראשונה: 11.10.2010
עדכון אחרון: 11.10.2010
  • קטי קמחי קטי קמחי
  • שרי לביא שרי לביא

הנקה היא לא אמצעי מניעה

לקריאה נוחה
אם חשבת שהעובדה שאת מניקה מונעת את האפשרות שתיכנסי שוב להריון, תחשבי שוב. כבר בביקורת שאחרי הלידה התייעצי עם רופא הנשים שלך ביחס לאמצעי מניעה הולם

​אם את מניקה, אל תשגי באמונה שאת מוגנת מהריון בלתי רצוי, אמונה שהופרכה על־ידי מאות הריונות ו/או הפסקות הריון של נשים אחרי לידה. הנקה היא לא אמצעי מניעה.

אחרי ההריון והלידה, כשמערכת הרבייה ממלאת עבורך, האם הטרייה, את התפקיד שלשמה היא נוצרה, ישנה אינטימיות חדשה בינה לבינך. אינטימיות זאת עשויה לגרום לך לחשוב פעמיים לפני כל שימוש באמצעי מניעה. וגם, מה לעשות, אחרי תקופה של ניסיון להיכנס להריון, תשעה חודשים של הריון והעיסוק בתינוק (כשלצידו ירידה במינון יחסי המין), הנטייה שלך היא להאמין ש"יהיה בסדר".

ויהיה בסדר?

לפעמים זה באמת בסדר, אבל לרוב המחזור שאינו סדיר גורם לנו לאבד כל מעקב ורבות מאיתנו נכנסות להריון שני מהר מאוד. מהר מדי. כי דווקא לאחר ההריון והלידה, הגוף עדיין איננו מאוזן מבחינה הורמונלית, ההורמונים משתוללים והריון עשוי להגיע הרבה יותר בקלות.

מה צריך לעשות?

עם כל הצער והקושי שבדבר, התייעצי עם רופא הנשים כבר בביקורת שאחרי הלידה ביחס לאמצעי מניעה הולם. תיאורטית הכל כרגיל: אפשר התקן, גלולות (ויש כאלה שמיוחדות להנקה), קונדום או כל מה שהורגלת אליו קודם. העיקר זה להקפיד ולחזור לרוטינת מניעה.

אם אתה גבר: אל תחכה שהיא תעשה את הצעד הראשון וקח אחריות על קצב הריבוי הטבעי שלכם עד שיהיה לה כוח לנסוע לגינקולוג.

אם את אישה: אל תשכחי שזה קרה כבר פעם אחת, וממש לא מזמן - הגוף שלך יודע להיכנס להריון ונמצא עכשיו בשוונג. אם לא בא לך לגדל שני תינוקות יחד (לא כולל הבעל) - דברי עם חברות, היכנסי לאינטרנט, לכי לגינקולוג ובחרי אמצעי מניעה מתאים

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

​מפגשי ייעוץ והדרכה בנושא הנקה

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל