חיפוש

dsdsdsd
סיפור לידה ביתית

סיפור שנולד בבית

אחרי שילדת פעם בבית כבר קשה לחשוב על לידה אחרת. זה לא שהלידה נעשה קלה יותר, אבל היא נעשית שלך. שלכם

הנסיכה קרלה

הנסיכה קרלה

אני יושבת כאן ומתפוצצת. מרוב השאיפה להתפנות.

אתם יודעים מה הבעיה שלי? עודף מידע. לפעמים אני מוצאת את עצמי מתגעגעת לימים שבהם יכולת להפקיד את האמון הטוטלי שלך באדם אחר, באחות התחנה למשל, על אחת כמה וכמה ברופא הכל יכול. ומה עשתה התפשטות הידע לממסד הרפואי עצמו? נדמה שהפחד, ואיתו ההפחדה, הפכו לכלל המנחה שלו - אם לא תצייתי, תסתכני בכך וכך, וגם בכך ובכך, אז אל תעיזי לפעול שלא על־פי ההוראות.

עכשיו אני עומדת ללדת, ואני יודעת שמדובר בתהליך טבעי שמסוגל להתרחש לבדו, אבל מפחדת פחד מוות בכל זאת. אחד הפחדים הגדולים ביותר שלי הוא שיכריחו אותי להתאשפז בבית חולים.

אני הולכת למטפלת בשיטת אלכסנדר, שגם עוזרת לי להתכונן ללידה. אני לומדת שם כל מיני תרגילים לביצוע במהלך הצירים. הרעיון הוא לכוון את כוחו של הציר למקום הנכון כדי שיעשה את עבודתו בצורה היעילה ביותר. לדברי המורה, התנהגות נכונה בלידה עשויה גם לחזק את הגוף לאחר מכן. זה לא נכון שהלידה מחלישה את האישה, היא מבטיחה לי, ההפך. 

היה הייתה נסיכה וכאשר היא התבגרה הגיעה מלאכית והעניקה לה ברכה: פעם, אמרה, תינתן לך הזדמנות חיים אדירה – תהיה לך האפשרות לחוות כוחות על, ואם תצליחי להתמודד איתם גם תצאי משם מחוזקת לעד. אבל כל זאת רק בתנאי שתצליחי להישאר בעמידה. ברגע שישכיבו אותך על הגב, יפוגו הכוחות. אוי אלוקים תן לי את הכוח לעמוד בכל מה שעומד לפניי!

ערב ט' באב, בבית. זו הלידה השלישית שלנו בבית. אחרי שילדת פעם בבית כבר קשה לחשוב על לידה אחרת. זה לא שהלידה נעשה קלה יותר (והפעם יצא התינוק עם ידו על הראש מה שלא הקל במיוחד על אמו) אבל היא נעשית שלך. שלכם.

מכיוון שתיכננו לידת בית, כל חשש שאני תיכף יולדת היתרגם אצל בן זוגי לניקיון הבית מאלף ועד תו, שמא תיאלץ מיילדת להיכנס אל ביתנו ולראות את כל הבלגן. כארבעים לילה ולילה עמל ואיזה בית מבריק היה לנו.

והנה עוד דבר שאולי לא חשבתם עליו – זה לא נכון לומר שאין שימוש בטכנולוגיה בלידות בית. לאורך הלידה שלי ישבו הילדים בחדר הסמוך וראו סרט במחשב, מה שעזר לי מאוד.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש