חיפוש

dsdsdsd
ויתור על צפייה בטלוויזיה מגדיל את הסיכוי לרדת במשקל אחרי לידה

אחרי הלידה: ההריון והקילוגרמים העודפים

לא מצליחה להוריד את הקילוגרמים שנוספו לך במהלך ההריון? חוקרים מאוניברסיטת הרווארד טוענים שוויתור על צפייה בטלוויזיה מגדיל את הסיכוי לגיזרה שהיתה לך

דני טל

דני טל

​הליכה, הימנעות מצריכת שומני טרנס וכיבוי הטלוויזיה הם המתכון המוצלח ביותר לירידה במשקל לנשים אחרי לידה. כך מסכמים חוקרים מאוניברסיטת הרווארד.

עורכת המחקר , ד"ר אמילי אוקן מביית הספר לרפואה  באוניברסיטה היוקרתית, אומרת ש"יש דברים פשוטים למדי שנשים יכולות לעשות כדי להימנע מעלייה גדולה מדי במשקל אחרי ההריון".

התוספת שתופסת

נשים רבות לא מצליחות להיפטר מהקילוגרמים העודפים שהוסיפו למשקלן במהלך ההריון, ויש לא מעט הוכחות שהתוספת הזאת עלולה להוות סכנה בריאותית אמיתית, במיוחד משום שהשומנים נוטים להצטבר סביב המותניים.

ד"ר אוקן וחבריה לצוות המחקר עקבו אחר 902 נשים במטרה לאבחן התנהגויות קשורות לעלייה במשקל אחרי הלידה.
ששה חודשים אחרי הלידה, התבקשו האמהות הטריות לדווח כמה זמן בילו בצפייה בטלוויזיה, כמה זמן הקדישו לפעילות גופנית ומה היו הרגלי התזונה שלהן.

מגדילות את הסיכון למשקל עודף

לאחר שנה התברר שמשקלן הממוצע של הנשים עלה ב- 0.6קילוגרם בהשוואה לזה שלפני ההריון.  12 אחוזים מהנשים הוסיפו חמישה קילוגרם ויותר למשקלן.

החוקרים מצאו שכל שעה של צפייה בטלויזיה מדי יום, העלתה את הסיכון של האמהות הטריות לצבור את חמשת הקילוגרמים ויותר ב- 24 אחוזים.

כל חצי אחוז של קלוריות משומני טרנס הגדיל  את הסיכון להשאיר את הקילוגרמים במשקל ב-33 אחוזים.

מקטינות את הסיכון למשקל עודף

החוקרים מצאו כי שעה של הליכה ביום הפחיתה את הסיכון להשארות חמשת הקילוגרמים העודפים  ב-33 אחוזים. נשים שהקדישו לצפייה בטלוויזיה פחות משעתיים ביום, צעדו לפחות 30 דקות ביום וצרכו פחות שומני טרנס מהממוצע.  אורח חיים זה סייע להן להפחית את הסיכון לצבור את חמשת הקילוגרמים העודפים ב־77 אחוזים.

החוקרים מציינים שההגבלות ההולכות וגוברות על שימוש בשומני טרנס  והשימוש בתוויות מפורטות לציון ההרכב התזונתי של מוצרי מזון שונים, מאפשרים לנו להימנע ביתר קלות מצריכת מוצרים מזיקים אלה.

לדברי ד"ר אוקן, ייתכן שנשים צעירות בגיל הפריון מודאגות פחות מהקשר בין שומני טראנס והגדלת הסיכונים למחלות לב וכלי דם.
עם זאת, עלייה במשקל היא נושא קרוב הרבה יותר לליבן ולכך יש לכוון את המסרים מצד אנשי המקצוע. עוד היא אמרה: "בנוסף לאספקט הבריאותי, ברור שכיבוי הטלוויזיה יעשה טוב לא רק למשקל של האמהות אחרי הלידה, אלא גם לתינוקות שלהן שיזכו לקבל תשומת לב רבה יותר בזמן שהתפנה".

דני טל הוא מומחה לכושר גופני 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש