חיפוש

dsdsdsd
את לא לבד: קבוצת תמיכה לטיפולי הפריה

את לא לבד: 14 טיפולי הפריה

לפני שנהפכה לאמא, לילך אלאלוף עברה 14 טיפולי הפרייה. זו היתה תקופה קשה, מלווה בבכי, תסכולים, כאבים ומצבי רוח קשים. על כל אלה היא התגברה הודות לקבוצת תמיכה במרכז רפואי קפלן

לילך אלאלוף

לילך אלאלוף

​השורות הבאות נכתבו במיוחד בעבורך - המטופלת שיושבת על הכסא הכחול הבודד ביחידה להפריה חוץ גופית וממתינה בקוצר רוח, בתקווה מהולה ביאוש ובציפייה כה רבה לבדיקה, לתוצאה, למשהו טוב

שמי לילך אלאלוף, אני בת 33 ועברתי 14 טיפולי IVF.
במהלך כל אחד מהטיפולים, עברתי תהליך שראשיתו בתקווה גדולה, עשייה וציפייה. ואז, כמו בריטואל קבוע, זה הסתיים בכישלון, בבכי ובייאוש. כל טיפול כזה משליך, נוגע ופוצע בכל תחום בחיים ואינו מסתכם בימי הטיפול או בשטח בית החולים:

בעבודה - כל האיחורים, ההיעדרויות וכל השאלות בנוסח  "נו, מתי?", שאחר כך מתחלפות בשתיקה נבוכה ומביכה, שקשה יותר מכל שאלה.

עם החברות - לראות את החברה הטובה שלך בהריון ולהרגיש כאילו תקעו לך סכין בבטן (ולהתבייש שכך את מרגישה, אבל זה כל-כך אמיתי).

עם בעלך  - כשההנאה הופכת משנית, כששניכם מרגישים כמו מכונות הפרייה, כשהשלט על דלת חדר השינה כאילו זועק "המטרה - ילד". והמטרה הזאת מקדשת את כל האמצעים.

עם המשפחה - בחגים בארוחות כשכולם באים עם הילדים ואתם מרגישים כל כך שונים, בלי ילדים.

עם עצמך -  הזריקות, מצבי הרוח, ההורמונים והנפיחות שלא מוכרים לאישה אחרת. את לא שווה, את לא אישה, את נכה.
אלו תחושות קשות שמכאיבות ופוצעות כל חלק בגופך, בנפשך, הרבה יותר מכל זריקה או בדיקת דם שגרתית.

​ומה יש לרפואה המשלימה להציע?

תחום הפוריות הוא נרחב, ו​​​לרוב רופאים מתקשים לשים את האצבע על הסיבה הספציפית שממנה נובעת בעיית הפוריות. כאן נכנסים לתמונה הטיפולים המשלימים - ובהם הרפואה הסינית - שיכולים לסייע רבות. למידע נוסף היכנסו

מי בכלל צריכה קבוצת תמיכה?

בטיפול השני,  ביום ה- 12 (יום הבדיקה), הודיעו לי  שהתוצאה חיובית:  – 45 יחידות ביטא. אפשר בקלות לדמיין איך הרגשתי. רציתי לקפוץ מרוב שמחה, אבל פחדתי והסתפקתי בתחושה אדירה של אושר, עמוק בלב פנימה. 

אחרי יומיים, בבדיקה חוזרת, התוצאה התהפכה. "הריון כימי", הסבירו לי (ממש מסביר את הכל).

הרגשתי מתה.

פנינה גולן, האחות ביחידה לטיפולי פוריות בקפלן, הציעה לי להצטרף לקבוצת תמיכה.

מה פתאום קבוצת תמיכה?

אני לא צריכה עיסוי לנשמה. אני זקוקה להריון, ואם הייתי בהריון (כימי, ביולוגי, לא חשוב), מהר מאוד אצליח להיכנס להריון פעם נוספת. אין בעיות, אין השלכות, אין שום דבר, כל העניין מאחורי.

גם לא רציתי להרגיש "נתמכת". לא התאים לי להיות חלק מחבורה של בנות שבוכה על מר גורלה. ובובעבור התענוג המפוקפק הזה צריך גם לשלם כסף.

איך בכל זאת הצטרפתי לקבוצת תמיכה?

כשהציעו לי להצטרף לקבוצת התמיכה, התחושה הראשונית היתה שעדיף לצאת מזה ולא לשקוע בזה. למרות זאת, כנראה משום שלא היה לי נעים מהאחות שהציעה לי להצטרף לקבוצה, בכל זאת נרשמתי, שלימתי והופעתי למפגשים.

היה כדאי?

בהחלט. הקבוצה הזאת שינתה את חיי. ממש כך.
הכרתי בכך (למרות שלא רציתי) שאי אפשר להתמודד עם כל הבעיות הנ"ל בלי תמיכה מקצועית. למדתי איך להתמודד- עם העבודה, עם הסביבה, המשפחה, הבעל ובעיקר עם עצמי. ממש טכניקות ועצות זהב. למדתי לשים את עצמי במרכז ולא את הטיפולים וזה ממש לא מובן מאליו, הרי את הולכת עם המועקה הזו לכל מקום, כל הזמן.

על אף שכולנו נהיה אמהות (וחלילה לנו להאמין אחרת) זה יכול לקחת לא מעט זמן וככל שהזמן עובר, אמנם מתרגלים לאופן הטיפול, אך ההלחצים מסביב מתגברים ומקשים על החיים.

הרגשתי שאני לא לבד. מצאתי בקבוצה נשים שכל אחת מהן היא , נפש תאומה שמבינה בדיוק מה את מרגישה לפני ולאחר כל בדיקה, כל תוצאה ואל מול כל הסביבה. פתאום גיליתי שהנפש התאומה שלי, שעוברת פחות או יותר אותם קשיים כמוני, מקלה באורח פלא על שניינו.

אפילו הבעל התומך ביותר, האמא הקשובה ביותר, לא יכולים להיות כתף כה אמיתית כמו החברה הטובה מקבוצת התמיכה. לא יודעת איך הייתי עוברת כל-כך הרבה טיפולים בלעדיה.

ולבסוף, עניין הכסף -  בטיול קצר בקניון אנחנו משחררות הרבה יותר כסף על ג'ינס או על שטות אחרת. נפשי המצולקת לא שווה את זה? בהחלט שכן.

מה אני בעצם רוצה ממך?

אני פונה אליך ומושיטה לך יד. יד אוהבת ומזמינה להגיע לקבוצת התמיכה של יחידת ההפריה בקפלן, שמונחית בכשרון רב על ידי האחות פנינה גולן ואוולין לביא- עובדת סוציאלית מקצועית ומקסימה. קחי את היד המושטת ואת המטופלת שיושבת על הכסא הכחול הבודד תהי חלק מקבוצה. קבוצה שתאפשר לך לבכות, להתרגש, להתפרק ולהקל ולו במעט על הכאב והקושי הכרוכים במסע ומשא הטיפולים. בקבוצה תכירי את ה"ביחד" שיטאטא את הבדידות ופתאום בתוך כל החושך את תראי את האור. אני ראיתי.

איפה הסדנה מתקיימת?

הסדנה מתקיימת ביחידה להפריה חוץ גופית במרכז רפואי קפלן , והיא כוללת עשרה מפגשים, כאשר כל מפגש נמשך שעה וחצי.
טלפון להרשמה: 9441623 08

כמה זה עולה?

867 שקלים ללקוחות הכללית, אולם לקוחות של כללית מושלם  זכאים ל-50 אחוזים הנחה. לקוחות של קופות אחרות יכולות אף הן להשתתף בסדנה והמחיר:  992 שקלים.

ולסיום כמה שורות אופטימיות:

"החיים אינם מסדרון ישר וקל שבו אנחנו נעים בחופשיות, בלא קושי, אלא מבוך של מעברים שאנו נאלצים לגשש ביניהם את הדרך, כשאנחנו תועים ומבולבלים ומדי פעם מגיעים למבוי סתום. אבל אם נאמין, אלוהים תמיד יפתח לנו דלת: אולי לא אותה הדלת שהיינו חושבים עליה בעצמנו, אבל דלת שבסופו של דבר תתגלה כמועילה לנו" - ארצ'יבלד ג'וזף קרונין.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש