חיפוש

dsdsdsd
עבודה בלפטופ שמונח עליך, יכולה לגרום לפגיעה בפוריות

הלפטופ והפגיעה בפוריות

חדשות מדאיגות מד"ר שיינקין: עבודה במחשבים נישאים, כשהם מונחים על הירכיים, גורמת לעלייה משמעותית בטמפרטורה של האשכים, כתוצאה מהחום הנפלט מהמכשיר ובגלל תנוחת העבודה

ד"ר שמואל גבעון

ד"ר שמואל גבעון

​​​אתם (והכוונה לזכרים שביניכם) מניחים את המחשב הנייד על הברכיים? חוקרים אמריקנים סבורים, שאתם  עלולים לפגוע בפוריות שלכם. החוקרים מדגישים כי 15 עד 20 אחוזים מהזוגות הצעירים מתקשים להיכנס להריון ובמקרים רבים הדבר נובע מבעיות פוריות של הגבר. עוד אומרים החוקרים, כי בעשורים האחרונים ירידה בפוריות הגבר.  
"המחשב הנייד (Laptop) מעלה את חום הגוף באזור האשכים", טוען ד``ר יפים שיינקין מהמחלקה לאורולוגיה באוניברסיטת ניו יורק בסטוניברוק. בכך מצטרף המחשב לגורמי סיכון נוספים, כמו אמבטיות חמות, סאונות ומכנסיים הדוקים, אשר על פי השערות פוגעים בפוריות הגבר.
צוות החוקרים, בראשותו של ד"ר שיינקין, בדק 29 גברים צעירים בריאים בין הגילאים 21 עד 35, ששהו במשך שעה בחדר שניתן היה לשלוט בטמפרטורה שלו. הטמפרטורה באזור האשכים עלתה הן אצל הגברים שהמחשבים שלהם פעלו והן אצל הגברים שהמחשבים שלהם היו כבויים. אבל העלייה של הטמפרטורה בקרב אלה שמחשביהם פעלו הייתה גבוהה ב - 2.7 מעלות בממוצע בהשוואה לעלייה של הטמפרטורה בקרב אלה שמחשביהם לא פעלו.

​​לידיעתך – במקרים רבים טיפולים​ בכללית רפואה משלימה עשויים לסייע ולעזור. לפרטים לחץ/י​ כאן

מדובר בבעיה טכנולגית?

אין מקום להאשים רק את הטכנולוגיה. התנוחה חייבה את המשתתפים להניח את המחשב על הירכיים כשהם צמודים כדי לאזן את המכשיר, מה שעזר להעלות את הטמפרטורה. עם זאת, החום שפלטו המחשבים בהחלט תרם לבעיה. הטמפרטורה בתחתית המחשבים עלתה מ  -  31 מעלות עד קרוב ל-40 מעלות צלזיוס אחרי שעה, והעלייה הייתה דומה בשני סוגי המחשבים שנבדקו. "עבודה במחשבים נישאים כשהם מונחים על הירכיים גורמת לעלייה משמעותית בחום של אזור האשכים כתוצאה מחשיפה לחום ועקב התנוחה האופיינית", אומרים החוקרים.

האם די בעלייה של הטמפרטורה כדי לפגוע בפוריות הגבר?

החוקרים לא יכולים לומר בוודאות. עם זאת, הם מציינים שמחקר אחר הראה שריכוז הזרע פחת ב-40 אחוזים כשהטמפרטורה הממוצעת של שק האשכים עלתה במשך היום במעלה אחת בלבד.   
על פי נתונים שהתקבלו בשנת 2005, יותר מ-60 מיליון אמריקנים השתמשו במחשבים נישאים בשנת 2005 בארצות הברית, ועוד 90 מיליונים ברחבי העולם. מאז אותה השנה, מספר המשתמשים גדל. לכן, החוקרים  מציעים לצעירים להפחית את שעות השימוש במחשבים הניידים כשהם מונחים על הירכיים, ומציעים לבצע מחקרים נוספים שיבדקו את הנושא.   

ד"ר שמואל גבעון הוא מומחה לרפואת משפחה בשירותי בריאות כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש